Chování dětí s ostatními dětmi ve škole...

Anonymní
30.12.20 13:04

Chování dětí s ostatnimi detmi ve škole...

Ahoj naminky. Vždy jsem říkala synovi, nedavej první ránu, ale v sebeobraně se bran. Nemluv sprostě, neposmivej se. Ale jak se má dítě chovat kdyz někdo mu rika sprostě a posouvá se mu, bere mu veci nebo ničí? Kdyz mu reknu mavni rukou a neres, tak si myslím, ze to bude jen horší, jdyz mu reknu vrat stejnou minci tak je to v me výchově opak co jsem ho ucila…Vždy to nejak nakobec dopadlo, ale jake mate zkusenosti vy? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10115
30.12.20 13:06

Jak to? Pokud mu někdo jakkoli ubližuje a on se brání, je to přesně to, co jsi ho učila. Já mám dítě ještě malé a v kolektivu je spíš z těch, který ustoupí a bulí. Pořád dokola mu říkám, ať se brání a nenechá si to líbit, ale bez účinku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
30.12.20 13:13

Já mám zkušenosti takové, že dítě se nakonec vždy chová podle svojí nátury. Takže i když mu budeš říkat, ať se brání a on není ten typ, tak se bránit nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 13:22

Ano pokud dojde na,,rvacku,, tak se brání a celkem obstojne. Ale co sprosta slova, posmívani. Syn neni ten co by si nechal neco libit…ale nakonec z toho vyjde jako ten spatnej…ma mu vracet sprosta slova? Proc kdyz je slusnej…rikam otoc to na něco: to mluvis o sobe? On je syn takovej ten,,spravnak,, a neunese kdyz nekdo neco dela proti,,pravidlum,, ze nekdo nekomu neco bere nebo nici,,. Ano nakonec se zachova podle sebe, coz je dobre, je to vysledek nasi vychovy spojeny s jeho osobnosti. Asi bych to meLa brat, ze kdyz na nekoho obratem bude mluvit sproste tak je to v obraně, ale nechci zas poslouchat, ze mame sprosty dítě… stale sr vsichni učíme :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
52496
30.12.20 13:33

Slušně, ale velmi důrazně dát najevo, že takto se mnou jednat nebude. Pokud by to nepomohlo, řešit s učitelem. Ale oni si velmi často agresoři dovolí to, co jim lidi dovolí, takže pokud vidí, že tady to jednoduché nebude, najou si snazší oběť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
30.12.20 13:49

Kdyz se tomu neubrani syn, rekla bych ucitelce, at se na toho malyho blbecka trochu vic zameri, ze ma syn takovy problemy s nim. A pak, kdyby nepomohla ucitelka, bych nastoupila ja. Nesnasim takovyhle maly buranky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17302
30.12.20 14:03

Řešila jsem to braní věcí…šla jsem za učitelkou…ta to řešila…chlapec si z ní nic nedělal…tak jsem mu to vysvětlila v šatně ve škole…od té doby byl pokoj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24278
30.12.20 14:27

Nějak jsem zatím nemusela řešit. Děti jsou instruované, že se mají slovně případně fyzicky (když mu třeba někdo chce něco sebrat) ohradit. Pokud to na agresora neplatí, řešit s učitelkou.
A hloupé řeči neposlouchat/neřešit, dotyčného jedince ignorovat (to si mi syn posteskl, že nějaká spolužačka furt vykládá dětem nějaké smyšlené báchorky, které nikoho nezajímají).

Ono pak je to i dost o „vyzrálosti“ daného děcka. Holka mi třeba jednou vyprávěla, že ve školce prostě vyklidila prostor ve smyslu „moudřejší ustopí“, než se přetahovat o nějakou hračku. I když věděla, že je v právu, ale zase ji přišlo zbytečné žalovat to učitelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17302
30.12.20 14:42

@Svistice tak tenhle dáreček přišel k synovi, vzal mu třeba pero z penálu a že mu ho nevrátí, prý si ho má lépe hlídat…tak v první třídě byl ten náš vykulenej, bránit se taky moc neumí, když mu řekl, ať to vrátí, tak odpověděl to s hlídáním…tak nejdřív jsem šla do školy, učitelka to řešila, chlapec ignoroval…no mě pak už ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24278
30.12.20 15:03

@Monchichik U nás měli taky jednoho podobného výlupka. Jen si teda neměl za zdroj zájmu moje dítě. Když to učitelka řešila, rodiče dárečka se cítili asi ukřivdění a své dítě (které během 2 měsíců začala vcelku nesnášet celá třída) raději dali na jinou školu. Nikdo pro tu jejich šikanující chudinku asi neměl pochopení. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17302
30.12.20 15:05

@Svistice tak tenhle dáreček vydržel celých 9 let…s matkou řeč nebyla, hned plakala :cert: na druhém stupni dával třeba pěstí holkám do břicha, kluky kopal z ničeho nic mezi nohy…tak jsem na něj nastoupila podruhé…a byl klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52277
30.12.20 16:10

Zkusenost mam. Ve druzine mam bitkarku. Tatinek ji navykladal, ze se ma vzdy branit bitim. Takze bezne intrikuje, decka vyprovokuje a zacne utocit. A ve finale udela chudinku, ze to nezacala ona. A nejhorsi bylo, ze doma to pretlumocila jinak. Ze decka si zacinaji a pani vychovatelka situaci vubec neresila 8o. Takze jsem si pockala na maminku a byla konfrontace. Cela druzina je svedek, ze kazdy konflikt byl okamzite reseny. Mela jsem obdobi, ze nebylo mozno si odskocit na wc. Protoze hned by po zbytku sla. Intrikareni zustalo, ale nedochazi k biti. Asi maminka doma udelala osvetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7673
1.1.21 19:49

NO nezvádím. My měli to samé s klukem ve školce, první, druhá třída, i svědkové - spolužáci, kamarádi, potvrdily, že jeden chalpec, mu za zády v hodině říká-deb. le, blbe, atd, posmíva se mu, že má hlavujak šišku a všelijaké nesmysly, kdy třeba kluk vydržel 10min a pak postrčil, potom postrčil druhý a poznámku dosvátal náš, že neadekvátně jedná..
Nikdy nebyla krev zrananění, aby nebylo.. Když jsem jednou za učtilkou přišla a řekla jsem ji to, tak řekla, že o tom ví, že ten kluk dělá zle, ale že náš nemá jednat fyzickou silou..
Já bych chtěla vidět pani učitelku, kdyby jsem tam nad ní stála a začala ji nadávat do,,, krav,, jestli by byla v klidu.. Neříkám, že by mi jednu vrazila, ale pochybuji, že by zůstala v klidu… bez řvu!!! to bylo další, že křičí pak na kluka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat