Chování batolete po narození sourozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 22:11

Chování batolete po narození sourozence

Jdu si pro radu, zda jste se s tím některá také setkala.
Mám doma batole, 19m, a nyní čerstvě novorozence (4 týdny).
V porodnici jsem byla 4 dny. Mezitím byla dcera s manželem u jeho rodičů. Dcera tam dost vyváděla, prarodičů se bála, takže se hodně upnula na manžela. Po příchodu z porodnice jako by mě neznala, pořád se tulila k manželovi, nechtěla mi dát ani pusu atd.
Pak se to celkem zlepšilo, ale pořád to nebylo ono, venku se mnou nechtěla chodit za ruku, pořád se sápala po manželovi. A když jdeme ven bez něj, je také odtažitá. Ovšem dnes to vygradovalo. Chtěli jsme jít ven, já jsem dceru chtěla klasicky přebalit a obléct, ale když jsem se k ní přiblížila, dostala hysterický záchvat, běžela za manželem a schovávala se za něj, tak jí šel přebalit on a byla úplně v klidu. Venku, když jsem se k ní jen přiblížila, opět hysterák.
Chápu, že je to asi tím, že mě dcera vidí s miminkem, jak ho chovám a kojím a asi žárlí, ale nenapadlo by mě, že se to bude projevovat až takovouhle averzí k matce 8o
Jsem z toho strašně špatná, vím, že i vlivem hormonů po porodu, ale pořád brečím, je to hrůza.

Jen podotýkám, že dceři se opravdu hodně věnuji - kdykoliv miminko spinká, hraju si sní, čteme si knížky, učíme se atd. A když je miminko bdělé a zrovna nekojím, mám jí na ruce a i tak jezdím třeba s dcerou po bytě s odrážedlem. A de facto i při kojení mi dcera nosí různé věci a hrajeme si. Takže v součtu jí vlastně věnuji daleko víc času než v těhotenství. Ale ona to tak samozřejmě nebere.

Máte s takovýmto chováním batolete některá zkušenosti? Upravilo se to časem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.11.21 22:35

Můj bráchou přestal po mém narození jíst. Museli ho dokonce na týden hospitalizovat v nemocnici. Ten věkový rozdíl cca 2 roky je podle mě nejhorší. Dítěti člověk nic poradně nevysvetli ještě. A jinak s bráchou se to zlepšilo, ale žárlil občas ještě v dospělosti!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 05:01
@Anonymní píše:
Můj bráchou přestal po mém narození jíst. Museli ho dokonce na týden hospitalizovat v nemocnici. Ten věkový rozdíl cca 2 roky je podle mě nejhorší. Dítěti člověk nic poradně nevysvetli ještě. A jinak s bráchou se to zlepšilo, ale žárlil občas ještě v dospělosti!!!

No tak to je samozřejmě ještě horší, kdy dítě odmítá jíst a musí být hospitalizované 8o
Vidím, že každé dítě na tu změnu reaguje po svém. Asi to chce prostě čas.
A ano, tenhle věkový rozdíl je blbý, dítě ještě nic nechápe. Musím se s tím nějak poprat, ono se to doufám srovná.

• Citovat
  • Nahlásit
20
14.11.21 07:01

Ahoj, mam kluky taky 19 mesicu od sebe. Pri prichodu z porodnice me asi 5 dni uplne ignoroval a vse musel delat manzel. Po tech 5 dnech me vzal na milost a chodil se mazlit, ale spoustu cinnosti stale misel delat jen manzel, coz zustalo do dnes. Kdyz jsem s nima sama, zadnej problem neni a teda ani nebyl. Hodne syna zapojuji do pece o mladsi (vyndej mi plinku, podej mu chrastitko, atd).
Jak dcera reaguje na sourozence?
Chapu, ze Vas to mrzi.
Omlouvam se, ze pisu z mobilu, tak je to bez diakritiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
14.11.21 07:51

Já mám kluky přesně o dva roky od sebe a u nás naprosto paráda, starší přijal miminko úplně krásně, se mnou se normálně bavil 🙂 ale taky byl o pět měsíců starší než váš, to je asi taky rozdíl..na druhou stranu jakmile začlo být mimčo pohyblivé a bralo mu hračky, začlo peklo a teď mají 2 a 4 roky a občas do sebe fakt dost jedou 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
14.11.21 08:43

S dcerou jsem byla po jejím narození 2 měsíce v nemocnici. Kvůli covidu za mnou 19měsíční syn nesměl. Když jsem se vrátila taky dával přednost manželovi. Když byl doma manžel, tak musel všechno okolo syna dělat on. Za pár měsíců si to sedlo, ale na manžela je pořád dost fixovaný. Naštěstí svoji mladší sestřičku syn zbožňuje od první chvíle.
Věřím, že se to i u vás zlepší. Chce to jen čas a netlacit na pilu. I když chápu, jak se cítíte a že vás to mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat