Chození bez respirátoru v práci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
141
28.11.21 01:04

Chození bez respirátoru v práci

Ahoj, mám dotaz. Máte někdo zkušenost s tím, že vám doktor napsal papír, abyste nemuseli chodit v práci celý den v respirátoru? Abych to vysvětlila… pracuji ve velkém skladu o 4 patrech, takže lidi jsou tam hodně rozptýlení a já pracuji většinu času sama. Když jsem v nějakém bližším kontaktu s kýmkoli, samozřejmě si respirátor nasadím, ale celý den ho mít nedokážu. Že se mi hůř dýchá, to je jasné, tak to mají asi všichni… ale problém je v tom, že od pondělka, od kdy musíme mít respirátory celý den v kuse po hrozbou pokuty 2000 Kč, mám v kuse strašnou migrénu. Brala jsem si na to různé prášky, až Aulin trochu zabral, ale už teď se děsím pondělka, kdy zas půjdu do práce :zed:

Do minulého týdne jsme měli v práci opatření, že jsme se chodili pravidelně testovat a respirátory nosili když jsme byli vyloženě v kolektivu. Jinak tam byla tolerance. Bohužel od teď jsou povinné po hrozbou právě té pokuty. Neuznávají se ani roušky. To se taky platí pokuta, jen menší. Vůbec nevím, co mám dělat. Napadlo mě zkusit se domluvit s praktickým doktorem, jestli by mi nenapsal nějakou zprávu, abych ten respirátor mohla tu a tam přes den odložit. Nejsem popírač covidu, smysl opatření chápu, ale s tou migrénou, co mám teď, nedokážu už prostě dál fungovat. Vím jistě, že je to z toho, protože když jsem přišla večer domů a několik hodin ho neměla, ulevilo se mi. Ale hned ráno se to spustilo nanovo.
Ale nevím, jestli má smysl doktorovi vůbec volat, když je situace jaká je. Navíc jsem četla, že doktoři takovéto papíry vystavují jen hooodně neradi a málokomu.
Nemáte někdo prosím zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36441
28.11.21 06:55

A co nanorouška? Ta je příjemnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
28.11.21 06:57

Mám pocit, že na toto papír nedostaneš.
Jsou daná jasná pravidla. Ani astmatici nárok nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80556
28.11.21 07:22

@Nattally3 Porid si kvalitní respirator, idealne nano, jsou mezi nimi obrovské rozdily, ja doporucim tenhle: https://www.sanitcare.cz/…s-od-169-kc/ protože pokud ti nic neni, tak ti zadny doktor nenapise, ze ho nemuzes nosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3113
28.11.21 07:38

@Nattally3 Zkus nanorespirátor, prodávají třeba v eshopu dr. Max. - českou Balerinu. Taky ho nosím většinu prac. doby. ale mívám přestávky, kdy se chodím vydýchávat ven nebo k oknu. A hodně piju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 08:02

U nás v práci běžně lidé dělají, když musí mí respirátor a zároveň být mimo lidi, že mají děrovačkou procvakly spodek respiratoru. Není to vidět a zároveň lze snadno dýchat. Když jdou ke kolegovi, tak si samozřejmě berou normální respirátor :palec:
Anonym info o jiných lidech

• Citovat
  • Nahlásit
37716
28.11.21 08:08

Migrénu máš spíš z toho, jak to tahá za uši - dej si takovou tu spojku za hlavu

prostřihni si gumičky a nastav si je tak, abys to měla pohodlné

o těsnosti nemluvím, smozřejmě to nebude odbře fungovat, ale naprostá většina lidí to nosí tak, že to netěsní

kolegové budou právem nervní, když budeš požadovat nenošení roušky na základě potvrzení od doktora, zkus to vyřešit tak, aby to bylo pro tebe co nejkomfortnější. nejde o kyšlík, toho máš dost - jde o různé vjemy, které to dělá na hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
28.11.21 08:21

Dovolím si tipnout že to je z těch gumiček za ušima… Zkus ten drzacek, případně ten nanorespirator, nanosatek jak tu radi ostatní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
28.11.21 08:34

Že aulin na migrénu nefunguje, to je normální, protože na pravou migrénu většinou nezabírají běžná analgetika, jen speciální, buď triptany, nebo různé další věci

a jak píšou výše, spíš je to z těch gumiček, nebo psychosomatické

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80556
28.11.21 08:44

@Pudloslava Sakra, to by mě nikdy nenapadlo, ze to mohou dělat gumičky, dík za rozšíření obzorů. Je fakt, ze ty cascada, co používám nemaji klasické gumicky ale neco mezi paskem a gumickou a je to delkove nastavitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19011
28.11.21 08:48

Tohle ti nikdo nenapíše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
28.11.21 09:08
@Pudloslava píše:
Migrénu máš spíš z toho, jak to tahá za uši - dej si takovou tu spojku za hlavu

prostřihni si gumičky a nastav si je tak, abys to měla pohodlné

o těsnosti nemluvím, smozřejmě to nebude odbře fungovat, ale naprostá většina lidí to nosí tak, že to netěsní

kolegové budou právem nervní, když budeš požadovat nenošení roušky na základě potvrzení od doktora, zkus to vyřešit tak, aby to bylo pro tebe co nejkomfortnější. nejde o kyšlík, toho máš dost - jde o různé vjemy, které to dělá na hlavě.

Tyjo, to je asi ono, ja z techto duvodu nemuzu nosit zadne čelenky a zacnou mi za chvili vadit i bryle :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5588
28.11.21 09:17

Doporučuji tento respirátor:
https://www.goodmask.cz/

Je fakt ultra tenký, tedy super prodýchatelný a má i gumky za uši, které netáhnou! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
28.11.21 09:17

A nebolí Tě hlava spíš z těch gumiček u respirátoru? Taky jedu občas na brufenu, ale nedělá mi tolik problém respirátor, jako ty gumičky, které dost táhnou. V práci jsme dostali takové spony, na které se dají ty gumičky a nemáš to kolem uší, ale kolem hlavy, holky to na oddělení tak nosí a pochvalují si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80556
28.11.21 10:10
@stazka píše:
Doporučuji tento respirátor:
https://www.goodmask.cz/Je fakt ultra tenký, tedy super prodýchatelný a má i gumky za uši, které netáhnou! ;)

Jako neni spatny, ale v pprovnani treba s tim cascada, tak prijemny neni. Taky jsem pouzivala goodmask, ale po ozkouseni cascady je uz nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat