Reklama

Chození s dcerou do hracích center

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 20.03.18 09:21
Chození s dcerou do hracích center

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak často chodíte s dětmi do dětských, rodinných center, hracích koutů apod??
Mám doma skoro 2-letou dceru (17.5.), bydlíme na vesnici ale tak nějak mimo, ne na samotě máme kolem sebe sousedy, ale děti v jejím věku nebo i starší tady nejsou. U nás není ani žádné veřejné hřiště kde by se mohly setkávat, ani žádný koutek.
Mám ještě staršího syna 4,5letý, ale ten je ve školce takže se vidí jen ráno a pak až odpoledne. S malou občas chodíme do rodinného centra ale je to tak 2× do měsíce. Podle doktorky je to málo a měla bych s ní chodit 2×-3× týdně když máme takovou situaci. Prej aby malá byla zvyklá na děti, socializovaná,…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32083 příspěvků 20.03.18 09:23

Chodila jsem tak jednou az týden až dva. Na hřišti na vesnici jsme prakticky nikoho nepotkávali. A radši než do dětských koutků jsme spolu jezdili po výletech. Neřekla bych, že to na klukovi zanechalo nějaké následky… a to je jedináček.

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 20.03.18 09:24

A než šel syn do školky, tak jste žili na stejném místě? Měl pak s dětmi nějaký problém?
Mě ta socializace přijde ujetá, není to pes, ne že bych setkávání se stejně starými nějak podceňovala, ale nepřeceňovat :)

pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 20.03.18 09:25

A to se s nikým nevídáte, jste jinak zavřené doma? Nebo co děláte? Zas tak často mi to přijde přehnané, ale s jinými lidmi by jste se měli stýkat.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 20.03.18 09:26

Od roka jsme postupně zaváděli kroužky, aby byla dcera mezi dětmi. Přijde mi to lepší než herny. V kroužku se stýká se stejnými dětmi, zná je jménem, maminky se taky sblíží, je tam nějaká náplň - hudební, pohybový, plavání apod.

hehehe
Extra třída :D 11546 příspěvků 20.03.18 09:28
@Alena27 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak často chodíte s dětmi do dětských, rodinných center, hracích koutů apod??
Mám doma skoro 2-letou dceru (17.5.), bydlíme na vesnici ale tak nějak mimo, ne na samotě máme kolem sebe sousedy, ale děti v jejím věku nebo i starší tady nejsou. U nás není ani žádné veřejné hřiště kde by se mohly setkávat, ani žádný koutek.
Mám ještě staršího syna 4,5letý, ale ten je ve školce takže se vidí jen ráno a pak až odpoledne. S malou občas chodíme do rodinného centra ale je to tak 2× do měsíce. Podle doktorky je to málo a měla bych s ní chodit 2×-3× týdně když máme takovou situaci. Prej aby malá byla zvyklá na děti, socializovaná,…

Nechápu, co je doktorce do toho, je to čistě tvoje věc. Nemyslím si, že by dítě do 3 let bez dětského kolektivu nějak strádalo… Neřeš to. ;)

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 20.03.18 09:30

@Satisfaction Syn vyrostl taky tady, s dětmi ve školce problém neměl a nemá. Taky mě doktorka tímto tvrzením zarazila, u syna nic takového nikdy nevyplodila.

Tichošlápek
Extra třída :D 10086 příspěvků 20.03.18 09:31

Nechodíme nikdy. Pro mne noční můra. Za mne stačí hřiště. Teď zkusím staršího dat od září do školky (budou mu cerstve 4, ale stehujeme se a možná to neklapne). Mam ještě 20 měsíčního, tak ten ma výhodu staršího bratra doma, ale stejne se porad jen rvou. Jinak starší byl az do tech dvou let vlastně jen se mnou a občas s někým na hřišti sedel na stejném písku - s dětmi problém nema a žádné jiné negativní stopy na něm taky nepozoruji

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 20.03.18 09:31

@Alena27 Já chodila s dětma jednou týdně do mateřského centra poblíž bydliště a bylo to celkem fajn. Hodinku probíhal nějaký program, který vedla jedna z nás (takže nějaké hry s dětmi stylu tancování, zpívání nebo cvičení s dětmi, občas se něco kreslilo) a zbytek byla volná zábava, kdy jsme děti vypustili na koberec, vytáhli se hračky a všichni jsme tam společně seděli, povídali si i se věnovali dětem. Člověk tak nějak přišel na jiné myšlenky. Takže bych zapátrala, jestli nemáš něco poblíž, kam byste jednou za čas vyrazili.

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 20.03.18 09:32

@pikola Jasně že nejsme zavřené doma :-) Jezdíme do města do parku, obchodu, na výlet,… což jsem taky dr. řekla ale ji šlo jestli je malá se svými vrstevníky.

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 20.03.18 09:33

@dana.dv Kroužky jsou u nás problém. Tady u nás nic není a ve městě jsou kroužky až od 3 let :-(

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 20.03.18 09:34

Já chodila výjimečně, za nás to jednak ještě nebylo tak rozšířené a navíc my měli dost dětí v dosahu.
Mám kamarádku, která nechodí vůbec s dítětem za dětmi, protože jí samotné to tak vyhovuje.
Je introvert a její manžel taky. Bohužel v kombinaci s tou povahou její dítě je na tom se socializací velice špatně. Před dětmi doslova hystericky prchá, nespolupracuje skoro s nikým s kým se nevídalo od miminka.
Ale je velmi inteligentní a s těmi, se kterými se vždy vídalo, nemá nejmenší problém.
Takže věřím, že kdyby více chodilo mezi ostatní děti, tak je to lepší.

Příspěvek upraven 20.03.18 v 09:35

hehehe
Extra třída :D 11546 příspěvků 20.03.18 09:34
@Alena27 píše:
@Satisfaction Syn vyrostl taky tady, s dětmi ve školce problém neměl a nemá. Taky mě doktorka tímto tvrzením zarazila, u syna nic takového nikdy nevyplodila.

Víš jak, jedním uchem tam a druhým ven… ;) Paní doktorka asi nemá nic na práci.

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 20.03.18 09:36

@Amys My chodíme do města do mateřského centra ale jen 2× do měsíce což se dr. zdá málo.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 20.03.18 09:36
@Alena27 píše:
@Amys My chodíme do města do mateřského centra ale jen 2× do měsíce což se dr. zdá málo.

Mně to přijde celkem v pohodě, navíc má doma bráchu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >