Chování syna a příchod druhého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Papuska36
Povídálka 38 příspěvků 04.02.19 16:19
Chování syna a příchod druhého dítěte

Ahoj, mám syna(necelé 3 roky),očekáváme druhého potomka v červenci. Je to tak 14 dní co syn změnil chování. Předtím se občas vztekal, jako každé jiné dítě, ale teď se to změnilo. Kdykoliv se něco stane, například jen když ho pozadam at neco nedělá, že by to mohl zničit, hned řev, uteče do pokoje a pocura se. Někdy začne fnukat, brecet z niceho nic a brečí třeba i 20 minut v kuse a nedá se utišit. Někdy když blbneme tak me třeba omylem bouchne do břicha, tak mu vysvetlim ze musi opatrne aby neublizil miminu v břiše, to samé s tahanim, vysvetluji mu ze ho tahat nemůžu, ze je těžký a že by me bolelo bricho, tak mu vždy nabidnu sednout si na gauč/postel a pomazlit se, pochovat. Přijde mi teď takový hodně citlivý. O příchodu druhého mimina spolu o tom mluvime, jako ho bude chovat, vozit v kočárku, vždycky je nadšený, pusinkuje mi břicho, povida si s ním, ale nevím co to chování. Myslite ze to může být tím, že si uvědomuje příchod druhého mimina a reaguje na to takhle? Nevím co s tim. Nekdy bych ho pretrhla a nekdy mi ho je líto, když brečí :(
Děkuji za případné rady, zkušenosti :palec:

Reakce:
Ou
Kelišová 6318 příspěvků 04.02.19 16:42

Příchod druhého dítěte si určitě uvědomuje, ale tohle může být i nějaká verze takové té fáze, co se ji říká období vzdoru. Když po něm něco chceš, co se mu nelíbí, tak vzhledme k tomu v jaké vývojové fázi je, tak ho zaplaví nějaká negativí emoce, se kterou si neumí poradit. A neřeší ji běžně, totiž záchvatem vzteku, ale tím že uteče do pokoje. Což je asi vlastně lepší, než třeba agresí.

Zkusila bych pořídit tuhle knížku a vyzkoušet, jestli už projde pojmenovávání pocitů - tím nad nimi začne získávat větší kontrolu než to že v zoufalství uteče a počůrá se - tím se mu emoční stav sice přeladí, ale jaksi není to ono, že…

https://www.kosmas.cz/…eti-a-emoce/

podobně fungují třeba emušáci
https://www.scio.cz/…cky/emusaci/

Uvidíš, jestli už má slovní inteligenci rozvinutou natolik, aby to šlo a nebo bude potřeba ještě počkat.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25877 příspěvků 04.02.19 16:54

Období vzdoru. Pokud do teď neměl, tak holt začalo teď.
Vydržet.

pomme
Kecalka 101 příspěvků 04.02.19 17:07

Neporadím, ale jsem na tom teď stejně s tím rozdílem, že čekáme druhé už v březnu. Snažím se se synem o bráškovi mluvit, ale je vidět že vše kolem toho vnímá spíš negativně. Do toho je poměrně vzteklé dítě. Scény mám na denním pořádku, klidně 5× denně sebou švihne na zem v záchvatu vzteku. Většinou kvůli maličkostem. Naposledy asi před půlhodinou v obchodě, když nemohl projít s košíkem na kolečkách kolem regálu a já si mu dovolila pomoct… Docela se bojím jak bude na mimino reagovat. Když se ho zeptám jestli se na brášku těší, že to bude fajn, že bude mít doma kamaráda, vždy odpoví že ne. Netlačím na něj, ale trochu se toho děsím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >