Chování miminka návštěva

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.12.21 01:02

Chování miminka navsteva

Ahoj. Nechali by jste pochovat měsíční miminko více lidma? Jde mi o to že budem poprvé na návštěvě u rodiny a asi si ho budou chtit všichni pochovat (což se mě moc nelíbí).. jde mi o to ze má zatím jen první očkováni, tak aby něco nechytl.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
264
30.12.21 01:50

Nezda se mi rozumne v tomto obdobi, kdy krome covidu radi i spousta jinych viroz, jezdit s tak malinkym miminkem po navstevach. i jen ryma je pro miminko a tim padem i pro rodice hodne neprijemna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19000
30.12.21 02:15

V sestinedeli (a i potom tak do tri mesicu) bych se na nejake velkonavstevy vykaslala.
Idealne se potkat venku jednotlive a at se kouknou do kocaru.

Co se tyce ockovani, tak si nastuduj, kterych nemoci se to vlastne tyka a kdy navozuje nejakou ochranu. Aktualni u prcku mi z toho prijde akorat cerny kasel, ale lepe chraneny bude stejne spis az po druhe davce. Plus covid a ruzne virozy, ktere neni uplne idealni chytit. Takze za me je lepsi se do tech tri mesicu, kdy je obecne vse pro mimco rizikovejsi, vyhnout nejakym seslostem, obchodakum apod. Ono to neutece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
30.12.21 02:41

@Lucie_Sx .U nas probehlo to ze ti co meli rymu tak neprijeli. Akorat tchyne bojovala tenkrat s nachlazenim, tak prijela az kdyz se vylecila.Moje mama mi hned maleho opusinkovala coz jsem v jednom okamziku nestihla zabranit. Jinak vsichni museli na testy covid. Desinfikovat si ruce.
Neni vubec na skodu s nastevami pockat s ohledem na zdravi miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
30.12.21 03:33
@Anonymní píše:
Ahoj. Nechali by jste pochovat měsíční miminko více lidma? Jde mi o to že budem poprvé na návštěvě u rodiny a asi si ho budou chtit všichni pochovat (což se mě moc nelíbí).. jde mi o to ze má zatím jen první očkováni, tak aby něco nechytl.

Pokud ho nechceš nechat chovat, tak nenechej. To je přeci Tvoje volba. Vy jste rodiče :kytka:

Píšeš že má teprve 1 očkování, čili mu je minimálně 9 týdnů.
Předpokládám, že na návštěvu s miminem nepoleze nikdo nemocný.
Já bych to nehrotila a dítě normálně pochovat nechala, ale nejsem ty a vím, že mám normální rodinu :lol:

Edit: Měsíční mimino má první očkovani?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 04:36
@kocourGarfield píše:
Pokud ho nechceš nechat chovat, tak nenechej. To je přeci Tvoje volba. Vy jste rodiče :kytka:

Píšeš že má teprve 1 očkování, čili mu je minimálně 9 týdnů.
Předpokládám, že na návštěvu s miminem nepoleze nikdo nemocný.
Já bych to nehrotila a dítě normálně pochovat nechala, ale nejsem ty a vím, že mám normální rodinu :lol:

Edit: Měsíční mimino má první očkovani?
Žijeme v Německu a první očkováni je tu od 4 tydnu (rotaviry)
  • Citovat
  • Nahlásit
2250
30.12.21 06:23

Před porodem jsem myslela, ze minimálně cele sestinedeli nikam nepojedeme. Bylo mi ale dobře, tak jsme poprvé někam jeli už ve 2 týdnech dítěte. Kdybych řešila, co kde muže chytit, tak se zblázním.

Chci tím říct, pokud se ti to nelíbí jak píšeš, nejezdi. Počkej. Oni se nezblazni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
30.12.21 06:55

Nebyl tenkrát ještě Covid, ale jinak jsem to neřešila. To bych ho musela zavřít do skleněné koule. I když bude očkované, těch nemocí jsou tisíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
30.12.21 07:20

Já to nemám ráda všeobecně. Co lidé vidí na držení bezvládného mimina a šišlání na něj?
Kamarádce takhle řvoucí dítě kolovalo asi mezi 10 lidmi, protože si ho všichni chtěli pochovat bez ohledu na to, jak se to miminko cítilo a ona měla co dělat, aby si ho vzala zpět. Samozřejmě babičci dědečci ať si pochovají, ale dítě není nějaká hračka, aby se půjčovalo takhle malinké mezi všechny. Vždyť se mohou podívat u tebe v náručí nebo když bude mimčo ležet na podložce a spinkat nebo koukat.
Ještě lepší je, že kamarádky tchýně za ní chodí i do ložnice, když kojí a třeba jí mimčo hladí u toho po hlavičce :nevim: :think: Lidi by měli respektovat i tvé pocity jako prvorodičky a chápat, že zatím máš o miminko velký strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28740
30.12.21 07:56

Bože, kdy už matky pochopí, na co ty svoje děti nechávají očkovat? :cert:

Jako že by dítě chytlo od příbuzných žloutenku typu B, tetanus, obrnu, záškrt?
A běžně se vám v rodině objevuje černý kašel a hemophil?

Proti běžné rýmě, virovým infekcím všeho druhu ho opravdu hexa nespasí.

Takže doporučuju zakladatelce nevyšilovat, začít používat hlavu a ujistit se, že má normální příbuzenstvo, co neleze k miminu nachcípané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
30.12.21 08:00

Moje mama rikala, ze do 6 tydnu jen nejnutnejsi navstevy, idealne zadne. No prijela svagrova se 3 detmi a pry ty nadelas, decko musi neco vydrzet. Byla z toho ryma jako hrom. A detska doktorka mi vynadala co jsem s tim miminem delala. Je to uz 35 let, zadny covid tenkrat nebyl. Takze za mne ne, nikam bych s mesicnim miminem nejela a vytrvala bych aspon do 3 mesicu. To uz se dite zacina prevalovat a pripadnou rymu snese lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
30.12.21 08:02
@Svistice píše:

Takže doporučuju zakladatelce nevyšilovat, začít používat hlavu a ujistit se, že má normální příbuzenstvo, co neleze k miminu nachcípané.

Bohuzel ja treba mam svagrovku, ktera mi k miminu dotahla 3 usoplene deti….no je to iq tykve, to uz dnes vim. Tenkrat jsem byla mlada a blba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
30.12.21 08:05
@Svistice píše:

Vás příspěvek má dva různé výklady..pokud jste proti očkování, tak prave kvůli takovým své děti nechavame očkovat protože ve chvíli, co by klesla pod určitou hranici proockovanost, opět by se to sem dotáhlo..argument ze se očkuje proti necemu, co temer neexistuje, je úplně mimo..pokud to tak nebylo myšleno, tak se omlouvám..ještě to muže byt tak, aby si matky uvědomily, ze se očkuje proti necemu, co asi běžne nechytnete na návštěvě u rodiny :-)..já teda bych měla strach u mimca z covidu, ale ne kvůli tomu, ze se covidu bojím, ale proste ze by mel jako příznaky kasel a rýmu a to proste u mimina nechceš tak jako tak..malej má 11 měsíců a dnes v noci to vypadalo, ze mu do krku hukl sopel, tak se mi úplně sevrel krk, ze bych se vyspala ještě min, nez se do teď vyspim😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
30.12.21 08:16
@Anonymní píše:

Očkování? Můj syn žádné neměl do 8 měsíců měsíců a pravidelně se a ním muchlala moje tchýně a pak i mamka.. spís bych řešila, ať jsou všichni zdraví, nic víc.. mmchdm, pokud myslíš základní, tak to jsou takové věci jako záškrt a pod. Myslíš, že to někdo z rodiny má :mrgreen: :lol: spíš rýma a kašel :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28740
30.12.21 08:20

@NicknackEK Nepochopilas.

Maminky se ohánějí mantrou očkování (ještě není očkovanej, má teprvě první dávku…), přičemž ale většinu z těch očkovaných věcí při běžném společenském styku s příbuzenstvem nemá mimino šanci chytit

Prostě buď se chci s příbuznými vidět nebo nechci, ale nesvádím to na to že dítě ještě není očkované.

Taky není důvod, aby mimino putovalo z ruky do ruky. Jenže to je o asertivitě maminky/rodičů a nějaké normalitě, soudnosti a slušnosti příbuzenstva.

U nás se na pár denní/týdenní týdenní miminko prostě koukli (včetně dětí), babičky/tetičky se zeptaly, zda smí pochovat - pochovaly si zavinuté mimino minutu a zase ho vrátili, necicmaly ho ani neopatlávaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat