Chovani personalu v porodnici

Anonymni
18.5.03 17:27

Chovani personalu v porodnici

Ahoj holky,

mam takovy hloupy dotaz. Slysela jsem,ze v porodnicich se sestricky a doktori k maminkam chovaji odlisne podle toho, jestli maji vysokoskolske vzdelani nebo ne. Nemate s tim nektera z vas zkusenosti? Dekuji

Dita

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

622
18.5.03 20:02

Chovani personalu v porodnici

Milá Dito.

Může se to stát, ale říkat to o všech zdravotnících a všech vysokoškolácích mi přijde zcestné.

I zdravotníci jsou lidi se svými pocity a prožíváním. Já sama mohu říct, že se chovám k lidem tak, jak si to zaslouží. Pokud se ke mně pacient chová jako ke služce, nařizuje, ponižuje mě, je vulgární nebo mě i bije (což se opravdu stává), tak ani já pro něj nemám vlídné slovo. :-( Tedy pokud to není způsobeno jeho nemocí, ale je to opravdu jen jeho povaha.

Základní pravidlo mezilidských vztahů je: Chovej se k druhým tak, jak chceš aby se chovali oni k tobě. To platí nejen v nemocnici, ale třeba i na tolik pomlovaných úřadech. Pokud pacient (zákazník) slušně pozdraví, požádá o to, co potřebuje a usměje se, tak má myslím vyhráno.

Tak se na život usmívej a netrap se takovými problémy!!! ;-)

Hodně štěstí.

Zuzka

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
20.5.03 03:36

Chovani personalu v porodnici

K tématu mám úsměvnou historku: ležela jsem na ortopedii s paní, která měla stejné příjmení, ale před ním Ing. (titul z hnojárny). Když jsem první den jako nechodící požádala o mísu, tak sestra zavolala přes celou chodbu na kolegyni: Mísu na trojku. A komu? Té, co není inženýrka. A to označení mi zůstalo po celý týden. Dokonce mě tak představil ošetřující doktor primářovi při velké vizitě.

K paní inženýrce se chovali nadstandartně, ale to bylo dáno protekcí, ošetřující byl její kamarád z rodné vísky. A navíc to bylo milé, protože jsem se s jejím nadstardartem svezla i já - obě podnikavší jsme si zřídily kancelář s laptopem na pokoji, televize, volné návštěvy, když byla prostorová krize a přidávali na pokoje postele, nám se vyhli.

Kdybych ovšem celý život toužila stát se ing., asi bych z toho týdne měla pěknou depku.

Zdraví Romana, ta co není inženýrka.

p.s. v úřednictvu a zdravotnictví se neochotných a nezdvořilých vyskytuje dost a dost a slušnost ani úsměv na ně neplatí.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama