Chování na dálnici, rychlost a myšlení některých řidičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bozuzu
Echt Kelišová 9753 příspěvků 27.09.14 20:21
Chování na dálnici,rychlost a myšlení některých řidičů

Zakládám tohle téma, protože jsme se na něj dostali v jedné diskuzi, která se ale přímo rychlosti a chování na dálnici netýkala a debata se stala OT. Musím přiznat, že jsem i po dvou dnech z některých názorů v šoku a děsí mě, proto by mě zajímali i názory jiných v tématu k tomu určenému. Např. přijde vám v pořádku překračování rychlosti, když je maximální na dálnici 130 a někdo se vám lepí na zadek a nutí zrychlit? Na diskuzi sem se dočetla i myšlenky typu že levý pruh je pro „rychlá auta porušující předpisy“ a ta pomalejší by měla jet v pravém. Nebo že když žena rychle rodí, je riziko volat sanitku, ale lepší je překročit rychlost a jet s manželem autem… Nechápu tohle myšlení a ano, odpovídá to tomu, co je pak vidět i na silnicích. :(

Ještě prosím o diskuzi bez urážek a vytahování nesouvisejících témat :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 27.09.14 20:24

@bozuzu mně vyloženě nevadí překročení rychlosti. Mně vadí, že se lidi chovaj jak hov.ada a maj potřebu někoho „školit“ :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 20:28

Ač nejsem příznivcem porušování dopravních předpisů, tak si někdy zkuste jet v pravým pruhu na D1. Drncá to tam neuvěřitelně a je to samej kamion. To raději pojedu rychleji v levým a občas nějakým nedočkavci uhnu.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 27.09.14 20:29

S těmi pruhy souhlasím, v pravém jedou pomalejší auta, v levém rychleji jedoucí.
Osobně na dálnici jsem schopna tak nějak pochopit rychlost do cca 150 km/hod, to je taková moje hranice, v obci max 60, mimo obec 100? Snažím se jezdit podle předpisů, ale někdy to trošku ujede.
Jinak rychlá jízda k porodu - taky mě vezl manžel. Jedinou výhodu v sanitce bych viděla v rychlejším průjezdu městem (jeli jsme v odpolední špičce) a také v tom rychlém transportu přímo na porodní sál. Já měla porozeno 10 min po otevření dveří porodnice, sanitou by mně to dalo odhadem krásných 10 min na seznámení s personálem navíc - a to jsme jeli 35 km.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 27.09.14 20:30
@atominnka píše:
@bozuzu mně vyloženě nevadí překročení rychlosti. Mně vadí, že se lidi chovaj jak hov.ada a maj potřebu někoho „školit“ :zed:

Hlavně ti v poršáku, viď?! To mně taky vadí, to je asi to uvažování řidičů, o kterém píše @bozuzu

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 27.09.14 20:34

@bozuzu Psala jsem to jiz vcera. Respektovat a byt rexpektovan. Tudiz standartne jezdim v pravem pruhu, po predjizdeni v levem se radim zpet do praveho. Ale vadi me, pokud pri tom predjizdeni se na me zacne lepit rychlejsi auto, ktere me dojelo. Proc mezi nami neneha nejakou rozumnou vzdalenost, vzdyt ja jakmile je predjizdeci manevr dokoncen, tak mu levy pruh uvolnim. To je to byt respektovat.

K tomu respektovat. Nemyslim si, ze rychla jizda na daljici, pokud je ridic ohleduplny k ostatnim, je nejaka extra nebezpecna ci ze me nejak ohrozuje. Tedy at si jede jak rychle chce.

Co se tyce pravidel, pripoustim, ze jsou duvody, kdy pro me pravdila prestavaji mit smysl, viz.to spechani pri vezeni zeny k porodu. Proste realny zivot nekdy nejede podle pravidel.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 27.09.14 20:34

Levý pruh je jen na předjíždění, jinak se má řidič držet v pravém :nevim:

a taky jsem párkrát vyblikala pomalu jedoucího řidiče v levém pruhu, pokud nepředjížděl a překážel mi v průjezdu… lidi co nekoukaj do zrcátek a neznají pravidla, nemají na silnici co dělat

Narovnako
Kelišová 5288 příspěvků 27.09.14 20:36

S těmi pruhy to tak ale vážně je, pokud nemáš překážku v pravém pruhu(tzn. pomalé auto), máš jet v něm, levý je určen pro předjíždění. K rychlosti jsem se vyjádřila už v té diskuzi a nechci čeřit vody :mrgreen: Bozuzu, chápu, že jsi nahněvaná na hova.da na silnicích a tak, soudě podle té diskuze, kterou zmiňuješ, ale řekla bych, že zapomínáš rozlišovat dálnici a okresní silnici a ne každý, který trochu překročí rychlost musí být nezodpovědný h. ovado, toť můj názor, pokud chceš pomalou a klidnou jízdu, jezdi po okreskách… :nevim:

lynč
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 27.09.14 20:36

Já si někdy říkam že ty lidi vubec nemají pud sebezáchovy jak jsou si jistý že zrovna jim se nic nestane. Letí jak hovada předjíždí am kde nevidí. Spolehájí na štěstí. Bych je vždycky nejradši vytahla s auta a profackovala. Pak to dopadá tak že zabijí někoho dalšího a oni vyváznou. To jsou pro mě fakt hovada

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 27.09.14 20:36

@bozuzu Proti ježdění rychleji ni nemam jenom vidim experty, co řídit neumí. Nedávno jsem štelovala v autě topení stála jsem na červenou. A přede mnou se udělalo místo přitom jsme furt stáli na červenou, tak mě to auto za mnou předjelo. Kam si tak pomohl, když byla červená

eumedon
Extra třída :D 14403 příspěvků 27.09.14 20:37
@bozuzu píše:
Např. přijde vám v pořádku překračování rychlosti, když je maximální na dálnici 130 a někdo se vám lepí na zadek a nutí zrychlit?

Nikdo mne nemůže nutit zrychlit a nota bene na čtyřproudé komunikaci k tomu nemůže mít rozumný důvod když jedu v pravém jízdním pruhu: Může mne přece předjet. Jedu rychlostí, kterou považuji za bezpečnou, v pravém jízdním pruhu. Pouze, když potřebuju předjet vozidlo, které jede pomaleji, přejedu do pravého a zařadím se před ně v bezpečné vzdálenosti. A když jedu v pravém jízdním pruhu, tak rychlost vozidel jedoucí v levém nepotřebuju řešit.

@bozuzu píše:
Na diskuzi sem se dočetla i myšlenky typu že levý pruh je pro „rychlá auta porušující předpisy“ a ta pomalejší by měla jet v pravém.

Pravý pruh je určen pro rychlejší auta v případě, že před nimi jsou pomalejší auta, která potřebují předjet. Jakmile se mohou zařadit ta rychlejší auta v bezpečné vzdálenosti před ta pomalejší, jsou povinna tak učinit.

Nikdo není oprávněn porušovat předpisy, vyjma situací, jako krajní nouze. Předpisy je oprávněna vynucovat pouze policie.

@bozuzu píše:
Nebo že když žena rychle rodí, je riziko volat sanitku, ale lepší je překročit rychlost a jet s manželem autem…

Ne vždy, ale i to se může stát.

Tunrida
Hvězda diskuse 49264 příspěvků 27.09.14 20:40

Mně nevadí lidi, kteří jezdí rychle. Vadí mi, když jezdí jak hovada a ohrožují ostatní. Na dálnic jezdím převážně v levém pruhu, v pravém pruhu se nedá jezdit a je to už o auto. Obzvlášť tady u nás na Vysočině. Když mě dojede někdo rychlejší tak uhnu.
Popravdě se víc smířím s kliďasem, který si to po dálnici valí dovoukilem než s dědulou nebo začátečnicí, která jede stovkou a má smrt v očích.

Narovnako
Kelišová 5288 příspěvků 27.09.14 20:41
@RadkaCh píše:
Mně nevadí lidi, kteří jezdí rychle. Vadí mi, když jezdí jak hovada a ohrožují ostatní. Na dálnic jezdím převážně v levém pruhu, v pravém pruhu se nedá jezdit a je to už o auto. Obzvlášť tady u nás na Vysočině. Když mě dojede někdo rychlejší tak uhnu.
Popravdě se víc smířím s kliďasem, který si to po dálnici valí dovoukilem než s dědulou nebo začátečnicí, která jede stovkou a má smrt v očích.
:palec:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 27.09.14 20:42

Ono to skoleni ridicu je oboustranne. Nekdy maji tendenci skolit rychlejsi pomalejsi, ze je brzdi a nekdy naopak pomalejsi skoli rychlejsi, ze je tu preci 130 tak o co jde.

Dale me stvou kamionaci, kdyz na rychlostnich komunikacich v Praze, kde je 80, na me blikaji ci se lepi, ze mam jet rychleji, nez tou zminovanou 80. Samozrejme v pravem, pomalem pruhu.

bozuzu
Echt Kelišová 9753 příspěvků 27.09.14 20:44
@Cuddy píše:
@bozuzu Psala jsem to jiz vcera. Respektovat a byt rexpektovan. Tudiz standartne jezdim v pravem pruhu, po predjizdeni v levem se radim zpet do praveho. Ale vadi me, pokud pri tom predjizdeni se na me zacne lepit rychlejsi auto, ktere me dojelo. Proc mezi nami neneha nejakou rozumnou vzdalenost, vzdyt ja jakmile je predjizdeci manevr dokoncen, tak mu levy pruh uvolnim. To je to byt respektovat.

K tomu respektovat. Nemyslim si, ze rychla jizda na daljici, pokud je ridic ohleduplny k ostatnim, je nejaka extra nebezpecna ci ze me nejak ohrozuje. Tedy at si jede jak rychle chce.

Co se tyce pravidel, pripoustim, ze jsou duvody, kdy pro me pravdila prestavaji mit smysl, viz.to spechani pri vezeni zeny k porodu. Proste realny zivot nekdy nejede podle pravidel.

Přesně! Tohle sem chtěla napsat, pro mě je levý pruh jen na předjíždění, když nemusim, tak se do něj necpu. A fakt mě může dohnat k běsu, když se mi při předjíždění začne lepit na zadek nějaký blikající magor, kterému „vadim“. Ja to mám este hozeny tak, že když mam v autě malou, tak prostě se vic jet donutit nenecham. Ale zuřim.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >