Chování přítelovy matky a sestry, jemu je to jedno..

Anonymní
9.2.20 10:43

Chování přítelovy matky a sestry, jemu je to jedno..

Ahoj, chci se jenom vypovídat, nebo si přečíst Vaše názory nebo třeba i podobné zkušenosti, abych se cítila trochu lépe. Už několik měsíců bydlím s přítelem v bytě, který je napsaný na jeho matku. Společně s námi tam částečně kvůli studiu bydlí přítelova sestra.
Ze začátku bylo všechno fajn - „tchýně“ byla milá, chovala se ke mně hezky, když jsme přijeli na návštěvu, a se sestrou jsem si taky celkem rozuměla a dost často jsme spolu třeba seděly v kuchyni a povídaly si. Postupně jsem ale začala zjišťovat, že cokoliv se v tom bytě stane, tak „tchýně“ ví (od koho asi) a hned kvůli tomu příteli píše nebo volá. Např. jí vadilo, že máme truhlíky na balkóně, že jsme si nepověsili záclony co nám přivezla, že máme francouzskou přikrývku a né každý svojí, že máme v obýváku moc velkej gauč a „zabírá moc místa“.. Nakonec příteli začala volat i kvůli takovým hloupostem, jako že se dozvěděla, že vůbec nemyjeme nádobí (protože jsem ve dřezu nechala jeden hrnek přes noc), že vůbec neuklízíme, že já příteli vůbec nevařim a on chudák musí vařit mně (pravda, nevařím, ale zároveň to nevyžaduju ani po příteli a vařit mi vážně nemusí). Taky jsem se dozvěděla, že sestra říkala, že vůbec nic nedělám, jen celý dny ležim v posteli (chodím do práce a k tomu dálkově studuju VŠ). Možná trávím hodně času zavřená v našem pokoji, páč už nechci být v její přítomnosti a nějak se s ní vybavovat, ale myslím že do toho, co tam dělám, jim fakt nic není.
Poslední kapkou bylo to, když nám nařídila ať se zbavíme našich domácích mazlíčků, protože „ten byt je její a ona je tam nechce“ a skončilo to tím, že příteli napsala, že ze dne na den vyhodí z bytu i mě, takže jsme je nakonec zvířata odvezli k mým rodičům. A málem bych zapomněla na její „návštěvu“ - byli jsme s přítelem oba v práci a ona má samozřejmě klíče, takže si bez ohlášení přijela na inspekci, šmejdila tam v našich věcech a fotila si všechno, co považovala za „bordel“, aby to pak příteli mohla poslat a vynadat mu za to.
Po těchto dvou událostech jsem řekla, že toho mám plný zuby a že se od těch dvou takhle nenechám terorizovat, a že se chci odstěhovat. Reakce přítele byla: „ok, tak se odstěhuj“. Řekl mi, že on se stěhovat nebude, že „má hodně věcí a nemá na stěhování čas“, a ať jdu pryč sama, čímž u mě neuvěřitelně klesnul a náš vztah dost ochladnul. Nepomáhá tomu ani fakt, že jemu je chování matinky a sestry jedno a div je ještě neobhajuje. Jediný co mi na to vždycky řekne je, ať ty dvě neřešim. Jenže on je flegmatik a je mu téměř všechno jedno, zato já si jen tak něco nenechám líbit. Kdybych mohla, tak by si ty dvě něco vyslechly, ale to bych nejspíš okamžitě skončila na ulici, páč jak už víme, „tchýni“ není blbý vyhrožovat mi vyhozením na ulici ze dne na den.
Na jednu stranu se nechci stěhovat pryč od přítele a jsem strašně zklamaná, že je mu tohle všechno jedno a nejsem pro něj asi tak důležitá, aby šel bydlet jinam se mnou. Ale zároveň už toho mám fakt dost, nemůžu ty dvě ani vidět nebo na ně jen pomyslet, abych vnitřně nebyla úplně vystresovaná a rozčilená.
Zažily jste někdy něco podobnýho? Co byste na mém místě dělaly?
Díky za přečtení a za případnou odpověď. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.2.20 10:48

Pokud by mému přiteli bylo jedno, že se chci odstěhovat, asi by už můj přítel nebyl. Jste na začátku, a jestli je mu už teď tak všechno jedno, jak to asi bude za pár let? Neztrácej čas a najdi si někoho, komu nebudeš lhostejná. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
9.2.20 10:49

Napsala jsi to sama. Nejsi pro něj zas tak důležitá. Závazky spolu nemáte. Seber se a odstěhuj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18029
9.2.20 10:49

Asi bych se s ním rozešla. Protože časem se vše bude jen zhoršovat. Zkuste si představit, jak se vám potom bude montovat do výchovy dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6285
9.2.20 10:51

Tak se odstehuj. Přítel ti není oporou. Bude hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
9.2.20 10:53

Já bych se odstěhovala, protože kdyby řekl ať se klidně odstěhuju tak už jsem dávno pryč.. myslím ze pokud mu chování sestry a matky nevadí - nezmění se to a jen to bude furt horší a rozhodne se té nezastane.. takže rychle pryč, určitě si najdeš někoho jiného, lepšího :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
9.2.20 10:54

Odstěhovala bych se. Sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 10:56

Ahoj, no v tom případě bych si začala hledat nové bydlení, třeba ne hned, ale časem určitě něco malého, co by jsi zvládla utáhnout sama najdeš… a proste bych mu zamavala a ukázala záda. I kdyby se tahle situace nějak vyřešila, nebo ty jsi se s tímhle terorem smířila, tak jak s přítelem chces plánovat budoucnost? Na všechno se ptat a prosit tchýni o povolení? Nebo se bát jestli se k tobě přítel náhodou neotočí zády? Když už u takových základních situaci ze nedokáže před mámou a segrou obhájit a nepostaví se za tebe.. To přeci nemůže být to, co chceš pro sebe ani své budoucí děti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15735
9.2.20 11:00

Bydlíš v cizím bytě, kde o tebe nikdo nestojí a jasně ti řekli, že se máš sbalit a jít. Nad čím ještě přemýšlíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10221
9.2.20 11:01

Odstehuj se.
Anebo to neres stejne jako on a pak spolu muzete dale fungovat.
Ale ja bych nebydlela nekde, kde se necitim dobre. A domov ma byt misto, kde je cloveku nejlepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295
9.2.20 11:02

Odstehovat se a rozchod a najit si nekoho normalniho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
983

Začala bych si hledat nové bydlení. Přítel tě má u zadku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Dodatek

Ještě bych asi měla dodat, že přítel se mě zastává, nebo mi to alespoň tvrdí. A pravda, že párkrát jsem toho byla svědkem. Ale přijde mi, že se zastává tak nějak „napůl“. Třeba na to, že neuklízim, mámě řekne, že to není pravda, ale tim to končí. Neargumentuje, nesnaží se udělat nic pro to, aby tohle hnusný pomlouvání a kontrolování přestalo. Akorát mi řekne: „no jí to stejně nezajímá, co jí řeknu, stejně bude opakovat to svoje“. To je další důvod, proč se ani nechce stěhovat, že prej by se nám stejně pořád s*ala do života. Já si to nemyslim, chovat se tak moje máma, tak bych teda zakročila úplně jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
9.2.20 11:05

Odstěhovala bych se. Když bude chtít být s tebou tak s tebou bude i jinde. Že má moc věcí? To je dobrá výmluva. Sedla bych si s ním a vyřešila bych to. Bud půjdete jinam spolu nebo půjdeš sama, ale to bych rovnou ukončila i vztah. On se od tama zpohodlnosti nezvedne a ty budeš muset skákat jak tchýně píská abys neskončila na ulici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 11:15

Bože pryč, na co čekáš? Oni tě budou pořád cepovat a vzhledem k tomu že ten tvůj se tě nezastal lze předpokládat že už ani nezastane :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama