Chovám se fakt divně?

Anonymní
22.5.21 21:52

Chovám se fakt divně?

Zdravím a prosím zachovat anonym. Před třemi měsíci mi zemřel manžel, pochopitelně jsem z toho byla smutná, ale nijak jsem se nezhroutila ani jsem nebrečela. Po měsíci mi pak ještě zemřela maminka, reakce byla opět stejná, sice jsem byla smutná, ale nedá se říct že bych se vyloženě trápila. Prakticky hned po pohřbu manžela, jsem se chovala úplně normálně, normálně jsem se bavila, taky jsem začala brzy randit. Na pohřbu mamky jsem se potkala s jedním příbuzným, dlouho jsme se neviděli, tak jsme se dáli do řecí a zasmáli se spolu. Rodina a okolí mi moje chování vyčítají, prý není normální že jsem to všechno hned brala tak s náhledem. Před nimi jsem to nedala znát a svoje chování obhajovala. Ale začínám si tak říkat jestli nemají náhodou pravdu? Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
917
22.5.21 21:54

Ja si myslim ze je to v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4406
22.5.21 21:56

Osobně si nedovedu představit že 3 měsíce po smrti manžela začínám randit.
Dle mého pohledu jsi zvláštní.
Ale každý to má jinak, nevíme jak dlouho jste spolu byli, jaké jste měli citové pouto mezi sebou atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
22.5.21 21:58

Já bych si teda taky trochu tukala na čelo. Ne za to, že ses zasmála na pohřbu, ale jako být jen trochu smutná, když ti umře manžel a měsíc na to matka… netrapit se tím, stihnout už randit.. já bych byla úplně v pr… a všichni, co znám, taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917

@Anix taky to muze byt jen obranny mechanismu. Jako kdyz se stane neco spatnyho a misto breku se zacnes smat. Treba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632

Napadá me jestli ta smrt byla třeba očekávaná, byli napr dlouho nemocní… myslím te v takovém případě by se dala tvá chladná reakce pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
22.5.21 22:00

Z mého pohledu to divné je a reakce tvé rodiny chápu. Nicméně pro tebe je naopak lepší, že traumatické situace dokážeš zpracovat rychle a jsi schopná hned pokračovat v životě. To dokáže málokdo a je to vlastně výhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.21 22:04

@Len123l Díky

• Citovat
  • Nahlásit
917
22.5.21 22:04

Ted si taky pripadam totalne mimo ze se netrapim z mych starosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
22.5.21 22:05

Nevim, možná tě to přepadne později. Nemohu soudit. Je to jistě nezvyklé, ale kdo ví… čas je krátkej.. užívej života…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
22.5.21 22:05

Třeba ti to bude docházet postupně ještě dlouho, u randění ti bude každý okamžik připomínat, jak jste to měli s manželem..a možná to může zůstat jen v nějaké formě nostalgie a ne zoufalé deprese. Těžko říct. Hlavně si na nic nehraj jen kvůli tomu, že by se mělo. :nevim: Každý nemusí prožívat emoce teatrálně přece. To, že se s lidmi dál bavíš neznamená, že tě to hluboce nezasáhlo. :think:

Příspěvek upraven 22.05.21 v 22:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
22.5.21 22:06
@Midaku píše:
Já bych si teda taky trochu tukala na čelo. Ne za to, že ses zasmála na pohřbu, ale jako být jen trochu smutná, když ti umře manžel a měsíc na to matka… netrapit se tím, stihnout už randit.. já bych byla úplně v pr… a všichni, co znám, taky.

Třeba ji manžel půl života
s.ral ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.21 22:07

@Anix Byli jsme spolu 8 let, vztah jsme měli moc pěkný :srdce:. Já manžela pořád miluju a vzpomínám na něho, ale nevím proč mám prostě takový pocit jakoby zemřel před 3 roky a ne měsíci a podle toho se taky chovám.

• Citovat
  • Nahlásit
4283
22.5.21 22:11

Otázka je, jaké jste měli vztahy. Smrt alkoholika co tě denně tyranizuje je asi spíše vysvobozením než něco k truchlení. Totéž může být třeba i u matky. Pokud jsi ale milovala manžela či mámu, pak je to zvláštní. Buď to může být tím, že to v sobě potlačuješ a máš pocit, že tím, že se přes to hned přeneseš, tak to pro tebe bude jednodušší. Nebo jsi prostě takový typ člověka, který má emoční křivku někde jinde než zbytek populace. Každopádně žij jak chceš žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.21 22:12

@Peta02 Manželova smrt byla spíš hodně náhlá, pozdě mu našli několik nemocí a covid ho úplně dorovnal, ale myslím že je to takhle lepší, přeci jen teď by sice žil dál a měl by bolesti a trápil by se. Máma nebyla nijak závažné nemocná, ale byla už stará tak se to dalo čekat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat