Reklama

Chovatelky koček: Jak na uraženého kocoura?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.10.18 21:17
Chovatelky (více) koček: Jak na uraženého kocoura?

Ahoj,

trochu se potřebuju zbavit frustrace, trochu hledáme tipy, rady. Máme kocoura ve středních letech, kastrovaného mazla, který se normálně nechá tahat za uši… Přibrali jsme k němu letos v létě kotě. Nejprve to vypadalo všechno tak nějak standardně a fajn, ze začátku separace, trocha prskání, trocha očmuchávání, nakonec si i hráli. To bylo tak prvních 14 dní. Pak kocourovi přeskočilo, od té doby už šest neděl kotě prohání, na sebe nechá sáhnout jen před žrádlem, po něm po nás vjíždí. Skoro není doma, chodí jen na krmení. Nikomu neublíží, ale syčí, vrčí, prská a vyjíždí po nás i po dětech. Celkově to vypadá na uraženou ješitnost.

Už jsme to jednou zažili, když jsme našli kotě, které mělo zůstat - a zůstalo - u našich. Nejdřív všechno fajn, strávili spolu Vánoce a pak jsme kotě měli chvíli u nás. Tam se rozvinulo totéž - kotěti neublížil, i když syčel, po nás šel. Kotě šlo k našim, kocour se cca po měsíci zklidnil a i když ho naši často hlídali a my občas toho jejich, už to bylo v pohodě, kocouři se tolerují dodnes.

Jenže teď máme kotě doma napořád (pokud ho tedy nebudeme muset dát pryč) a tohle už trvá měsíc a půl. Kocourovi podstrojuju, máme difuzér pro kočky pro lepší náladu, nic moc nepomáhá… A přitom u žrádla mu může malá jíst z misky, běhat pod břichem, všechno jedno. Jak dožerou, je z něj vzteklá koule a chce jen ven.

Tak co myslíte? Čekat? Použít nějaký trik? Modlit se? Bude líp?:)

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 09.10.18 21:23

Z me zkusenosti nebude. Kocouri povahově dominantní takoví budou i kastrovaní. Ne každá kocka k sobě snese druhou. Měli jsme takového a kotě šlo v zájmu duševního zdraví zpět k chovateli. Rovněž nebyl extra agresivní na kotě, ale zdivočel a byl priserne protivny vůči nam

Jessica4
Povídálka 49 příspěvků 09.10.18 21:25

Ještě chvíli bych počkala. Ono se snad říká že kocouři si velmi těžko zvykají na jiného „vetřelce“ a kór na slečnu. Kočičky jsou na tom lépe. Ty jsou uražené týden a pak na toho druhého nedají dopustit. :mrgreen: jako v našem případě. To víte. Kocour byl na prvním místě a velmi dobře vnímá že máte zájem i o někoho jiného. Zkuste se mu více věnovat. Hrát si s ním a pořídit třeba nějakou hračku..

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.10.18 21:29

@Tichošlápek když já mám právě zatím dojem, že ten náš je jinak celkem submisivní :think: Sice je velký, ale většinou si od každého nechá dát na frak. Misek se vzdává i ve prospěch koťat.

Ale zvažujeme to, no. O dobrém novém domově víme, čili lze tomu dát ještě čas…

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.10.18 21:33

@Jessica4 Já mám podezření, že je hrozná hérečka :) Dneska jsem vyhodila kotě ven a zkusila mu nabídnout hračku. Tak se chytil, chvíli ho to zajímalo - a pak jak kdyby si vzpommněl, že má být protivný, odfrčel k oknu syčet na malou. Podobně u pamlsků - to hned vrní a všechno je OK. Sotva dožere, jsme tam, kde jsme byli… Může být kocour hysterka? :)

alisekR
Kelišová 5048 příspěvků 09.10.18 21:33

Máme dominantní kočku, kastráta. Je jí už 13 let. Vždy byla doma na prvním místě. Na milost vzala snadno jen naše děti, když se narodily. Když jsme přinesli kotě, šílela tak, že jsme ho dali taky našim. Další pokusy se taky nezdařily. Když jsme našim koupili Briťáka, který váží dnes 7 kg, a náhodou se potkají u našich. Tak on se jí bojí :mrgreen: ona je prostě dominantní. Kdyžu doma necháte kotě, bude deprimovanej a začne ti značkovat a bude zlej.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 09.10.18 21:36

S tou hračkou :lol: jsme si vzpomnela, jak jsem se snažila jak pitomá a kocour sedel na překladu dveří, zadek ke mne a vrčel. Jak se kocka kousne, tak s ní nehnes 8)

@elibro muze. Problém je, ze mu to taky muze vydržet zbytek života a to teda good luck :lol: anebo ho to za měsíc přejde. Jestli žere a nedemoluje byt, tak to ještě zkus

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.10.18 21:40

@alisekR Něco takového měla kdysi moje babička. Vládkyni dvora, báli jsme se jí i my děti. On teda - asi kupodivu - neznačkuje. Ale jak píšu, je to jeho chování takový podivný. Protivnej je, ale neškrábe, nekouše. Malá se ho ani nebojí, i když ji prohání - naopak by si hrála, zatím ji neodradil. Kdyby byl fakt zlej, asi by tu už druhý měsíc nebyla, to bych ji nenechala trápit. Jenže ono je to právě takhle divně. Stejně je ale možné, že kotě nakonec půjde - neurotickou kouli místo kocoura taky mít nepotřebujeme…

Božislava
Ukecaná baba ;) 1300 příspěvků 09.10.18 21:42

V době, kdy jsme měli Micinku, tak ta, když měla kotě, jakmile to kotě jen trochu odrostlo, tak přestala kojit a vrčela a prskala na kotě i na nás!

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.10.18 21:53

@Tichošlápek Nedemoluje, akorát uraženě chodí k sousedům. Ale na žrádlo se vrací, to zas jo :) A zrovna u toho se klidně s malou i podělí. I ten pamlsek si nechá dát, coby ne, to je kamarád. Dokud nezavřu sáček.

No, ještě mu čas určitě dáme. Ale po těch několika týdnech už je to trochu psycho… Je to kočka, která je jinak zlatíčko, co snese cokoli. Dokonce i to hlídání se dvěma jinými kocoury, i drsné hry batolat. Ale tohle ho nějak… přetížilo.

monty.python
Povídálka 48 příspěvků 09.10.18 22:02

@elibro U nás si kocour na psa nezvykl ani za 4 roky, pořád po něm jde a on se ho bojí, i když je pes pětkrát větší :lol: Kamarádce takhle kocour odešel pryč pár měsíců po tom, co si pořídili kotě, choval se podobně, jak popisuješ.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 09.10.18 22:45

Obávám se, že máte doma kocoura samotáře a že vetřelce prostě neakceptuje. Docela reálné riziko, zejéma pokud má trošku nadváhu je, že se mu ze stresu spustí FLUTD - tedy chronické záněty močového měchýře.

Najděte kotěti nějaký jiný domov.

A to jsem velká zastánkyně toho, že většina koček nechce být doma sama.

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 09.10.18 23:15

@Ou docela bych i souhlasila. nebýt toho, že nakonec v pohodě akceptoval jak nekastrovanného kocoura u našich, tak jejich občasného kastrovaného druhého „návštěvníka“ na hlídání :nevim: A to je nutno říct, že to není hlídání na víkend, pobývá s nimi i týden či dva, pokud odjíždíme. A pokud odjíždí naši, my můžeme hlídat také bez potíží… Tak co je to za samotáře, to naše zvíře?

Ale díky za varování. Budu ho víc hlídat.

Jessica4
Povídálka 49 příspěvků 10.10.18 06:26

@elibro kocouři jsou největší herečky :D.
Mám x záchraněných koček. Z toho jednu mám doma asi 3 roky a je to kočička. K ní jsem dala dalšího nalezenečka a tomu mohlo být tak měsíc a půl. Asi týden kočička na něho vrčela a teď ho i olizuje a hrají si se sebou :) kočky to snáší líp no než kocouři. Ještě chvíli vydrž :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >