Chránič, nepropustné prostěradlo nebo nic?

87
4.4.21 12:04

Chránič, nepropustné prostěradlo nebo nic?

Ahoj holky,
Opět jdu pro radu jako prvorodička. :)
Pořídila jsem postýlku, matraci kokos-molitan-kokos 8cm vysoká, budeme mít monitor dechu. První otázka - monitor dechu dáváte pod matraci na rošt a nebo pod prostěradlo? Druhá otázka je na chránič matrace, nebo nepropustné prostěradlo? Používáte u kojence nebo až u starších dětí? Když máte na matraci ještě chránič, funguje vám monitor dobře? :)
A poslední otázka - spíše pro ujasnění - myslím si, že pro novorozeně teď není nutné pořizovat polštářek a deku? Mám v plánu zavinovačku, popřípadě nějakou slabou dečku, miminko by se mělo narodit na konci června. Nebo se mýlím a používáte deku už od mala?? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5414
4.4.21 12:08

Monitor na rošt a nepropustná podložka pod prostěradlo.

Polštářek určitě ne, starší neměl do cca třech let, zvykl si a nechtěl ho. Peřinku máme a použití dle počasí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
4.4.21 12:08

@smvladenka Zlusenost zatim nemam, budu rodit v kvetnu, ale sestra mela mimco v zime, mela hnizdo i perovou zavinovacku a monitor mela pod hnizdem, ne pod matraci.
To si musite asi vyzkouset sama, jak vam to bude snimat.
Pod matraci ji to pri tolika vrstvach hlasilo poplach.

Jinak polstar je k nicemu, miminka na polstari hlavu mit nemaji a decka zalezi na vas.
Klasicky set polstar+deka jsem nekupovala.

Mam pro miminka nachystane hnizda, zavinovacky (ne perove) a deky Lullalove.

Jinak na matrace mam porizene i chranice a i nepropustne prosteradla, ale mam nakoupene i klasicke bavlnene a frote prosteradla.

Příspěvek upraven 04.04.21 v 12:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1241
4.4.21 12:11

@smvladenka s tim polstarkem, porid aspon takovy na to aby nemel splaclu hlavicku. www.mall.cz/…da-polstarek

S ostatnim uplne neporadim, ale minimalne neco na ochranu matrace bych poridila.. preci jen nez vychytas plinky a pak pri prechodu na vetsi velikost muzou protikat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
4.4.21 12:12

Monitor dechu jsem nepoužívala, takže s tímhle neporadim. Chránič matrace dávám automaticky na všechny postele, pro děti přes to nepropustnou podlozku (látkovou nebo jednorázovou ). I miminko si muže procurat pyzamko, pak je to všechno mokrý takže tímhle si dost usnadníš práci. Mě třeba obě děti hodně ublinkaváli, poblitou postýlku jsme měli x krát, takže stopro nepropustnou podlozku od začátku a pak samozřejmě pro větší až budeš odplenkovávat. Neztratí se ti ;)) Polštář by mimina mít neměla a klasickou perinu na léto potřebovat nebudes, stačí lehčí decka, tím spis jestli chceš dávat zavinovacku. Mladší se narodil na konci srpna a zavinovala jsem ho jen do velké látkové pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
4.4.21 12:18

Ahoj, máme taky matraci s kokosem, i stejnou výšku. Monitor jsme dávali normálně pod matrací, do míst kde mimi spalo. Měli jsme od začátku nějaké nepropustné prostěradlo z Ikey. Nevím jak se to přesně jmenuje, ale je to super. Máme to pořád a to už je malé 18 měsíců. Vím, že to stálo pár korun a mám asi 3 na střídačku. Jsem za to fakt vděčná, protože kolikrát se stane, že dítěti prostě poteče plína a nevím jak by pak matrace dopadla. Monitor fungoval vždycky bez problémů. Ješte než se mimčo narodilo, koupila jsem polštář a peřinku. Doteď jsme nepoužili ani jedno :D Polštář se stejně minimu nedává a naše dítě nemá rádo spát pod dekou. Ve spaní se prevaluje a asi ji to překáží. Deky jsme měli jen do kočárku nebo autosedačky atd. Spíš bych poradila takový polštář jako klín. Meli ho i v porodnici. Mimi by mělo mít hlavu výš. My ho neměli a dávali jsme pak špalky pod postýlku :D Spíš bych toho nekupovala tolik dopředu a pak sama uvidíš co budeš potřebovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
4.4.21 12:21

Po vlastní zkušenosti bych už nepropustnou chráničku nekoupila, děti se na ni strašně potí, dokonce ani s PUL látkovou nemám dobrou zkušenost. Dcera je atopik a pot ji strašně dráždí, takže máme jenom hrubší, prodyšné, ale bez voděodolné vrstvy. Někdy holt peru i povlaky materace :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22671
4.4.21 12:21

@smvladenka monitor pod matraci, polštář žádný, ale deku bych určitě pořídila, i v létě jsou občas chladné dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
4.4.21 12:24

Monitor dechu jsem dávala pod matraci na rošt. Na matraci chránič určitě, občas něco uteklo přes špatně danou plenu. Jeden chránič jsem měla i tlustý a monitor vždy fungoval. Měla jsem angel care a dvě ty senzomotorické desky. Matraci jsem měla taky tu kokosovou. Peřinku jsem nedávala ani peřinu neměly děti dlouho. Jako malincí byly v zavinovačce, pak jsem dávala spací pytel, aby se neodkopaly. Děti už mají 10 a 6 :wink:

Příspěvek upraven 04.04.21 v 12:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
4.4.21 12:25

U novorozence desku monitoru určitě na matraci pod prostěradlo. Novorozenci jsou lehcí a pod matrací by to nemuselo dobře snímat. Na matraci dám nepropustné prostěradlo a miminko do zavinovačky, a kdyby byla zima, přikrýt lehkou dečkou. Klasickou peřinku i polštářek využívám až později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
4.4.21 12:52

Pokud mas kvalitni monitor, klidne az pod matraci. U nas to snimalo i me na manzelsky, pokud byla postylka narazena na postel. Vetsinou je chyba v tom, ze se da primo na rost, musi pod tim byt pevna deska (pod monitorovou deskou). Ani jeden planny poplach ;) spala na prosteradle, bez polstarku (ted chci poridit ty stabilizacni proti slehnuti hlavicky), max mela klin, kdyz mela rymu. Spala v hnizde, rychlozavince a max dekou prehozena. Periny jsem kupovala nejak kolem roka cca. Kolem roka a pul ten tenky polstar. Nekdy dcera (skoro 3 roky) spi s nim, nekdy ho nechce a spi jen na matraci :)

Dcera mela klasika jen bavlneny prosteradlo bez jakykoli podlozky, aby to co nejvic dejchalo a nepotila se. Mame to tak do ted. Ale ona se v noci procurala jako mimco parkrat a nikdy ne az na matraci, bez plin se pocurala jednou, ale spis jen lehce, takze taky pohoda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
4.4.21 13:02

Chránič matrace máme pod prostěradlem. Monitor dechu je na roštu pod matrací, funguje dobře. Ještě jsem na rošt dala kus kartonové krabice, monitor má být na rovném povrchu bez otvorů.

Polštář jako takový do roka určitě nedávat. Hodí se ale koupit polštářek Candide Panda proti zploštění hlavičky, ten se může dávat od narození.

Deku jsem do tří měsíců používala jen do kočárku. Novorozeně jsem měla v hnízdě a v zavinovačce. Na noc deku nevyužijeme ani teď, pořád se z ní odkopává. Spací pytel to jistí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
4.4.21 13:06

Monitor patří pod matraci na rošt, já měla Jablotron a ten je spolehlivý do 10cm, myslím. Když jsem jí dávala do hnízda, dávala jsem ho pod hnízdo, ale já v něm měla ještě molitanovou vyjímatelnou a pratelnou matraci. V postýlce jsem měla ochranu matrace, co se používá u dospělých v nemocnice, není to umělé a dítě se na tom tolik nepotí, jako na těch s PUL zátěrem. Jen s matrací pozor, pokud máte doma větší vlhkost. Ta kokosová vrstva je dost neprodyšná a mezi matrací a monitorem se může utvořit plíseň. Já objevila tečky kolem roku dcery, měnila jsem matraci za obyč a paní v prodejně říkala, že se to stává dost maminkám. Polštář jsem u obou dávala tak od dvou let, dekou jsem přikrývala od začátku. Letní dceru i přes zavinku, byla zmrzlik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76751
4.4.21 13:37
@Sue2008 píše:
Po vlastní zkušenosti bych už nepropustnou chráničku nekoupila, děti se na ni strašně potí, dokonce ani s PUL látkovou nemám dobrou zkušenost. Dcera je atopik a pot ji strašně dráždí, takže máme jenom hrubší, prodyšné, ale bez voděodolné vrstvy. Někdy holt peru i povlaky materace :nevim:.

No, na tohle je jednodušší dát na matraci PUL chránič a přes to silnější chránič matrace bez nepropustné vrstvy. Protože tedy pokud pereš i potah matrace, tak je jasné, že se dostalo i do ní, kdežto takhle člověk vypere ten chránič a matraci, která prát nejde zůstane čistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
4.4.21 14:19

Monitor na rošt pod matraci. Pokud je monitor kvalitní, kalibrovany atd., tak funguje jak má. Měla jsem od Jablotronu a žádný falešný poplach pod matrací kokos-molitan-kokos. Monitor byl nový. Ne z druhé ruky po 15 dětech nekalibrovany.
Chránič matrace jsem měla. Mám to na všech matracich doma. Už jen kvůli tomu, že se člověk potí atd.
Miminko se mi párkrát prosaklo, když jsem dala špatně plenu nebo zkoušela nové. Pak mi tam několikrát už jako větší vylil pití.
Takže mi to zachránilo matraci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat