Chování manžela kolem porodu a po porodu

Anonymní
10.4.20 10:44

Chování manžela kolem porodu a po porodu

Téma je spíš pro odlehčení, na rozvod to nebude, ale udivuje mě takové zvláštní chování manžela a nevím co si myslet, nestalo se vám některé to samé?
Můj manžel před porodem hlásil třeba dny, kdy MŮŽU a kdy nemůžu rodit - protože ten den o něco má. Jenže to vůbec neříkal jako vtip, ale úplně vážně. Když jsem mu řekla, že to neovlivním a prostě pokud bude potřeba tak ten a ten den rodit pojedeme, byl schopný se fakt až hádat a zvýšit na mě hlas že jsem sobec a neberu na něj ohledy 8o Byla jsem z toho před porodem zbytečně ve stresu, že mi některý den prostě řekl, dnes rodit nesmíš a tečka a já se stresovala aby to nezačalo nebo začalo kdy má :zed: A teď to tak trochu pokračuje - dítě bude dělat to a to tehdy kdy on má čas, jemu se to hodí. Má hroznou potřebu to nějak ovládat a určovat kdy a co bude, ale v ničem jiném to nikdy nedělal, jsme spolu hodně dlouho, takže je to nějaký výkyv teď :nevim: Uvědomuji si že to není až tak zásadní problém, ale je mi to nepříjemné a nevím co si o tom myslet :nevim: Miminko se prostě nebude kojit a budit tak jak si taťka usmyslel.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24358
10.4.20 10:48

Ja bych to teda jako zásadní problém viděla, s chlapem, ktery si myslí, že se kolem něj bude točit celý svět bych nebyla. Jako promin, ale nařídit ženské kdy ma rodit a kdy ne, protože se mu to nehodí, to už je vrchol sobeckosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
10.4.20 10:50

Me to teda pripada jako dost zavazny problem :think:, ale neevim, jak to u vas chodi, ja to beru obecne…bud je tvuj muz hloupy, ze nechape zaklady biologie, ktere chapou uz dvou lete deti, nebo je to podivnej manipulator nebo nevim…jako byly dny, kdy se hodilo rodit vic, nez jiny dny..to ma asi kazdy, otazka je, jak by se zachoval, kdybys rodila v nejaky „nevhodny“ den, jestli by se na tebe vykaslal, nebo jak..ale s toho co pises, tak by se na tebe vykaslal a jeste by te obvinil, ze jsi to udelala schvalne ne :zed:… takhle to na me z tveho popisu pusobi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11069
10.4.20 10:50

A co pak považuješ za zásadní problém? Je to naprostý sobec, asi ho překvapí, že dítě se mu přizpůsobovat nebude. Jen ti můžu přát, aby kvůli tomu nehledal v jiných vodách, jak se často stává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
10.4.20 10:51

A doteď byl vás vztah zality sluncem? To se mi úplně nezdá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8535

A to ti nepřipadá jako nic zásadního? Mně kdyby chlap řekl, že jsem sobec, když rodím a jemu se to nehodí, tak velmi vážně uvažuju o síle jeho duševního zdraví, opravdu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622

Tohle neni zasadni problem? No tak minimalne je to vazny problem. Co si s tatkou promluvit? Dospely rozumny clovek musi pochopit, ze jedna nelogicky. Co kdyz v tom bude dalsich 20 let pokracovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
10.4.20 10:52

On je asi nějaký primitiv ne? Jako sorry, ale tohle by mě řekl jednou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21288
10.4.20 10:53

No a není to spíš tím že dokud jste byli sami, tak jsi se přizpůsobila a tyhle kecy jsi tolik neřešila a nevnímala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
10.4.20 10:55

To je hodně zvláštní chování :think: Jako by si mohla ovlivnit, kdy se miminko potřebuje nakojit nebo kdy se vzbudí :roll: Vždyť je to logicky stejně jako u dospělých, taky se budí pokaždé jindy a jindy mají hlad nebo chuť na něco. Já bych se i opravdu bála, jestli nemá nějakou psychickou nemoc, protože mi to nepřijde normální. Manžel se choval pořád stejně. Porodu se hodně bál, aby se nám něco nestalo. Měl domluvené volno v práci, aby mě mohl dovézt do porodnice nebo případně mohl z práce kdykoliv odjet. O miminko se normálně staral, v noci k němu vstával, ráno s ním vstával, abych se mohla dospat. Taková klasika. Nemůže mít nějaké problémy v práci? Bavila ses s ním, jestli si nemyslí, že jste miminko úspěchali, jestli se třeba necítí být tátou. Do něčeho takového si nenech mluvit, však absolutně nedává smysl, aby dělalo miminko něco na povel :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22368
10.4.20 10:57

Já jsem pro léčbu šokem. Ráno bych mu šoupla do kafe projímadlo a pak mu řekla, že dneska na velkou chodit prostě nebude. Ať si to zařídí jak chce… :mrgreen:
Jo a souhlasím s ostatníma! Buď je to sebestřednej sobec nebo úplnej tupoun. V každým případě mu mimčo dost rozhodí kramfleky… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
10.4.20 10:58

Jinak, pro mě by to byl hodně závažný problém. Nemohla bych si ho vážit, věřit mu a nevím, jestli bych ho vedle sebe vůbec snesla :pocitac: Ono samo o sobě je náročné mít doma mimčo a ještě poslouchat takové kecy místo podpory. Divím se, že tobě to nějak extra nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.20 11:00

Omlouvám se, že jsem asi nedodala hodně zásadní informaci, protože není to naše první miminko a toto dělá jenom teď, nikdy dřív mi před porodem nic podobného neřekl, proto jsem asi měla pocit, že to má nějakou jinou příčinu, než jeho povahu. Ptala jsem se ho, ale on má takové blbé řeči teď celkově na víc věcí, ale toto je docela hnusné, že mě obviňuje že schválně rodím v nevhodný den, schválně dítě spí tehdy a tehdy, přitom on už ví jak to s miminkem je, přijde mi že si na mě vylívá nějaké své starosti tímhle hloupým způsobem.

• Citovat
  • Nahlásit
27061
10.4.20 11:04

No a jak ten porod teda byl, když se mu to hodilo nebo ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10790
10.4.20 11:06

Mě to manžel taky plánoval kdy nám porodit aby se mu to hodilo, ale on to bral opravdu jako vtip. Paradoxně mu to fakt vyšlo :D Zkus si s ním promluvit, jako problém to docela velký je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat