Chování partnera v těhotenství

alia.a
27.6.13 08:25

chování partnera v těhotenství

Ahojte, dnes jsem 29. týden a nějak mě přepadla šílená deprese z chování partnera a zda je to normální? Jestli jsem taková cíťa a nebo je něco divně. Normálně bych se snažila někomu vymluvit, svěřit, ale není kde, tak otravuju tady :oops:.Manžel je poslední dobou hrozně divný, vůbec spolu nekomunikujeme, přijede z práce, sedne k PC, pak lehne k mobilu, hraje si, pak TV, zase si hraje s mobilem. A každý den stále dokola. Z práce mi už nevolá, dřív volal. Sex nemáme snad od početí, protože většinou usne u telky vyčerpáním z hraní na telefonu. Při dotazu, zda mu to nechybí mi řekl, že má divný pocit, že bude malého šťouchat. Já jsem celý den doma sama, občas zajdu s kámoškou těhotnou pokecat, projíždím diskuze, plánuju pokojík, mu poté jen sdělím stanovisko, nic nerozebírá, souhlasí se vším a bere vše tou nejjednoduší cestou. Při večerní diskuzi na nějaké téma o prckovi většinou usne. Já celou noc nespím, jednak se mi špatně leží a jednak se mi to motá v hlavě. Dneska to na mě nějak všechno dolehlo a bulím jak želva. Připadám si, jako by těhu vůbec nevnímal, nějak nechápe, že nemůžu dělat vše, jako před. Já jsem špatná, protože mi věci nejdou tak od ruky, nemůžu se dlouho zohýbat, jsem neohrabaná a honí se mi vše v hlavě, přijde mi, že jsem na všechno sama a přitom nejsem schopná mít věci pod kontrolou. Dokonce přemýšlím, že ho nechci u porodu, mám strach, že mi nebude oporou, protože to tak poslední dobou vůbec necítím. Když mu řeknu, udělej to, tamto, tak to udělá, ale jinak si věci ulehčuje a má pocit, že je udělá. Například koš hodí za dveře, má pocit, že je splněno a já jak otevřu, tak ho tam mám pěkně nachystaný k vynešení do popelnice. A to je stále dokola. Sám od sebe nevyhledá žádnou informaci, jenom čeká s čím přijdu a odkýve. Když něco neohlídám, tak se to zapomene. Nehladí bříško, ani mně, někdy v 20 týdnu, kdy jsem neměla skoro žádné bříško mi řekl, že čekám dvojčata. Strašně úžasné, když si celá oteklá připadám jak balvan, nechce se milovat a prohlásí tohle. Pak, že to tak nemyslel, ale ty jeho blbý kecy někdy…Dřív jsem si toho asi nevšímala, byla jsem silná a samostatná jednotka, ale teď mi chybí kontakt, připadám si hrozně sama. Přemýšlím, jaké to bude, jestli to zvládnu a jak s ním. Celý den jsem v bytě a o víkendu taky, protože on jen napapat, spát, PC, televize a hotovo. Když si o tom promluvíme, tak vykuleně hledí, odkýve, že mám asi pravdu, 3 dny vydrží, že se ptá, jak mi je nebo vezme tašky apod. A pak ve starých kolejích. Už mě nějak nebaví na to téma s ním diskutovata začínám se uzavírát do sebe. A tak přemýšlím, jestli se mi plaší hormony nebo jdeme opravdu do nějaké krize. Zajímalo by mě, jak se váš partner stavěl k těhotenství, jestli s vámi aktivně plánoval nebo se také jen tiše účastnil? Možná mám naivní představy, nechci, aby mě na rukou nosil, ale trochu více ohledu by mi neškodilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4666
27.6.13 08:39

No jak se choval můj partner, to radši ani nechtěj vědět :? Ale jinak ti k tomu řeknu že chlapi to bohužel ve většině případů tak neberou. Pro ně těhotenství a vše kolem něj žádný zázrak a ni změna moc není. Neuvědomují si jak ty se cítíš. To že se cítíš více osamělá, to je taky velmi časté a lítostivost má snad každá těhotná. Můžeš to zkusit manželovi v klidu přiblížit, ale nečekej zázračný převrat. Uvidíš že o porodu budu hodně věcí jinak a už i chlapům to vždycky dojde. K porodu ho vem, jednou budeš s úsměvem vzpomínat jak byl nervózní a bledý a s láskou jak byl šťastný když mu miminko dají do rukou.
Nebul a zkus se trošku povznést, představ si že jsi chlap ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
27.6.13 08:41

@alia.a Začnu tím, že někteří chlapy příchod miminko musí delší dobu vstřebávat, nejsou hned natěšení. Možná s tebou i cloumají hormony. Já musím říct, že u nás doma bylo těhot. nejkrásnější období, manžel by mi snesl modré z nebe, pomáhal, staral se, zajímal, vybíral výbavu atd. ani jednou jsme se snad nepohádaly. Doporučila bych se hodit do klidu a v klidu se ho na všechno zeptat a říct, že tě to trápí a uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
27.6.13 08:44

Ja v teho zadny omezeni nemela, normalne jsem delala vse jako netehotna. I jsme normalne sexovali, ale vim, ze hodne chlapu rikava, ze je jim divny mit sex v tehotenstvi. A nemluvis o tom porad? To by nebavilo ani me porad poslouchat o prckovi, mozna proto radsi hraje na mobilu? A mujna bricho sahl jen kdyz jsem mu rekla, at sahne, ze kope, ale pak uz taky rikaval „vzdyt uz jsem sahal vcera“ oni na to moc nejsou. Ale masiroval teda denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
27.6.13 08:44

Nosi mi tasky, plati veci, hladi bricho a chodi na gyndu, jinak ho to absolutne netankuje ;)
Myslim, ze u tebe jsou to hormony, chlap to proste tolik nezere, zkuste chodit vic ven aby jsi nebyla porad doma a snyd ti bude lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
27.6.13 08:46

@alia.a chlapi většinou začnou dítko vnímat, až když je na světě.. S Tebou cloumají hormony, on to taky zpracovává.. zkus s ním v klidu promluvit, žádné výčitky, jen vysvětlit, co bys chtěla, co očekáváš, Tvoje pocity.. někdy je třeba ho trochu nakopnout.. Jinak sex v těhotenství chápu, kámoš nedávno říkal, že prostě nemůže, že má pocit, že bude mladého šprtat do hlavy a ten pak přijde na svět naštvanej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
27.6.13 08:52

Hele u nás se tedy staral o mě jak o princeznu, ale byla jsem na rizikovém, často v nemocnici, takže dělal všechno v domácnosti, ale jako aby vybíral pokojík, postýlku ee, všechno mi odsouhlasil, že tomu rozumím nejvíc…samozřejmě se na mimčo těšil, občas hladil bříško, cosik mu povídal, ale jako, že by byl úplně hin to ne. Dokonce mi te%d zpětně říkal, jak se musel kolikrát přemáhat aby mě nepřizabil, za ty nálady a kecy :mrgreen:

ale koupila jsem mu knížku Ahoj, tati… tam je to celkem vtipně napsané z pozice chlapa, tak nad tím se pobavil :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3876
27.6.13 08:52

Já nevím, můj manžel se mnou těhotenství prožívá, ale protože mu o všem říkám, dám mu sama ruku na břicho když malá kope a tak. Ale dá mi na něj sám od sebe občas pusu, pochválí že mi to sluší, to zas jo. Jsem taky lítostivá, občas se rozbrečím a pak nechápu proč, to je asi normální. Jinak o dítěti začínám mluvit taky já, a on většinou souhlasí s tím co a jak bude :-)
A ty máš rizikové těhotenství, nebo jsi doma spíš z vlastní vůle? Kdyby mi nic nebylo, tak bych asi neměla problém s tím udělat domácí práce, vždyť se musíš dost nudit, ne? Jako nepočítám zvedání těžkých věcí. Já tedy kromě těch těžkých věcí péči o domácnost zvládám při práci :nevim: Samozřejmě že pomáhá, ale víc je toho prostě na mě, začínáme stavět, takže má jiné starosti.
No a jestli k porodu on sám chce, tak ho určitě vem, já si taky myslím že až mimčo vezme do náruče, bude to oba super pocit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4051
27.6.13 08:54

Nejde jednoznacne rict.
Podle mne jsou dve varianty. Bud je to clovek kteremu doslo ze se dostal do situace ve ktere nechce byt. Ale zrejme ti to nikdy neprizna. Muze to podobne pokracovat nekolik dalsich let. A jednoho dne to skonci. Ty budes ta spatna. Protoze nikdy nepochopi tvou promenu v matku. Necim podobnym jsem prosla tak vim o cem mluvim.
Pak je tu ta druha lepsi varianta i kdyz pro nas nepochopitelna. Jsi cele dny doma, podle prispevku jsem pochopila ze uz nechodis do prace, takze mas cas premyslet pouze o vas a miminku. On tuhle kapacitu nema. On pracuje a ma zaplneno jinymi ukoly svuj mozek. Navic je pro nej tehotenstvi jako sci fi. On neciti pohyby miminka, nechape hormonalni a psychicky kolotoc co se v nas deje. My mame 9 mesicu naskok. My se s mimcem zaciname srovnavat od //, oni od porodu. Navic ty spici a brecici mimina jim vetsinou nic nerikaji. Muze zacit fungovat az za par let az se s tim ditetem bude schopen domluvit. Nekteri takovi proste jsou a jsou to skveli tatove, jen jim to proste trva.

Drzim palce a zkus se moc netrapit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
27.6.13 08:55

Myslim, ze jsi odriznuta od okolniho sveta a hormony pracuji. Mam zlateho manzela a taky na me jen cumel jak v tesne pred porodem taham tezke tasky s nakupem…proste mu to obcas nedocvaklo. Milovat se taky moc nechtel, ze mel strach…
A ted co jsem tehotna podruhe…tak je to jako kdybych tehu nebyla…taham dite, tasky, zadne ulevy a pri milovani klidne nastavajicimu potomkovi zpusobi otres mozku ;) Holt uz neni cas a prostor se moc pozorovat.
Jinak pokojicek a pripravy jsme neresili ani jeden…ono az praxe ukaze co je potreba…takze obleceni jsem nakupovala mesic pred porodem a co chybelo jsem dokoupila operativne (nesnasim doma hromady kramu co nakonec nepotrebuju).
K porodu ho vezmi, myslim, ze to je pro muze velmi silny zazitek…a myslim, ze i ty ocenis podporu (v podstate jen pritomonost nekoho blizkeho).
Chlapi jsou v tomhle jini…proste si to neuvedomuji. Manzel dceru nikdy neprebalil, nevykoupal a presto by za nas dychal.
Neboj kazdy na nejake nununu neni :hug: Vymysli program pro vas dva a zkus chvilku o miminku nemluvit, at si uzijete jeste to ze jste sami dva. Pak.uz nebude cas. Uzijte si tehu spolu a tu partnerovu tezkopadnost mu odpust :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anna.V
27.6.13 08:58

Ahoj, u me to bylo ze zacatku podobny..kdyz jsem mu po roce a pul snazeni ukazala // tak mi rekl, ze se to musi potvrdit doktorem. zklamani :( po potvrzeni doktorem se tvaril, jako by nic nebylo..vubec se o tom nechtel bavit.kdyz se ho rodina ptala, jestli se tesi tak jen prikyvl..zadna znamka radosti. dokonce se zeptal, jestli jsou vsechny tehulky tak přecitlively :( prvni mesic jsem probrecela.pak jsem se na to vykaslala, nechala jsem ho byt a uzivam si, ze nemusim do prace :) ted mi zacina rust brisko a jemu to asi nejak docvaklo. Po vecerech mi hladi brisko, dava mu pusinky na dobrou noc atd. :srdce: Chlapum to proste trva dýl. Mozna se jen boji.. Netrap se tim. Myslim, ze az bude miminko na svete, tak se to vsechno zmeni :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
14033
27.6.13 09:10

Ptáš se, jak to mají jinde, tak ti odpovím, i když tě to asi nepotěší… Manžel se mnou těhotenství prožívá od začátku, samozřejmě svým chlapským způsobem :), ale třeba pokojíček jsme zařizovali spolu - tj. vybírali vše od koberce po lustr - postýlku vybral (našel) třeba on, zezačátku jsme vybírali i oblečky spolu - později mě už jen doprovázel a nechával to na mě :lol:, ale jinak se zajímá o každou novou věc :nevim: Tašky z nákupu mě tahat nenechal, od cca osmého měsíce, co mi břicho překáží mi pomáhá i doma s úklidem (což je oproti netěhotnému stavu velká změna), občas mi přinesl něco dobrého, na čem jsem zrovna ulítávala :D Na velké UTZ chodil se mnou…
Ale aby to neznělo moc ideálně, nejednou mě pekelně naštval a bez hádky těch devět měsíců taky nebylo :D

Spousta mužů ale těhotenství opravdu neprožívá ;) Mně ale přijde, že u vás je spíš problém v komunikaci, než v prožívání těhotenství… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
27.6.13 09:26

@alia.a Taky se s manželem nemilujeme, promluvili jsme si a oba jsme přiznali, že nám to přijde divný, prostě když tam malá je…psychocky nám to neleze přes mozek, tak to neděláme :) Jinak můj muž je mi v těhotenství obrovskou oporou, hladí bříško, pomáhá, nenechá mě nic nosit…ale je fakt, že to mě nenechal nikdy, vždycky byl ten co mi bral tašku z ruky. Těší se, plánuje, čte časopisy o kojení :nevim: :mrgreen: a hlavně nakupuje a vymýšlí co všechno bude, aby měla maličká všechno. Nicméně přesně na tohle téma jsme se spolu nedávno bavili, moje kamarádka má stejné trápení jako Ty. Říkal mi to, co tu píšou maminy přede mnou. Že prostě chlapi tohle vnímají jinak, spíš to kloudně nevnímají. Dojde jim to, až toho prcka uvidí, až si ho pochovají, teprve potom jim to všechno docvakne. Chlap má úplně jinak postavený mozek a vnímání, on nechápe hormonální změny, ne že by byl necitlivý, ale prostě to neumí, nemá na to kapacitu. Dál taky se snaží být chlapi chlapáci, co je jen tak něco nerozhází a přece se nebudou rozplývat nad něčím pro ně tak nekonkrétním, jako je břicho…často to prožívají v tichu v sobě, to těšení se a nahlas city nepřiznají. Můj muž je v tomhle asi krapet vyjímkou, i sám to přiznal, že se prostě na malou hrozně těší a že prdí na to, když bude vypadat jako citlivka, že teda asi je :lol: A dál je coby povětšinou racionálně smýšlející jedince nekonečně točí naše výlevy, nečekaný pláč a občas až hysterie, která těhotenství provází. Naprostá většina chlapů tyhle projevy nesnáší a to přemáhání aby nás neposlali do pr***le je asi i tak stojí dost energie, co si budeme namlouvat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alia.a
27.6.13 09:28

@dani24687 nemluvím téměř vůbec, není kdy, po příchodu a sdělení ahoj je mi sděleno, co on on a zase on za celej den, pak někdy přijde dotaz, co já, když začnu mluvit, co pracovně nebo kde jsem byla, tak už je vidět, že to byla jen formulace a že ho to zase moc nezajímá, začne u toho zapínat PC, hledět do mobilu, tak většinou řeknu jednu větu typu „a jinak nic zajímavého“ a tím je vyřešeno. Večer padne dotaz, co je v bedně, jako každý den odvětím, že nevím (zas tak mě to nezajímá), pokud odejdu, že mě to nebaví a jdu si dělat svůj program, napřiklad číst, taky PC, tak je uražen a bere to, jako že se s ním nebavím a pak už nemluvíme vůbec, pomalu ani to ahoj.
@brumik7 Na rizikovém ne, pracuji z domu na ŽL, ale moc se nedaří, měla jsem činnost, kterou teď už nemůžu dělat - dost fyzicky náročné, tak teď začínám od začátku nový obor, tudíž vše na startu, chce to spoustu energie, kterou nemám a hlavně čistou hlavu, což je taky problém.
Domácí práce samozřejmě normálně dělám, nehraju si na to, že jsem nemohoucí, ale například ty vedra mě tak položila, že jsem nebyla schopná dojít ani pro vodu, jak mi bylo blbě. A do toho uklízet, vytírat po čtyřech fakt nejde. Máme psa, který chlupatí celý byt, takže denně vysát + vytřít. Neřekla bych, že se nudím.

• Citovat
  • Nahlásit
26750
27.6.13 09:32

@alia.a A jaký byl před těhotenstvím? Ta komunikace byla stejná? A jak jste spolu dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat