Chov syrského/zlatého křečka

971
17.2.16 20:59

Chov syrského/zlatého křečka

Maminky, nemáte doma některá syrské křečky, nevěnujete se Vy nebo děti jejich chovu? Měla bych pár dotazů, díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

274
17.2.16 21:26

My máme zlatou křečici asi 5 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
17.2.16 21:48

@Ráchelia Ptej se, mám bohaté zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
17.2.16 22:05

Měla jsem chovatelskou stanici a jsem výstavní posuzovatelka, o co jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
18.2.16 13:56

No já bych chtěla vědět, jak je to přesně s rozmnožováním, názory se trochu liší…
Když máte páreček, necháváte je spolu, nebo jsou odděleně a jen na páření je dáte dohromady?
Máme páreček, pán, od kterého je máme, říkal, že můžou být spolu, jsou na sebe zvyklí, a až bude mít termín, oddělit.
Naši křečci se ale co 4 dny páří, a nic. Vždycky vypočítám termín, a za 4 dny se křeččice opět nastavuje :) čím to může být? Může být moc mladá? Jsou měsíc u nás, předtím byli cca 1- 2 měs staří. Nebo se páří i v období gravidity…? :-) Děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
18.2.16 13:58

Jinak spí přitulení v jednom domečku, je mi líto je dávat každého zvlášť.
A sameček x samička jsou určitě, kontrolovali jsme to několikrát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
18.2.16 15:03

@Ráchelia
Takže: Jeden křeček, jedna klec. V žádném případě nemají být spolu. Ano, jsou výjimky, kdy se snesou, ale neriskovala bych. Takže rozdělit.
Pak dávat na neutrální místo na páření (to se mi osvědčilo nejvíc).
Když jsou na sebe zvyklí… Oni jsou sourozenci? To snad NE. V takovým případě rozhodně nemnožit.
Jinak mě se samička ozývala takovým „štěkáním“, když měla chuť. Pak jí víc smrděla klec a když jsem projela záda, tak se zvedala ocásek…
Je divný, že by nebyla nakrytá, ale může se to stát. Co jsem měla cca 20-30 křečků tak se mi jen u jednoho „páru“ nedařilo.
Každopádně samička by měla být březí až v půl roce. Sameček může oplodnit samičku už v 6 týdnech.
No a proč chceš mít mladý? Co s nima pak uděláš? Máš už lidi, co by si je vzali? Ve 4 týdnech je dáváš pryč… to si uvědom. A taky, pokud chceš, aby se ti samička dožila vyššího věku, tak by měla mít mláďata 1× max 2× za život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
18.2.16 15:42

@Vali90 Jaká seš CHS? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
18.2.16 15:48

@Fjodorka Nemám CHS. Je to tak 8 let zpátky co jsem plánovala mít CHS, ale měla jsem jen hobby chov. Už mi nefungují ani stránky. Ty máš/měla jsi co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
18.2.16 16:16

Chtěla jsem se zeptat jestli je lepší mít holku nebo kluka(samozřejmě křeček syrský) děkuji za odpověď :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
18.2.16 16:23

@amazonk To je dost individuální. Všeobecně línější jsou samečci. A takový víc pohodáři. Samičky bývají někdy „agresivnější“ ale mě se vyplatilo dát ruku do terárka a pak podle toho, kterej křeček přišel a nebál se, tak jsem ho brala…
Třeba první samička, kterou jsem si koupila, tak byla úžasná a mazlivá. Výběh měla po pokoji a když jsem byla nemocná, pila se mnou černej čaj z hrníčku :lol:. Pak její dcera byla to stejný, když chtěla už do klece, lezla mi na nohu.

Ono je nejdůležitější si vzít křečka, kterej prostě byl zvyklej na lidi a manipulaci. Pak to bude v pohodě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
18.2.16 16:39

Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
18.2.16 21:25

@Vali90 z Popelnice :lol: Snaha o rozšiřování Sg genu a sen o CHS zaměřené na bílé černooké… Možná jindy, no :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
18.2.16 21:38

@Fjodorka Jééé tak tebe si pamatuju :mrgreen: Bydlíš/bydlela jsi v Praze, dlouhý vlasy :mrgreen: Já jsem z Brna a měla jsem jen takový CHS Křeček :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
18.2.16 21:44

@Vali90 :mrgreen: to je ten malý, křeččí svět :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu