Chovatelka: návštěvy, vážení kočky, fotky..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:13
Chovatelka: návštěvy, vážení kočky, fotky..

Dobré ráno,
s přítelem jsme si vždycky přáli kočku. A ne tak ledajakou, ale velkou - mainskou mývalý. Našli jsme chovatelskou stanici a zamilovali jsme se tam do krásného koťátka. O týden později jsme paní navštívili, neměla děti, jen kočky, samé obrázky, sošky.. i na sobě měla tričko s kočkou. Domek měla krásný, všude plno kočičích hraček. Řekli jsme si, že kočky musí mít fakt ráda, že je to dobře, alespoň budou pěkně vymazlené, socializované atp.
Kotě jsme tedy na místě zaplatili (18 tis) dostali jsme potvrzení o zaplacení s tím, že kupní smlouvu, pp, očkovák atd. dostaneme při odběru. V tu dobu jsem v tom neviděla problém. Včera večer mi ale paní poslala návrh té smlouvy, se kterou v hodně bodech nesouhlasím. Je tam třeba psáno, že paní chce určitě zůstat v kontaktu, třeba kvůli poradenství atp. - asi jediný normální bod. Dále, že musím kočku krmit výhradně kvalitními granulemi, musím jí mít POUZE v adekvátních hygienických podmínkách. To ještě taky chápu. Ale teď to přijde. KAŽDÝ týden musím posílat fotku s kočkou na váze, aby majitelka viděla, že nestrádá 8o Majitelce musím umožnit min. 1 ročně osobní prohlídku u mě doma 8o Jakékoliv zranění, úraz, operaci musím hlásit chovatelce. 8o Že ji budu informovat o jakémkoliv změnu stavy kočky 8o Kočku NESMÍM prodat třetí osobě. 8o Kočku nesmím půjčit třetí osobě na více jak 14 dní 8o
A to jsem nevypíchla všechny perličky.
Otázka co teď. Chovatelka asi není úplně v pořádku. Problém je, že už připlacení kočky na místě nám bylo řečeno, že peníze jsou vratné pouze tehdy, pokud by kočička do odběru nedejbože umřela. Ano, v tu dobu, než jsme znali tu její smlouvu, nám to bylo jedno, moc jsme jí chtěli.
Otázka co teď? Přijít o 18 tis.? To se nám fakt nechce a kotě je krásné. Ale co ona? Nechci aby mě tahala za půl roku před soud, že jsem jí 3 týdny neposlala fotku s váhou. Nebo že jí odmítám pustit do bytu. Jó na to jsem ještě zapomněla. V té smlouvě má taky psáno, že pokud zjistí, že porušuji jakýkoliv bod té smlouvy, má nárok si vzít kočku BEZPLATNĚ zpět a já musím zaplatit pokutu 50 000 kč.
Takže to vidím ještě tak, jelikož do smlouvy musím psát i svou adresu, že chovatelce nepošlem fotky, tak nám přijede klepat na dveře, tak jí čistě teoreticky pustíme dál, ženská nám řekne, že krmíme špatnými granulemi, že má bobek ve wc a že má vratké škrabalo, popadne kočku a nazdar…
O kočičku by jsme se určitě starali krásně, dali by jsme ji veškerou lásku a péči co by jsme mohli.
Ale zeptám se ještě jednou, co teď s tím? Jak by jste se na našem místě zachovali vy? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 30.09.18 07:21

No o peníze přijdete tak jako tak tak bych si tu kočku asi rovnou vzala. Už jste jí odpověděli co se vám na té smlouvě nezdá? Je ochotná to upravit nebo vypustit?

Ale jako jak před podepsáním smlouvy můžete někomu dát 18tis fakt nechápu 8o

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:26

A proč ne? Kočka je k odběru za týden, máme smlouvu o zaplacení. Kočka je rezervována až po zaplacení. Za život sem měla/mám u rodičů 3 psy s PP a taky byli rezervovaní až po zaplacení ..

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:29

A jistě že jsme jí nenapsali, že se nám smlouva nelíbí. Už jen proto, že to tam píše značí, že když jí řeknem např. že jí doma nechcem, kočku nám neprodá a peníze nevrátí.
Spíš mě zajímá co se stane, když tu její „smlouvu“ porušíme. A jestli když si někdo vytiskne ve wordu papír s podmínkami a pokutou 50 tis, jestli je to vůbec platné…

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 30.09.18 07:31

@Balys Tak když máte smlouvu o zaplacení tak v ní máte nějaké podmínky ne? Můžete teda odstoupit?

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 30.09.18 07:33

Nektere body jsou opravdu nezvykle,ale pani na kockach asi hodne zalezi.Nejdou jeste zmenit?

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:34

Ne, je tam psáno jen že (tuším) rezervační poplatek byl složen dne xx ve výši xx a její podpis a razítko chs

Russet
Extra třída :D 12103 příspěvků 30.09.18 07:34
@Balys píše:
Dobré ráno,
s přítelem jsme si vždycky přáli kočku. A ne tak ledajakou, ale velkou - mainskou mývalý. Našli jsme chovatelskou stanici a zamilovali jsme se tam do krásného koťátka. O týden později jsme paní navštívili, neměla děti, jen kočky, samé obrázky, sošky.. i na sobě měla tričko s kočkou. Domek měla krásný, všude plno kočičích hraček. Řekli jsme si, že kočky musí mít fakt ráda, že je to dobře, alespoň budou pěkně vymazlené, socializované atp.
Kotě jsme tedy na místě zaplatili (18 tis) dostali jsme potvrzení o zaplacení s tím, že kupní smlouvu, pp, očkovák atd. dostaneme při odběru. V tu dobu jsem v tom neviděla problém. Včera večer mi ale paní poslala návrh té smlouvy, se kterou v hodně bodech nesouhlasím. Je tam třeba psáno, že paní chce určitě zůstat v kontaktu, třeba kvůli poradenství atp. - asi jediný normální bod. Dále, že musím kočku krmit výhradně kvalitními granulemi, musím jí mít POUZE v adekvátních hygienických podmínkách. To ještě taky chápu. Ale teď to přijde. KAŽDÝ týden musím posílat fotku s kočkou na váze, aby majitelka viděla, že nestrádá 8o Majitelce musím umožnit min. 1 ročně osobní prohlídku u mě doma 8o Jakékoliv zranění, úraz, operaci musím hlásit chovatelce. 8o Že ji budu informovat o jakémkoliv změnu stavy kočky 8o Kočku NESMÍM prodat třetí osobě. 8o Kočku nesmím půjčit třetí osobě na více jak 14 dní 8o
A to jsem nevypíchla všechny perličky.
Otázka co teď. Chovatelka asi není úplně v pořádku. Problém je, že už připlacení kočky na místě nám bylo řečeno, že peníze jsou vratné pouze tehdy, pokud by kočička do odběru nedejbože umřela. Ano, v tu dobu, než jsme znali tu její smlouvu, nám to bylo jedno, moc jsme jí chtěli.
Otázka co teď? Přijít o 18 tis.? To se nám fakt nechce a kotě je krásné. Ale co ona? Nechci aby mě tahala za půl roku před soud, že jsem jí 3 týdny neposlala fotku s váhou. Nebo že jí odmítám pustit do bytu. Jó na to jsem ještě zapomněla. V té smlouvě má taky psáno, že pokud zjistí, že porušuji jakýkoliv bod té smlouvy, má nárok si vzít kočku BEZPLATNĚ zpět a já musím zaplatit pokutu 50 000 kč.
Takže to vidím ještě tak, jelikož do smlouvy musím psát i svou adresu, že chovatelce nepošlem fotky, tak nám přijede klepat na dveře, tak jí čistě teoreticky pustíme dál, ženská nám řekne, že krmíme špatnými granulemi, že má bobek ve wc a že má vratké škrabalo, popadne kočku a nazdar…
O kočičku by jsme se určitě starali krásně, dali by jsme ji veškerou lásku a péči co by jsme mohli.
Ale zeptám se ještě jednou, co teď s tím? Jak by jste se na našem místě zachovali vy? :think:

A vám dělá problém kočku 1× za měsíc zvážit? Ona určitě přijede ohlášená, takže bobek snad stihnete uklidit. A když uvidí, že se nemusí bát, určitě vás prudit nebude. Asi má špatné zkušenosti. Dát 18 tisic za kočku, to je mazec 8o

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:36

Ne za měsíc. Týdně. A do budoucna si neumím představit, že mi klidně každej rok i po 10 letech bude klepat na dveře, jak se kočka má …

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:39

Můžeme mít klidně za 2,3 roky první dítě a opravdu nechci, aby nám lezla do soukromí. A to vážení mi taky přijde šílené.

moje prdelky
Závislačka 3645 příspěvků 30.09.18 07:39

@Balys smlouvu jste ještě nepodepsali, ne? Takže bych tam zajela, chtěla peníze zpět a nebo změnu podmínek. Dle mne si nemůže peníze jen tak nechat, když vy si kočičku nevezmete. Moc dobře věděla, proč vám tu smlouvu nedala hned do ruky. Dle mne nejlepší bude jednat osobně.

Balys
Povídálka 30 příspěvků 30.09.18 07:41
@moje prdelky píše:
@Balys smlouvu jste ještě nepodepsali, ne? Takže bych tam zajela, chtěla peníze zpět a nebo změnu podmínek. Dle mne si nemůže peníze jen tak nechat, když vy si kočičku nevezmete. Moc dobře věděla, proč vám tu smlouvu nedala hned do ruky. Dle mne nejlepší bude jednat osobně.

Ano, i nám je jasné, proč nám tu smlouvu nedala hned. My jsme ale něco takového opravdu nečekali :(

Russet
Extra třída :D 12103 příspěvků 30.09.18 07:47
@Balys píše:
Ne za měsíc. Týdně. A do budoucna si neumím představit, že mi klidně každej rok i po 10 letech bude klepat na dveře, jak se kočka má …

Ono je lepší psát na emimino než se s chovatelkou domluvit na podmínkách. Peníze by vám měla vrátit.

Russet
Extra třída :D 12103 příspěvků 30.09.18 07:50
@Balys píše:
Můžeme mít klidně za 2,3 roky první dítě a opravdu nechci, aby nám lezla do soukromí. A to vážení mi taky přijde šílené.

Tak dítě ještě nemáte. A přijde mi normální, že chovatel chce vědět, jak se mají jeho odchovanci. Jiní majitelé ani nemusí být nuceno smlouvou. V dnešní mobilní době, kdy udělás fotku a ta letí mi to omezujíci nepřijde.

Markéta80
Hvězda diskuse 40406 příspěvků 30.09.18 07:54

většinou se platí jen záloha. Celou částku po mne nikdy nikdo nechtěla ani ybch nedala celou částku :? kromě těch fotek s váhou tam žádnou katastrofu nevidím. Nepočítala bych že bude jezdit ke všem majitelům, to by nedělala nic jiného :lol:.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >