Chov krut - je to náročné?

627
11.5.17 21:07

Chov krut_ je to náročné?

Ahoj všem, je rady někdo kdo chove drůbež? Krůty?

Jak moc je to náročné? Časově, finančně?

Chtěla bych je zkusit chovat sama (choval je dědeček a říká, že to není jen tak, a že stejně se o to bude muset starat on, že to nezvládnu..)

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16108
11.5.17 21:17

Tak zas tak náročné to není…2× denně dát nažrat, přísun vody, zrno…ale jsou to hrozně ´´tupé´´ zvířata…zamrzly by v kaluži…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3174
11.5.17 21:36

Prý jsou náročnější než kuřata. Jsou prý víc háklivé. Ale už nevím na co :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 21:36
@Moniulik píše:
Ahoj všem, je rady někdo kdo chove drůbež? Krůty?

Jak moc je to náročné? Časově, finančně?

Chtěla bych je zkusit chovat sama (choval je dědeček a říká, že to není jen tak, a že stejně se o to bude muset starat on, že to nezvládnu..)

Děkuji

Ahoj, chovám krůty. Potřebují výběh (zeleň), občas zastřihnout křídlo, jinak pšenice, čistá voda… Jsou to skvělé,,matky", dobře sedí, dáš pod ně i jiná vejce a vysedí je též. Náročné nejsou. Na to, že jsou velké, nežerou tolik jako např. kachny. Hloupé mi nepřipadají. Pokud budeš začínat, pořiď 3 krůty a nezapomeň na krocana, ať máš krůťata :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
11.5.17 21:40

Deda je taky choval, vzdycky je vencil na zahrade :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
11.5.17 21:42

Jsou háklivé na průvan, zmoknutí. musí se s tím počítat a mít přístřešek. my měli dvě..jedna už jako asi 14dení umřela, druhá v poho dorostla..ale při dešti sem zaháněla do chlíva..měli jsme k indickým běžcům. Na žrádlo zas tak náročná nebyla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 21:51
@vlcacek01 píše:
Jsou háklivé na průvan, zmoknutí. musí se s tím počítat a mít přístřešek. my měli dvě..jedna už jako asi 14dení umřela, druhá v poho dorostla..ale při dešti sem zaháněla do chlíva..měli jsme k indickým běžcům. Na žrádlo zas tak náročná nebyla

My chováme už 10let krůty bronz. a mají svůj kurník, mnohokrát zmokly, vichr, velký mrazy a nikdy na to žádná neumřela :nevim: :lol: Nikdy jsem je v dešti nezaháněla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.5.17 22:08

Jak píší ostatní - je lepší mít výběh - zahradu, křídla stříháme, jinak nám lítají přes plot a tam mají neodvolatelného bezmozka - prý lovecký pes… jídlo co je k mání…
Jsou háklivé na průvan a hlavně zmoknutí - zavíráme je na noc a jakmile hrozí déšť.

Jediný co mě fakt štvalo, když se celá ta rodina potulovala po zahradě a něco je vyrušilo tak ty krocani hudrovali jak pominutí…ale asi to bylo i tím že mi spali děti v kočárku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama