Chování lidí na sociálních sítích

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1459
22.9.21 15:12

Chování lidí na sociálních sítích

Téma k diskusi především pro ty, kteří sociální sítě (fcb, instagram, apod.) skutečně aktivně využívají. Kamarádky dcera na toto téma píše práci a tak jsme se daly do řeči a já jí řekla, že existovaly situace, které se mi zpětně na základě chování daných lidí na instagramu/facebooku potvrdily.

Příklad:
Ukázalo se, že manželka mého dobrého kamaráda je mu nevěrná. Po zjištění se člověk podívá na sociální sítě a dle chování by se dalo usoudit, že na základě obyčejných lajků / komentářů lze odvodit vztah jedné osoby k druhé (přátelský, neutrální, negativní). Daná žena skutečně olajkovala naprosto KAŽDOU fotografii svého milence, naopak on lajkoval všechny možné blbosti veškerých svých fcb přátel vyjma jejích fotek, komentářů. Podle toho šlo v podstatě vysledovat, kdy jejich vztah začal, a toto pak korespondovalo i s realitou.

Zdá se, že náhoda, ale když se člověk trochu zaměří na tuto oblast, skutečně lze podle chování lidí, kteří soc. sítě pravidelně užívají, a to i obyčejných lajků, odvodit alespoň zhruba vztah jednoho k druhému. Uvedené, se mi poté totiž několikrát ještě potvrdilo s ohledem na zcela jiné osoby. Proto některé nářky děvčat / žen, že přítel lajkuje to a to a nelajkuje to a to mají často reálný podklad. Někdy to s ničím nesouvisí, ale dost často to má vše svůj důvod.

Co si o tom myslíte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
359
22.9.21 15:20

Já s tebou souhlasím. Když mi nějaký chlap reaguje na každou blbost, co tam přidám, tak to nikdy u lajkování nekončí a zkusí to na mě. Můj ex lajkuje fotky zásadně jen svým milenkám nebo holkám, o které má zájem. Na mém instagramu je snadno podle lajků vysledovatelné, kdy se začal o mě snažit, kdy jsme se rozhádali a kdy mě zase začal zkoušet kontaktovat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3924
22.9.21 15:23

Já bych řekla, že pokud je někdo nevěrný a takhle se to ani nesnaží skrývat, tak je jen solidně blbej. :mrgreen: Za lajky nebo srdíčky bych nutně neviděla symptom nevěrnosti. Pokud jsou 2 spokojení v páru a partner takový byl vždy, tak je jasné, že bude bezmyšlenkovitě lajkovat i dál. Pokud to do té doby nikdy nedělal, doma jim to skřípe a najednou začne dělat tohle, tak je to zase zřejmé. Musí se to brát individuálně. Moc bych to negeneralizovala, protože to pak dává zbytečně brouka do hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20346
22.9.21 15:24

Hele přijde mi to stejnej dinosaur jako provalena nevěra přes sms. Všechno je to tak 10-20 let zpatky :think: Ježíš, to se tenkrát řešilo „byl jste označen“ :D já sama jsem baba zvědavá a často se snažím něco vypátrat a řeknu ti, lidi tam mají prd :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
22.9.21 15:24

Co přesně je cílem její studie? Páč ohledně výzkumu chování lidí na sociální síti mám bohaté zkušenosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
22.9.21 15:25

Někdy to s ničím nesouvisí, ale dost často to má vše svůj důvod…

Tak to teda smekám paruku nad tvým závěrem, podle mě by bylo škoda, kdyby jsi nevstoupila do politiky, máš ohromný potenciál pregnantně vyjádřit jasné závěry :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3924
22.9.21 15:25
@Livi92 píše:
Já s tebou souhlasím. Když mi nějaký chlap reaguje na každou blbost, co tam přidám, tak to nikdy u lajkování nekončí a zkusí to na mě. Můj ex lajkuje fotky zásadně jen svým milenkám nebo holkám, o které má zájem. Na mém instagramu je snadno podle lajků vysledovatelné, kdy se začal o mě snažit, kdy jsme se rozhádali a kdy mě zase začal zkoušet kontaktovat. :lol:

Tyjo to je tak strašně laciný chování, že by mě to až odpuzovalo. A funguje to? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
22.9.21 15:26
@Izumi Miyako píše:
Co přesně je cílem její studie? Páč ohledně výzkumu chování lidí na sociální síti mám bohaté zkušenosti. :)

Něco a téma jak sociální sítě a chování na nich ovlivňuje mezilidské vztahy. Přesně nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
@pohledzdruhestrany píše:
Někdy to s ničím nesouvisí, ale dost často to má vše svůj důvod…Tak to teda smekám paruku nad tvým závěrem, podle mě by bylo škoda, kdyby jsi nevstoupila do politiky, máš ohromný potenciál pregnantně vyjádřit jasné závěry :mrgreen:

To byl účel! Díky, že sis všiml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034

Podle mě je to taky už trochu retro. Pamatuju ještě facebookový relationship statuty - to už snad lidi ani nepoužívaj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
22.9.21 15:28
@MrsNorris píše:
Podle mě je to taky už trochu retro. Pamatuju ještě facebookový relationship statuty - to už snad lidi ani nepoužívaj :)

Nevím, tohle byla situace asi 3 měsíce dozadu. Podle mě už skončilo takovýto bezhlavý označování lidí všude možně a kdesi cosi, dneska lidé komentují spíš obecné věci, než-li fotku známého, ale ty lajky, tak ty fungují pořád podle mě. Jsou věci, které nevymizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
22.9.21 15:29
@hopsalka píše:
Něco a téma jak sociální sítě a chování na nich ovlivňuje mezilidské vztahy. Přesně nevím

taky krásné :mrgreen: jen jsi špatně použila slůvko „ovlivňuje“, správně mělo být „odráží“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3924
22.9.21 15:29

Mimochodem Emimino je tady víceméně sociální síť a tak se naskýtá otázka - srdíčkujete s nějakým skrytým motivem nebo jen prostě a jednoduše srdíčkujete to co se vám líbí? :think: Pokud si na tohle odpovíte, tak tohle uvažování pak můžete aplikovat na libovolnou další síť. Já nad tím teda nějak extra nepřemýšlím a srdíčkuju kde co, ale je pravda, že mým oblíbeným lidem srdíčkuju víc než ostatním. Takže jsem asi případ z obou skupin. :D
Věřím, že i tady se někde najde nějaký seladon, co systematicky srdíčkuje všechno své vyvolené. Bohužel je tu mužů tak málo, že se to nedá nějak zkoumat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
22.9.21 15:30

@pohledzdruhestrany nevím jak to její téma zní, bylo to asi na dva řádky.

EDIT: ale to bych asi jako počínající politik říkat neměla, že něco nevím. :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3924
22.9.21 15:31
@MrsNorris píše:
Podle mě je to taky už trochu retro. Pamatuju ještě facebookový relationship statuty - to už snad lidi ani nepoužívaj :)

Vždy jsem přemýšlela co mi mělo říct „Je to složité“. Jakože oficiálně mají na fb, že jim to skřípe, aby to všichni přátelé věděli? Nebo? Samé otázky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat