Chození ven s novorozencem, krmení aj

Anonymní
25.5.20 20:09

Chozeni ven s novorozencem, krmeni,...

Ahoj holky, pred 7 dny jsem porodila, predevcirem me pustili domu a chtela bych se zeptat jestli s malou můžu chodit ven kdyz je ještě takhle malička? Jsem hodne mlada a je to moje první dite a nemam si moc s kym povidat z okoli kdo by mel mimco.
Jeste bych se chtela zeptat jestli se nekomu z vas stalo, ze se vam nespustilo moc mliko? co se s tim da delat? Nechci malou tolik prikrmovat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
25.5.20 20:16

Ahoj, hele ja normalne chodim uz od mala s detma, aby dýchali čerstvý vzduch klidne i dve hodky odpoledne navic ted začíná byt hezky tak si myslím, ze s malou v pohodě muzes chodit. S dokrmováním teda zkušenost moc nemám jen jsme dávali nutrilon, když se nechtel prisat, ale nebylo to nejak casto :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18542
25.5.20 20:17

Ven jsem šla co nás pustily z porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
257
25.5.20 20:18

Ven určitě chodit muzes, malou oblékni přiměřeně počasí 😊 a na laktaci je nejlepší co nejvíce mimčo prikladat k prsu, hodně s ní trávit čas kůži na kůži - v posteli ty od pasu nahoru nahá, malá v plence…pro spusteni laktace je nejlepsi kojit hodně v noci, to se tvoří nejvíce mléka. Za mě ideálně spát s malou polonaha v posteli, co nejvíc mazlit, prikladat… ono se to rozjede. Nebo zavolej nějaké laktacni poradkyni v okolí 😊 držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
25.5.20 20:19

Problemy s nedostatecnou tvorbou mleka jsou celkem caste. Muzete zkusit nahrivat prsa pred kojenim, pit kojici caje, meltu-obecne hodne tekutin(vody), odsat nebo odstrikat mleko po kojeni, prikladat kuzi na kuzi(proste kojit nahaty). V noci se mleko lepe spousti, takze kojit/odsavat v noci. Ven jsem chodila uz druhy den, co jsem se vratila z porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
25.5.20 20:29

Poprvé jsem malou vzala ven, když jí bylo 9dní a to byla zima. Od té doby je venku každý den min 3hod. (pokud nebylo méně než -5st.)
Mléko chvíli trvá než se spustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
25.5.20 20:33

Ja byla s oběma dětma venku v den kdy nás pustili z porodnice. Naco sedět doma? :nevim: miminu je fuk jestli leží doma v posteli nebo v kočárku. Co se týče kojení, nepřikrmuj, čím víc budeš dávat UM, tim míň se ti bude dělat tvoje. Hodně pij a často mimčo přikládej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 20:34

@LD1 Dekujeme moc, v porodnici mi rikali abych v noci odsavala nebo kojila ale mala se v noci nebudi, vzdy se vzbudi kolem 11-12 a pak spi az do 5 nebo 6.
Porod jsem mela vyvolavany a navic se ted musi rodit v rousce :( to byla hruza vam povim..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 20:38

@Kriss Tina Snazim se co nejmíň davat umele mleko, ale nechci aby trpela hlady. Zkousim ji prikladat, ale kdyz to nejde tak bohužel :?

• Citovat
  • Nahlásit
354
25.5.20 20:41

Určitě ven můžeš, mě se syn narodil v březnu a hned druhý den jsme šli ven. Pokud se ti malá nehlásí často tak klidně co hodinu odsavej a střídej prsa. Syn se první týden taky moc nehlásil a já měla pocit že taky moc mléka nemám, pak se začal kojit co hodinu/hodinu a půl i v noci a měla jsem mléka pro celý barák :mrgreen: takže odsavej a hodně často malou příkladej, taky pomáhá kontakt tělo na tělo a třeba nošení v šátku, prostě kontakt :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
25.5.20 20:42
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Snazim se co nejmíň davat umele mleko, ale nechci aby trpela hlady. Zkousim ji prikladat, ale kdyz to nejde tak bohužel :?

Ještě můžeš zkusit dávat mléko přes stříkačku, ne láhev zatím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64602
25.5.20 20:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky, pred 7 dny jsem porodila, predevcirem me pustili domu a chtela bych se zeptat jestli s malou můžu chodit ven kdyz je ještě takhle malička? Jsem hodne mlada a je to moje první dite a nemam si moc s kym povidat z okoli kdo by mel mimco.
Jeste bych se chtela zeptat jestli se nekomu z vas stalo, ze se vam nespustilo moc mliko? co se s tim da delat? Nechci malou tolik prikrmovat :nevim:

Chodit ven můžeš

Ven, ne nákupaky atd.. To je pro mrne ideál.. Jinak 7 dni, ještě je na mm čas.. Můžeš pít kojící čaje, odsavat, davat homeopatika atd.. Pokud se nebudi, tak na kojení budit.. Čím víc um dáš, tím min je šance, že se to povede.. Ale i um je fajn :palec:

Příspěvek upraven 25.05.20 v 20:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 20:43

@Berry77 Dekuju, zitra s malou jdeme do poradny, ona se narodila hodne malička (2200g) tak prave kvuli tomu jsem mela trochu obavy z chozeni ven, aby neprochladla nebo tak :think:,ale dekuju moc za radu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 20:47

@martina.se kojici caje piju uz od nejakeho 6. mesice pak jsem prestala a ted od porodu piju znovu tak snad pomuze :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
64602
25.5.20 20:49
@Anonymní píše:
@martina.se kojici caje piju uz od nejakeho 6. mesice pak jsem prestala a ted od porodu piju znovu tak snad pomuze :palec:

Před porodem jsou zbytečné.. Laktace se rozbíhá cca 7 dni.. Jak u koho.. Zkus malou budit.. A co nejčastěji přikládat.. To může pomoct..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat