Chov koní - založení vlastní stáje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eTeryna
Stálice 70 příspěvků 15.11.14 14:35
Chov koní - založení vlastní stáje

Ahoj, tohle téma bude pravděpodobně jenom pro znalce nebo ty, kteří s tím mají zkušenosti, nebo mají aspoň při nejmenším někoho z okolí, komu se tohle povedlo.

Jsem 19ti letá studentka, letos maturující.. neříkám hned, ale tak třeba až budu bydlet s přítelem, budeme zajištěni, bez problému bydlet.. ráda bych si vzala hypotéku a někde u Prahy si pořídila nějaké zemědělské obydlí (nebo větší baráček k bydlení s pozemky na chov koní). Moje představa by byla taková, že bych šla o hypotéky ve výši 4 000 000,– do těch 2 000 000 až 3 000 000 pořídila usedlost, 500 000 bych vložila do různých oprav, rekonstrukcí a zřízení pár stájí (max. 10) + upravení toho terénu pro pastviny atd.. prostě bych se ráda do 3 až 3.5 milionů vešla s tím, že bych měla domeček pro rodinu + menší stáj.. jenže dámy, tím můj sen nekončí :lol: ráda bych si např. pořídila 2/3 své koně, nabízela jezdecké hodiny a nabízela ustájení (cena ustájení za 1 koně se pohybuje kolem 4/5 000 měsíčně).. Myslíte, že by se dalo tímto malým chovem a malou stájí uživit, máte někdo zkušenosti?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
murkyf
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 15.11.14 14:39

A ty uz mas s chovem konu nejake zkusenosti? A mate kolik nasetreno, ze si chces vzit hypoteku na 4 miliony?

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 15.11.14 14:40

@eTeryna uživit 100% ano, ale budeš muset hodně let šetřit a pak budeš věnovat čas jen a jen koním. Vidím u našich, kolik stojí 3koně peněz, je to mazec.
navíc na hypotéku v takové výši budete potřebovat opravdu vysoké příjmy, aby vám jí dali, taky splátky budou vysoké :nevim:
500 000 na opravy a rekonstrukce je prd, věř mi. tedy záleží na stavu nemovitosti.
Samozřejmě tohkle vše mít můžete, ale už začni šetřit

murkyf
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 15.11.14 14:41

A kolik stoji tebe naklady za 1 kone? Kolik prozere? Pro kolik konu bys mela ustajeni? Od techto informaci se vsechno odviji…

Moncinas
Kelišová 7267 příspěvků 15.11.14 14:43

No na takovou hypoteku tím asi nevyděláš. :nevim: Navíc budeš muset mít hodně dobrou práci, aby ti jí vůbec dali :think:

histep
Závislačka 4443 příspěvků 15.11.14 14:46

Sen je to hezký… ale je vidět, že jsi v oblasti financí hodně nezkušená. Hypotéku Ti dají jen na nemovitost, většinou se to pohybuje kolem 70-80 % ceny nemovitosti, zbytek musíš doplatit ze svého. Takže usedlost na 2 mio a hypo 4 mio nejde.Aby Ti dali hypotéku, musíš mít prokázané nějaké stabilní slušné příjmy.
Navíc pozemky pro koně a zemědělskou usedlost blízko Prahy za 3 mio nepořídíš. Pokud ano, bude to na celkovou rekonstrukci. A za 500 tis jsem maximálně tak zrekonstruovala a zařídila byt, ne usedlost a stáje :?

Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 15.11.14 14:47

Ty musis hlavne dobre spocitat za kolik nakoupis seno, slamu, ohradniky,.. Pokud tam budes miz ustajene cizi kone tak zapomen na nejaky svuj klid - porad se ti tam bude motat spousta cizich lidi. Za vsechny kone mas zodpovednost. Rozluc se s dovolenymi a nemoci pokud nebudes mit zamestnance.. Ano 6 ustajenych koni tve 3 uzivi ale za strasnou cenu a sebeobetovani.. Pro 10 koni pocitej minimalne 8 hektaru pastvy - cena velmi rapidne roste.. Pocitat musis se spoustou dalsich nakladu ktere te nenapadnou jako je odvoz hnoje, voda, elektrina, zabezpeceni sedlovny,..

Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 15.11.14 14:47

Ty musis hlavne dobre spocitat za kolik nakoupis seno, slamu, ohradniky,.. Pokud tam budes miz ustajene cizi kone tak zapomen na nejaky svuj klid - porad se ti tam bude motat spousta cizich lidi. Za vsechny kone mas zodpovednost. Rozluc se s dovolenymi a nemoci pokud nebudes mit zamestnance.. Ano 6 ustajenych koni tve 3 uzivi ale za strasnou cenu a sebeobetovani.. Pro 10 koni pocitej minimalne 8 hektaru pastvy - cena velmi rapidne roste.. Pocitat musis se spoustou dalsich nakladu ktere te nenapadnou jako je odvoz hnoje, voda, elektrina, zabezpeceni sedlovny,..

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 15.11.14 14:48

@eTeryna a máš zkušenost s koňmi? že chceš nabízet hodiny?
Navíc - kolik tak myslíš, že stojí 1kůň? do toho započítej krmení, kování, veterináře-očkování, výbavu, pojistku, jen udělání výběhů stojí hromadu peněz, do toho podestýlka.. no je toho mooooc a to to vidím jen u rodičů a 100%nevidím všechno. A taky si vem ten čas - žádná dovolená, každý den starost o koně..

Vůbec se ti nechci vysmívat, ale pokud to cheš, najděte si oba rychle hodně dobře placenou práci a šetřete měsíčně tak 15táců několik let.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 15.11.14 14:49

Jestli „u Prahy“ je myšleno fakt u Prahy, tak počáteční investice bude muset být minimálně o dva miliony vyšší. Provozem stáje se snad uživíš, ale žádné závratné příjmy to nebudou, spíš tak na pokrytí chodu domácnosti.
Když byste šli dál od Prahy, tak tam zas nebudeš mít takové kšefty, takže zase nic moc.

Když budete oba pilně pracovat, mít vysoké příjmy a šetřit, tak si jednou sen určitě splníte :) Ale fakt nepůjde snadno :)

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 15.11.14 14:51

@histep ale jde dostat i na 100% ceny, nebo vzít americkou hypotéku, ovšem tam pak stojí za to ty úroky. My třeba bereme hypo na necelých 80% ceny (djí do 90%), zbytek dáme z úspor.. a to ještě bude rekonstrukce :zed:

PetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 15.11.14 14:59

Zakladatelko, tebe omlouvá fakt, že jsi hodně mladá a asi vůbec nemáš pojem o financích. Z platu barmanky a kurýra, rozvážejícího pizzu (nebo cos to v druhý diskusi plánovala, že budete dělat), určitě hypotéku 4 mil. nedostanete.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 15.11.14 15:08

Můžeš nám vůbec odpovědět na prvotní otázku-MÁŠ TY VŮBEC MINIMÁLNÍ ZKUŠENOST S KOŃMI???

?

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 15.11.14 15:24

@eTeryna Odborně ze strany chovatele k tomu mám myslím si hodně co říct, ale přesně jak píší holky. Měla jsi někde, alespoň jednoho koně? Co se tyče financí je to též dost zkreslena představa a další věc, záleží i na místě. Pokud chceš info nápiš SZ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 15:37

To byl také můj sen. Než jsem se nepostavila na vlastní nohy a nezjistila, že je to pro mě a manžela nereálný sen. My máme za 2 mil. domek, opravy půjdou do řádu statisíců, možná i milionů a budeme jen hypotéku splácet do našich cca 60ti. let. Na pozemky, nebo vhodnější domek mít asi nikdy nebudem.
Vyjít by ti to mohlo, pokud jsi dobře zajištěná, máš hodně našetřeno, najdeš dobře placenou práci, aby ti takovou částku půjčili a aby ses uživila, měla bys mít velký výběr služeb. Ustájení, vyjížďky, výcvik, kurzy atd.
To jsou podle mě věci, které jsou dost důležité, aby vše klaplo. Takže pokud d tomu máš předpoklady, držím palce!
PS: Omluva za anonym, ale nechci aby jistí lidé věděli, v jaké situaci jsem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >