Chování 3 letého, je to normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 27.03.18 12:29
Chování 3 leteho.... Je to normální?

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat na chování syna, jestli má někdo podobnou zkušenost. Synovi budou za 2 měsíce 3 roky. Je celkem šikovný (umí barvy, jaks taks se sám obleče doma pomáhá, uklízí si, na záchod si dojde sám i ruce si umyje, jí taky celkem pěkně, jen lžíci si drží po svém…) malování ho vůbec nebaví, ale kolečko namaluje, někdy se mu podaří i nějaký hlavonožec :mrgreen:. Mluvení je horší… Začal mluvit cca před 3 mesici… Už krátké věty používá… Cca 3-4slova. Je hodně živý… Baví ho auta, lego, kola, odrazedla…dělá mi starost spíš, když je v kolektivu děti… Do školky půjde v září. Děti má hrozně rád… Rád je objímá, ale přijde mi, že si s nimi neumí hrát… Se staršími třeba 6 letymi je radši než s mladšími. U mladších neodhadne sílu a třeba do nich strčí, nebo se pretahuji o hracku… U starších si to nedovolí. Ted si prisedl na lavicku asi k 7 letemu chlapeckovi a pořád mu ukazoval auto… Vyloženě mu ho nutil, ale tomu se to nelíbilo a malý z toho byl špatný. Nebo když k nám přijde návštěva, tak se hrozně předvádí… Je jak urvany ze řetězu.. Začne lítat po domě a vypadá jak nevychovany… Možná ho přehnaně sleduju, ale mám strach, aby zapadl ve školce do kolektivu, aby tam jen nelital a nezlobil ostatní děti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

baccata
Kecalka 358 příspěvků 27.03.18 12:33

A v čem vidíš tu vadu?

BohunkaP
Extra třída :D 14957 příspěvků 27.03.18 12:34

Nevidím ani dotaz, ani problém.
Chlapeček se chová úměrně svým třem rokům.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 27.03.18 12:34

Úplně normální tříleté dítě. Neboj za ten půlrok se ještě hodně posune a učitelky si dokáží ve školce porodit i s trochu živějšími dětmi. Já také měla trochu strach, když dvojčata loni nastupovala do školky, syn je tak trochu živější dítě a naopak učitelky ho hrozně chválily od začátku, jak je milionový, pomahá segře atd.

iwa83
Kelišová 6515 příspěvků 27.03.18 12:36

@lacimechka já mám jen 2 letou holčičku, ale to co popisuješ mi přijde úplně nromální. Naše taky táhne na hřištích spíš k těm starším než k vrstevníkům. A taky se umí předvádět někdy. Pokud má interakci z okolí (že blbne někdo s ní) tak je k neutahání a neví kdy má dost a stačí.
Myslím, že to jak zapadne do školky teď nemůžeš vědět. Jednak se to zase o půl roku posune a druhak bude mít i tú zpětnou vazbu od vrstevníků, tak se s tím bude muset poprat. A i kdyby lítal, nebude první ani poslední a učitelky si musí stanovit mantinely a dát tomu nějaký řád.

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 27.03.18 12:41

Chtela jsem napsat neco jízlivého typu, že dneska už lidi hledají problemy snad vsude, ale chápu vás. Nicméně bych Vam ráda rekla, ze váš syn je NAPROSTO normální, naopak velice šikovný. Mejte s z nej radost. Zde opravdu neni co resit. Mozna byste s nim mela zacit navstevovat kolektiv podobne starych deti. Ne ani tak kvuli nemu, ale abyste videla, ze ostatni deti jsou na tom podobně, mnohdy hůř. Protože maloktere dite se pred 3 rokem svlekne a oblekne a zvlada veci, co ten Váš :palec: Ve skolce si vazby vytvoří a najde si kamarády vrstevniky. Kazdemu diteti (stejne jako dospelemu) to trva ruzne dlouho.

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 27.03.18 12:44

@sediza děkuji za reakci… Jr fakt asi že ho hodně sleduji… Ale příchod na svět neměl moc veselý… Byl hodně priduseny…do roku návštěvy neurologie apod…

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 6 inzerátů 27.03.18 12:53

Myslim ze jsi zcela dopodrobna popsala trilete dite. Naprosto dokonale. Nechapu co je spatne?!?

Pokud jsi nejsi jista tak si neco nastuduj o tom, kdy zacina kooperativni hra apod.

Co bys po nem chtela?!

Lenka_Hal
Kelišová 5283 příspěvků 27.03.18 12:55

A co je tu spatne? :think:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 27.03.18 12:55

Mám doma totéž i ve stejném veku ;) jen s tím jídlem je lenoch, jak má mladšího bráchu pitvoří se podle něj. Chodíme do kroužků a i když ho to zajímá, tam se nezapojí, nebo dělá blbiny. Doma mi pak vše přeříkává, zpívá apod. Taky jsem na školku zvědavá. Jo a taky si hraje se staršími. Z mladších jen bráchu. Ostatní pokud možno ignoruje, když ta možnost není, vzteká se.

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 27.03.18 13:08

@Mollify83 on také chodí do cvičení s dětmi… Ale moc ho to nezajímá… Nespolupracuje… Spíš tam litá…ostatní děti pěkně spolupracují… Jen náš je takový divoch :mrgreen:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 27.03.18 13:21

@lacimechka tak to je spíš náhoda, my máme divochů víc a taky záleží jak jsou děti naladěné. Jako jo, zřejmě bude po mě, odjakživa nesnáším organizovaný program, ale nehledala bych v tom nic víc :mrgreen:

Martina D.
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 27.03.18 13:26

@lacimechka Popisuješ normální dítě. Prostě sis vybájila, že by měl být nějaký, a on jen nekopíruje tvoje představy. To je jako by někdo řešil, jestli je jeho matka normální, když se moc nekamarádí s vrstevníky a pohádala se se sousedkou. :lol:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 27.03.18 13:33

On se ve školce naučí jak s dětma. Pravě proto je vhodné tam děti davat, aby nebyly jak sklenikové kytky a uměly fungovat i v kolektivu bez rodičů. Uvidíš, že to zvladne na 1*. Muj syn je taky divoch no a co, kluci jsou už takovi. Ve školce si ho učitelky chvalí a neni s nim problém.

freeport
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 27.03.18 15:07
@lacimechka píše:
Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat na chování syna, jestli má někdo podobnou zkušenost. Synovi budou za 2 měsíce 3 roky. Je celkem šikovný (umí barvy, jaks****taks se sám obleče doma pomáhá, uklízí si, na záchod si dojde sám i ruce si umyje, jí taky celkem pěkně, jen lžíci si drží po svém…) malování ho vůbec nebaví, ale kolečko namaluje, někdy se mu podaří i nějaký hlavonožec :mrgreen:. Mluvení je horší… Začal mluvit cca před 3 mesici… Už krátké věty používá… Cca 3-4slova. Je hodně živý… Baví ho auta, lego, kola, odrazedla…dělá mi starost spíš, když je v kolektivu děti… Do školky půjde v září. Děti má hrozně rád… Rád je objímá, ale přijde mi, že si s nimi neumí hrát… Se staršími třeba 6 letymi je radši než s mladšími. U mladších neodhadne sílu a třeba do nich strčí, nebo se pretahuji o hracku… U starších si to nedovolí. Ted si prisedl na lavicku asi k 7 letemu chlapeckovi a pořád mu ukazoval auto… Vyloženě mu ho nutil, ale tomu se to nelíbilo a malý z toho byl špatný. Nebo když k nám přijde návštěva, tak se hrozně předvádí… Je jak urvany ze řetězu.. Začne lítat po domě a vypadá jak nevychovany… Možná ho přehnaně sleduju, ale mám strach, aby zapadl ve školce do kolektivu, aby tam jen nelital a nezlobil ostatní děti.

Mě zaujalo ¨jaks taks¨, to se používá?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >