Chování dítěte ve dvou letech

447
31.1.16 10:58

Chování dítěte ve dvou letech

Ahoj holky, chtěla bych vědět jestli vaše děti ve dvou letech když už umí trochu mluvit, pozdraví každého.. Jde o to, že u nás byla návštěva, kterou můj syn nepozdravil a byl v ten den celkově rozmrzelý, pořád za mnou chodil, chtěl prso(ještě kojím) a plakal jen co jsem se vzdálila… Návštěva usoudila, že ho špatně vychovávám, udělám pro něj co mu na očích vidím a vyroste z něho rozmazlený spratek, který skončí v pasťáku…
Uznávám, že někdy nejsem důsledná a raději mu něco dám, aby byl klid, zvlášť když je tady návštěva, ale snažím se být důsledná… Napíšete mi jak jsou poslušné vaše děti?! Mému synovi je téměř 26 měsíců..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
31.1.16 11:04

Na navstevu tohoto typu se vy…, jsou to ignoranti a stou duslednosti si nezahravej, ony deti jsou chytreji nez vypadaji. Jinak mam stejne stare dite a o rok starsi a musim ti rict, ze nevidim duvod, proc ho cvicit jako opici, rikam a opakuji, jak se co ma delat, ale nebudu ho nutit, aby pozdravil, kdyz se trebas stydi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24120
31.1.16 11:07

Mas divný návštěvy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16907
31.1.16 11:10

Kdo to byl? Rodina? Kamarádi?
Moje dítě rozhodně nikoho nepozdraví. Na povel zamává, pokud se nestydí. Před návštěvou bývá divočejší než obvykle. Nikdo si nestěžoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epe
138
31.1.16 11:12

Souhlasím s @MarieOVMUC návštěvu bych poslala někam… Mám syna za týden mu budou dva. Umí říct čau nebo papa jako pozdrav ale nenutím ho aby zdravil když chce pozdraví. Taky slýchávám řeči typu on už by měl dělat to a to, poslouchat tak a tak. Vždycky na to řeknu že každé dítě je jiné. Samozřejmě se snažím být důsledná i když pokaždé se mi to nedaří. Zakladatelko nedělej si s takové návštěvy těžkou hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
31.1.16 11:14

@MarieOVMUC já vím, že s důsledností musím být důsledná, jen se mi moc nechce plácnout ho před návštěvou nebo na něj zvyšovat hlas… Zvlášt když si taky myslím, že prostě to zdravení vychytáme…
@pikola no jo někdy to tak přijde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
31.1.16 11:16

Kdyby mi návštěva řekla, že moje dítě mojí výchovou jednou skončí v pasťáku, tak už bych je nezvala. :roll: Nic si z toho nedělej, máš normální dítě, které asi samo vycítilo, o jakou „návštěvu“ se jedná. :jazyk: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
31.1.16 11:16

@Mandy26 Návštěva nemá děti nebo už má děti dospělé? Příště už by si takové úžasné kritiky nezvala. Občas mají děti prostě horší dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
31.1.16 11:17

@MarieOVMUC já vím, že s důsledností musím být důsledná, jen se mi moc nechce plácnout ho před návštěvou nebo na něj zvyšovat hlas… Zvlášt když si taky myslím, že prostě to zdravení vychytáme…
@Izzz byla to maminka tatínka, se kterým nežiju, trochu složitější to je…

Příspěvek upraven 31.01.16 v 11:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
31.1.16 11:17
@Mandy26 píše:
Ahoj holky, chtěla bych vědět jestli vaše děti ve dvou letech když už umí trochu mluvit, pozdraví každého.. Jde o to, že u nás byla návštěva, kterou můj syn nepozdravil a byl v ten den celkově rozmrzelý, pořád za mnou chodil, chtěl prso(ještě kojím) a plakal jen co jsem se vzdálila… Návštěva usoudila, že ho špatně vychovávám, udělám pro něj co mu na očích vidím a vyroste z něho rozmazlený spratek, který skončí v pasťáku…
Uznávám, že někdy nejsem důsledná a raději mu něco dám, aby byl klid, zvlášť když je tady návštěva, ale snažím se být důsledná… Napíšete mi jak jsou poslušné vaše děti?! Mému synovi je téměř 26 měsíců..

Poslusny ma byt pes, ne deti. Usuzovat z rozmrzelosti batolete a z toho, ze nepozdravilo ( umim si to predstavit:"Pepicku, rekni mi ahoj, no tak, honem pozdrav. :roll: ),ze z nej vyroste vyvrhel, mi prijde smesne. Popros priste navstevu, aby respektovali vyvojove procesy batolete a nechali vychovu na tobe a tvem muzi.

• Nahlásit
  • Citovat
7385
31.1.16 11:21
@Mandy26 píše:

prosimte prestan stresovat sebe i dite, dite nemusis placat ani zvysovat hlas, staci ho odvest od stimulu. Dam mu vybrat- dat mu pocit, ze muze volit samo. Zabavit ho. Prestan to lamat pres koleno. Je to mala osubka, ma sve touhy i potreby a prece ho nebudes lamat kvuli nejakym blbcum… Nevyroste z neho grazlik, jen to neni treba mit vsechno ted a hned. Vse se nauci, jen je treba trpelisvost. Situace u nas, jdeme do obchodu strasi nakraci" dobry den", malý jdem semnou za ruku hned za dcerkou, rikam „dobry den“, podivam se na maleho, ví, co je třeba udělat, stydí se. 5íkám malému, je slušné pozdravit, po chvilce z neho vyleze ahoj. a jdeme dal…Kdykoliv cokoli neco dostane, vyzaduju dekuji, odpovidam mu prosim, podavam neco, rikam prosim. to jsou zaklady. jak se chovas ty k nemu, tak oni se budou chovat k tobe. Starsi jsem taky nenutila a zdravi a dekuje a umi vsechno. :) Tou duslednosti mu dávas jistotu, slovo je treba dodrzet at slibis trest nebo odmenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
31.1.16 11:24

@MarieOVMUC ano o to se snažím, to plácání a řvaní by si představovala zase spíš ta návštěva…
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.1.16 11:28
@Mandy26 píše:

ano moje obe dve deti kolem 2 let uz zdravily lidi které znali nebo jsem je pozdravila ja nebo prisli k nam ;) ale od mala jsem je k tomu vedla a nebyl s tim zadny problém ;)

• Citovat
  • Upravit
Poison Eve
31.1.16 11:29

Nesnasim rozcapence, co neumi pozdravit, ale ve dvou letech? To opravdu dite nezdravilo, ve trech a pul jiz zdravi samo od sebe. Vse ma svuj cas.

• Nahlásit
  • Citovat
24120
31.1.16 11:29

Odhadovala jsem tchýní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie