Reklama

Chorvatsko autobusem s 4,5 a 6,5 letým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanka27
Kecalka 296 příspěvků 30.12.16 11:14
chorvatsko autobusem s 4,5 a 6,5 letým dítětem

Ahoj holky. mám taký dotaz, přemýšlím nad dovolenou v chorvatsku (sever) autobusem, holky mají 6,5 let a 4,5let. zajimalo by mě jestli jste některá tuhle cestu podstoupila, jak to vaše ratolesti zvládli?? vím že každé dítě je jiné a každá máma to své zná nejlíp ale i přesto mě zajimá jak to jiné dítě zvládlo :) :mavam: :mavam: :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 30.12.16 11:20

Dvakrát jsem jela busem, kde byly děti zhruba tohoto věku, přesně to nevím.
Dá se říct, že to relativně zvládly, musím říct, že znám i neklidnější děti.
Ale pro spolucestující to byl tedy očistec a to ta děcka ještě měla spacák a spala v uličce.
Každou chvíli zastavit kvůli záchodu, protože jsou přece malé a nevydrží, neustále na to myslet a nešlápnout na dítě, kdyby náhodou nebylo venku. Řekla bych, že se jelo o dvě hodiny déle jen kvůli nim.
Ale znám i horší historky typu neustále kňourající a řvoucí dítě. Většina lidí nějaký zážitek tohoto typu má.

hanka27
Kecalka 296 příspěvků 30.12.16 11:24

@Sany80s no brrr to nezní moc fajn :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 30.12.16 v 11:24

Knoflice
Echt Kelišová 7784 příspěvků 30.12.16 11:24

Hledej ve starších diskuzích, tipů a triků tam pár najdeš. Jezdí se na noc, takže děti spí, mnohé cestovní kanceláře, pokud to situace dovolí, nechávají menším dětem dvě sedadla, aby se mohly položit. Oficiálně musí být samozřejmě připoutané pásem.
My jsme takhle jeli už dosti dávno, ale dcera (tehdy 4,5) to zvládla mnohem lépe než já, v té době těhotná.

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 51825 příspěvků 30.12.16 11:25

@hanka27 naprosto v pohodě…syn a synovec…
ty 3-4 hodiny do další zastávky úplně v pohodě. Na cestu knížky, vzali jsme i tablet na pohádky…§
A cestou zpět mladší usnul když jsme vyjeli a prospal celou cestu :lol:

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 30.12.16 11:27

Jeli jsme loni se synem skoro 6 a kamarádka s dcerou 6.5. A bylo to úplně v pohodě, autobus stavěl sám od sebe každé 2-3h, mohli jsme se vycurat, protáhnout. V noci jsme spali normálně na sedadlech. Nikoho jsme nijak neobtezovali.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 30.12.16 11:30

@hanka27
Ne, nedělej to.
Zažila jsem takto malé děcka v buse na dovolenou několikrát. Nedokázaly to vydržet, řvaly, evidentně se nudily. Buď jejich doprovody jim uvolnily místo, aby měly dvousedačku na spaní a sedly si do uličky, nebo děcka ležely v uličce. Pak někdo potřebuje jít na záchod, případně jít řidiči (žádost o zastávku, v noci se tolik nedělaly, apod.) a nemá kudy projít, protože tam spí dítě nebo někdo sedí.
Potom se udělala zastávka, děcka se musely vzbudit (minimáně odklidit „z cesty“) - následovalo řvaní, kňourání.
Ráno, pak už to bylo samé, kdy už tam budeme, kdy bude moře, koupání…

Uvědomte si, že ostatní tam jedou na dovolenou, odpočinout si. Ta cesta je pro většinu lidí příšerná (12-16 hodin, záleží odkud jsou), mnozí mají za sebou třeba i tu celou cestu po které bus idi sbírá, takže se zastavuje třeba každou půl hodinu, pak se nabírá (skládání kufrů, odškrtávání lidí), takže se to moc nehne. Do toho zastávka jen na záchod, kratinká, většina žen si stráví ve frontě na záchod (kterej se navíc platí). Celkově všechno je nepříjemný a do toho řvoucí dítě…

Winkys
Stálice 93 příspěvků 30.12.16 11:34

Nevím jak stará je ta historka se spaním v uličce, ale myslím, že teď už to ani nejde. Nás na to upozorňovali, že tohle neexistuje a opravdu oficiálně musí být všichni připoutaní, protože hlavně chorvatští policisté někdy dělají namátkové kontroly a často prudí. Jeli jsme letos v červenci a naštěstí žádné dítě mladší 10 let s náma nejelo, takže cesta byla klidná a dalo se to přežít. Ale s tak malými dětmi fakt nevím, záleží samozřejmě na povaze, ale pokud jsou děti hodně aktivní, tak je to očistec asi pro všechny.

Knoflice
Echt Kelišová 7784 příspěvků 30.12.16 11:35

V uličkách dospělí lehávají, i když žádné děti autobusem nejedou.
Autobus musí dělat zastávky po 3 h povinně, je to prostě nařízení pro ty řidiče.
Umrčený může být taky dospělý.
Všechno bych na děti nesváděla.

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 30.12.16 11:37

Historka je už pár let, to je pravda.
Už bych radši nejela, než autobusem, neusnu totiž ani na minutu.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 30.12.16 11:43

No v buse, který je vybaven pásy, máš povinnost být připoután. Pohyb po autobuse jen v nutných případech (třeba když je NAD místo vlaku, tak průvodčí v buse nekontroluje, pohyb stevardek Student Agency je na opováženou).
Nicméně, u nás to nikdo nekontroloval, člověk je zodpovědný sám za sebe (za děcka doprovod). Spousta lidí, co si chtěla nějak lehnout (sklopit sedačku, opřít o okýnko) se nepoutala. U nás navíc pásy stahovaly a když ho chtěl člověk natáhnout, hned se to blokovalo, takže stačilo stáhnout břicho k protažení a člověk se už pomalu nenadechl.

Žádné volné sedadlo nebylo, CK upozorňovala, že obsazuje i místa u slolečků protisměru jízdy.
Oni dobrovolně nebudou nechávat volná místa, cílem je obsadit celý bus, pokud je někde volno, nikdo nezakazoval se přesunout.

amazon
Echt Kelišová 8751 příspěvků 30.12.16 12:16
@Petra Z píše:
@hanka27 naprosto v pohodě…syn a synovec…
ty 3-4 hodiny do další zastávky úplně v pohodě. Na cestu knížky, vzali jsme i tablet na pohádky…§
A cestou zpět mladší usnul když jsme vyjeli a prospal celou cestu :lol:

to bych se zblila jak šakal.

Já bych nejela busem ani sama, natož s dětmi. Jste dobrodruzi :palec:

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 51825 příspěvků 30.12.16 12:22

@amazon jeli jsme 2 autobusy a druhý byl plný jen dětí…2.třída…
sekli se na dálnici, cesta byla o 3 hodiny delší
A všichni naprosto v pohodě
V našem autobuse byla nejmladší 2letá…a v pohodě…
Pak jsme jeli autem taky, ale řekla bych, že ten autobus zvládaly líp, než cestu v autosedačkách

Moise
Hvězda diskuse 35430 příspěvků 30.12.16 12:22

@hanka27 autobusem fakt ne. Měj soucit k ostatním spolucestujícím :mrgreen: :mrgreen:
Najezdila jsem toho autobusem po Evropě před x lety opravdu hodně a není to nic moc. Taky jsem jako malá spávala v uličce, ale dneska už bych to neudělala.. jsem asi posedlá bezpečností, ale radši pojedu autem s pořádně připoutaným dítětem :think:
Pak když už jsem byla dospělá, zažila jsem cestu asi s tříletým nebo čtyřletým dítěte - očistec. Ani sluchátka nezabíraly. :mrgreen:

amazon
Echt Kelišová 8751 příspěvků 30.12.16 12:32
@Petra Z píše:
@amazon jeli jsme 2 autobusy a druhý byl plný jen dětí...2.třída…
sekli se na dálnici, cesta byla o 3 hodiny delší
A všichni naprosto v pohodě
V našem autobuse byla nejmladší 2letá…a v pohodě…
Pak jsme jeli autem taky, ale řekla bych, že ten autobus zvládaly líp, než cestu v autosedačkách

chudák řidič :mrgreen:
U nás to nepřipadá v úvahu, dcera nesnáší cestování, delší trasy, je jí blbě.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama