Chození dětí na hřbitov

84
8.6.13 23:16

chození dětí na hřbitov

Babička bere často moje dítě na procházku, zastaví se i na hřbitově, vymění vodu kytkám, zapálí svíčku. Jsou tam jen chvilku. Nemůže to mému dítěti ublížit, myslím na duše apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
794
8.6.13 23:18

A co by mu mělo ublížit? Smrt je přirozená součást života a myslím, že to stejně tvoje dítě akorát bere jako zastávku na cestě a rozhodně z toho nebude mít trauma. Vůbec to neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
8.6.13 23:19

Kolik je dítku?
ale jinak myslím zbytečná hysterie :mavam: Děti v dnešní době řeší spoustu horších věcí než je hřbitov…nějak jsme z toho že jsme smrtelní vyrobili tabu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
8.6.13 23:19

Nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
8.6.13 23:20

Neřekla bych- Měly by to brát, že smrt existuje. Čeho se konkrétně bojíš?

• Citovat
  • Nahlásit
4466
8.6.13 23:21

:nevim: miluju hřbitovy…chodím od mala…těžko říct, jestli mě to nějak poznamenalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
agnes1979
8.6.13 23:21

@pomelo naopak, myslím, že to je dobře. Smrt je přirozenou součástí života, děti by se měly učit, že lidé umírají, že se to tak děje. Podle mého názoru by měli vědět nejenom o smrti, ale i o umírání.
Nebo Ty chceš, aby Tě děti odložily do LDN, protože jim pohled na nemocnou, umírající osobu bude nepříjemný? Chápu, tohle je možná trochu morbidní tu zmiňovat, ale je to důležité si uvědomit.
Takže bych určitě nic nenamítala, naopak. Možná si i o tom s dětmi promluvit - úměrně věku nebo alespon zodpovědět otázky, pokud na to přijde…

• Citovat
  • Nahlásit
2251
8.6.13 23:26

:lol: My chodíme na hřbitov na procházku denně a to od narození (staršímu jsou teď dva roky) a to všechny maminky z okolí. Bydlíme totiž ve Zlíně vedle Lesního hřbitova (vlastně na něj koukáme z okna). Navrhoval ho už Baťa podle amerického vzoru, je to prostě krásný lesopark, kde jsou pod stromy hroby. Je tam stín, stromy, čerstvý vzduch, klid. Prostě na procházky ideální. A staršího teď hrozěn baví počítat zapálené svíčky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
8.6.13 23:26

Hřbitov prý bylo moje oblíbené místo na procházky, když jsem byla malá. Babička mi vždycky líčí, jak jsem se pořád ptala u každého hrobu kdo tam leží a co se mu stalo a tak… :lol: ale rozhodně mě to nijak nepoznamenalo, takže žádný strach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
8.6.13 23:28

Moje 12 letá sestřenka s babičkou na hřbitov už nechodí bojí se tam ale já tam s dcerou 1r chodím ráda. V praze je to jediné místo podobající se lesu. Když jim to bude nepříjemné děti se ozvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
8.6.13 23:28

Spíš to poznamenalo mě, ale pozitivně. To když chodím kolem hrobů malých dětí a miminek. To si pak vždycky uvědomím, jaké mám obrovské štěstí, že mám zdravé děti a všechyn starosti a zlobení s nima je malicherné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
8.6.13 23:33

Myslím že to dítěti rozhodně neublíží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
8.6.13 23:38

Chodily jsme s babičkou taky (bylo nám tak 5,6 a více). Nevidím v tom problém. Jsem trochu pověrčivá, tak bych tam nevzala dítě před 1.rokem, ale jinak to je podle mě v pohodě. Víc záleží na tom, co jí tam babička říká a jak jí vysvětluje to, proč tam jdou a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
8.6.13 23:41

Já chodila jako malá s babičkou na hřbitov hrozně ráda. Byla to vlastně jedna z mála příležitostí, kdy jsem se ptala, kdo tam leží a dozvěděla se tak něco o mých prarodičích atd. Líbilo se mi to na hřbitovech vždy, výzdoba, fotky, květiny… Myslím, že děti si to přeberou v dobrém!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
8.6.13 23:47

Chození s babičkou na hřbitov patří k mým nejkrásnějším zážitkům z dětství, když mi u každého hrobu vyprávěla kdo tam leží a jak umřel, to jsem milovala :D a vyžadovala, škoda, že už si to nemůžu zopakovat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat