Chování feny po kastraci

14731
28.5.17 09:33

Chování feny po kastraci

Zeptám se, jak se chovali vaše feny po kastraci? Moje fenka je teď jiná. Ve čtvrtek byla na operaci, měla bulky a pyometru..Tak rovnou šla i na kastraci..Chápu že ji stehy vadí ale furt se klepe, ven se jí nechce a když na ni volám schová se. ocas imrvere mezi nohama a nejlépe ji je pod peřinou schovaná. Žere když ji člověk dá něco dobrého, jen do pití ji musím nutit..A pije mi pouze z ruky.Mam starost a nevím zda bych měla jít za veterinářem zítra nebo počkat týden na kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.17 09:37

Je podrážděná. Dej jí čas. Naše pořád ležela a čučela do země a postupně se zotavovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4250
28.5.17 09:45

@Malike Také mám fenu po kastraci teď ve čtvrtek. První den oblblá z narkózy, druhý den ráno už mi přinesla míček. Chová se naprosto normálně, jak kdyby jí nic nebylo.
Záleží, jak emočně stabilní je tvoje fena (zjevně asi moc ne - co je za plemeno?), na co je zvyklá (chodí k veterináři normálně? Děláte nějaké sporty, aktivity?) a jak se chováte vy doma po operaci - některé psy stresuje taková ta přehnaná péče, starostlivost, které nerozumí, pak se bojí, co přijde. Normálně socializovaná fena bez pooperačních komplikací má být druhý den normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48619
28.5.17 09:49

@Malike to víš bolí jí to, dej jí čas ;). každá zákrok asi bude snášet trošku jinak. nechala bych jí at má klid a na veterinu až jak má jít. stejně s ní nic neudělá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
28.5.17 10:25

@Icestar je to kříženka dvou kříženců..
No její chování je úplně jiný než obvykle..Normálně je veselá, cvičena a jindy poslouchá na slovo, ráda chodí ven, cupuje dřevo a šišky,…Sporty..Míček, freesbe..
No péče přehnaná není..Ani to nejde.Sama jsem po úraze a tak jsem ráda že teď ležím. Chodim se na ni koukat, dávám jí napít a je v klidu, jen teda ji chodím navlékat body pač si ho sundavá a bohužel si jde po ráně.
Z druhé strany to bohužel nebylo jen o katastraci pač měla nádory a pyometru..Takže je i na antibiotikách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
28.5.17 10:29
@Markéta80 píše:
@Malike to víš bolí jí to, dej jí čas ;). každá zákrok asi bude snášet trošku jinak. nechala bych jí at má klid a na veterinu až jak má jít. stejně s ní nic neudělá ;)

Asi máš pravdu..Já ji porovnavam s druhou fenou která byla na kastraci a druhý den byla v pohodě..( v rámci stehů)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.17 10:36

Pyometra je horsi nez klasicka kastrace, protoze se vlastne kastruje nemocna fena a jestli se k tomu jeste brala mlecna zlaza, tak je to velký zakrok. Leky od bolesti a atb davate? rana vypada hezky? Neni zarudla? muzete zkusit zmerit teplotu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
28.5.17 10:58

@StellaAlba teplotu nemá. Bere antibiotika..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
28.5.17 11:00

A bylo to štěstí v neštěstí protože se na pyometru přišlo až při otevření.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.17 11:09

Rana vypada dobre. A leky od bolesti teda nemate? Jestli ne, tak ji to musi bolet a proto je tak presla. My davame po takove operaci leky od bolesti na 5 dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
28.5.17 11:21

@StellaAlba lékař mi je dál na 2 dny..Víc ne :nevim: mám ji dát nějaký konvenční jako nurofen pro děti nebo tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4250
28.5.17 11:40

@Malike V žádném případě! Psovi lze podat Algifen (ale ten je na předpis), jinak bych lidské léky neriskovala. My dostali na 5 dní - do zítřka, kdy jdeme na kontrolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.17 11:45

Nic lidskeho urcite nedavat. Pokud je hodne spatna a vas vet dnes neordinuje tak bych sla klidne i jinam a rekla ze he fenka bolava po operaci, meli by vam neco dat. Nebo pokud nevypada tak spatne, tak pockat na zitra na vaseho dr. Kazdej pes je jinak citlivej a snasi operace jinak ale leky jen na dva dny mi prijdou malo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14731
28.5.17 11:56

@StellaAlba no je to dobrý veterinář :think: tak mě nenapadlo že by to mohlo být tak blbý že by potřebovala na delší dobu..Ale vzhledem k tomu že operaci jako takovou jsem nikdy neměla tak co já vím. Kdyz leží a chrupka je spokojená..Ale jak říkám jakmile má jít ven tak se třese, má stažený ocas a schová se..Proto mě to zmátlo, protože pakli leží pod dekou a dříme tak je v klidu. :nevim: zítra zabehnu ráno k veterináři ať ji dá něco na bolest..Na pár dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
28.5.17 12:28

@Malike Nám veterinář řekl, že můžeme dát psovi paralen 2× denně. Máme jorkšíra, tak čtvrtku, pokud máš většího, tak třeba půlku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama