Chození do školky na ,,zkoušku

1475
27.10.20 14:54

Chození do školky na ,,zkoušku"

Zdravím dámy, chodilo vaše dítě do školky na tzv. zkoušku? To je když dítě nastoupí do školky, ještě dříve než má reálně nastoupit. Třeba dejme tomu má nastoupit od září na každý den, ale maminka ho tam dá od června na 2 dny v týdnu, aby si dítě zvyklo.
Umožňují to některé školky? Je to pro dítě lepší, než když nastoupí od září na celý den, každý den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19719
27.10.20 14:59

Nase to neumoznuje, ale ono nemusi nastoupit v zari kazdy den, cely den. Můžeš ho tam davat jak chces, klidně ho i v zari dej treba na 3 dopoledne v týdnu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
27.10.20 15:07

My jsme dceru na zkoušku nedávali. Místo toho jsem jí asi týden před školkou často říkal, že do ní začne brzo chodit. Bude tam mí spoustu dětí, bude si tam hrát a bude tam zábava, vždy jí vyzvedneme….. Prostě jsem jí tak připravoval, aby věděla do čeho jde. Nakonec se tam těšila a už od prvního dne bylo vše bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17513
27.10.20 15:11

Pokud má školka papírově plnou kapacitu, což v dnešní době většina má, tak ti to neumožní. To by jsi musela k zápisu o rok dřív, museli by ti tam držet místo až do června a to je dost nereálný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22940
27.10.20 15:12

@korneli Obě děti to měly takhle v soukromé školce/jeslích. Ale nenazvala bych to na zkoušku. Prostě jsem je chtěla/potřebovala nejdřív dávat do školky na jedno dopoledn týdně a pak navyšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32252
27.10.20 15:25

Zákon umožňuje sdílené místo, ale státní instituce se s tím nechtějí crcat. Bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
27.10.20 15:49

Dcera začala chodit do školky na dvě dopoledne v týdnu (9:00-12:30) když měla 2 roky a asi 3 měsíce. Nedokázala bych ji tam dat ve třech letech na cely den, to bych byla raději doma zadarmo. No, první měsíc byl ok, pak měla měsíc blok takže byla doma, nehrotila jsem to. Někdy po třetím roce začala chodit cely týden dopoledne a pak postupně už i na spaní. Teď má šest, je předškolák, do školky by chtěla i o víkendu 😂
Ale chodí do soukromé školky. Ve státní tohle asi nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 16:04

Docházky na zkoušku, nevím no, osobní zkušenost, že u nás by to neklaplo. Napíšu to z pohledu matka, dítě. Dítě je zmatené a ve stresu. Děti mají rády režim. Buď je na školku zralé nebo není. Starší dceři školka vadila. Mladší už chodila i do jeslí
To by starší nedala, teď je ve 4.tride a školu zvládá velmi dobře. Mladší dcera je ve školce a je spokojená.

• Citovat
  • Nahlásit
3525
27.10.20 16:34

My chodili během prázdnin než od září začal. Podmínkou bylo, ze jsem byla celou dobu pritomna a měla za něj zodpovědnost a jen venku na zahradě školky. Byla to spis taková částečná adaptace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
27.10.20 16:44

Takto chodila první dcera, ale do soukromé školky. Druhá nastoupila teď v září do státní čerstvě tříletá, začínala na dvou hodinách po - čt. Méně dnů učitelky nedoporučovaly, že v tom mají pak děti zmatek. Zvykla si krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
27.10.20 17:28

Ve státních se na zkoušku chodí normálně. Ze začátku pár hodin. Pak dopoledne. Do odpoledne už je nikdo vyloženě nepremlouva. Ony paní učitelky taky pak mohou jít dřív domu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3224
27.10.20 17:28

U nás to spíš asi nejde a my bychom to ani nevyužili. Chodili jsme oba do práce, takže prostě do školky musel. Nějaké na zkoušku v tom decku akorát evokuje, že se z toho můžete vyvléct. Podle mě. Ale určitě ti tady někdo napíše, že je to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60912
27.10.20 18:37

@korneli nezkoušela jsem.. Šel od září na celý den a v klidu.. U nás ani nebyla možnost, aby šel dříve :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7209
27.10.20 18:55

To jsme neaplikoval. Adaptaci měly holky umožněnou. Starší potřebovala asi 2 měsíce. Mladší 2 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
7.11.20 20:15
@korneli píše:
Zdravím dámy, chodilo vaše dítě do školky na tzv. zkoušku? To je když dítě nastoupí do školky, ještě dříve než má reálně nastoupit. Třeba dejme tomu má nastoupit od září na každý den, ale maminka ho tam dá od června na 2 dny v týdnu, aby si dítě zvyklo.
Umožňují to některé školky? Je to pro dítě lepší, než když nastoupí od září na celý den, každý den?

Dobré jsou dětské skupinky. Domluvíte se, jak dítě bude chodit. Ze začátku chodili děti třeba na 2 hod, pak dopoledne, některé pak spinkali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama