Chrápe po odstranění nosní mandle

66
28.10.09 05:58

chrápe po odstranění nosní mandle

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom byli s chrápáním po operaci. Syn byl před necelým týdnem na odstranění nosní mandle a od té doby chrápe rozhodně víc než před zákrokem. Přes den dýchá krásně nosem. Nutno říct, že takto nechrápal ani se zvětšenou nosní mandlí. Nevím, jestli je to jen pooperační stav a časem se to zlepší nebo jestli si třeba jen nedokáže poradit s tolik průchodným nosem. Každopádně nadšená z toho nejsem. Děkuji za vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
28.10.09 08:46

Nám bylo po operaci řečeno (Praha modřany), že to bude týden horší a pak rapidní změna. My tedy pozorovali změnu už po 2 dnech, dcerka přestala chrápat, zatímce před zákrokem to byla hrůza. Jestli je týden po operaci, ještě si myslím, že se to srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.10.09 09:07

My máme od operace 4 měsíce a chrápe v noci dál, už stihnul i hnisavou rýmu, na který hodně trpěl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
29.10.09 18:58

Děkuji za reakce. Zítra jdeme na kontrolu, tak uvidíme, co nám řeknou. Budu doufat ve zlepšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
14.11.09 23:28

Moje dcera chrápe po operaci taky, na kontrole zjistili zduřelé sliznice a dostala sprej, poté vše OK, ale za nějakou dobu opět. Ovšem mám pocit že za to mohou velké krční mandle, i po operci mi řekli že je má velké a pokud by problémy přetrvávali, tak by je ořízli. Jelikož dcera po operaci dobře slyší, nehuhňá a dýchá převážně nosem, nechávám to být a ona ty mandle doroste :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
26.11.09 21:25

Tak náš syn přestal chrápat okamžitě po zákroku. Zákrok nebyl laserem, ale klasika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.12 21:12

chrápání po operace nosních mandlí

Dobrý večer,
máme problém po operaci nosní mandle s vnučkou. Na netu jsem našla několik příspěvků, podobný problém měla shanee z 28.10.2009. Pokud se koukne na můj příspěvek, ráda bych ji poprosila, zda by mě nemohla napsat, jak to tehdy u nich dopadlo, zda se to samo a do kdy upravilo či zda byl třeba nějaký lékařský zásah…
Naše vnučka byla před 3 dny na operaci, dřív nikdy nechrápala, jen pochrupovala občas, ale měla pořád ucpaný nos a záněty horních cest dýchacích, tak proto operace. Teď 3 dny po operaci chrápe obrovsky tak, že se pořád budí, má krátké zástavy dechu ve spaní, dokonce se nám zdá, že má zvětšené krční mandle. Dcera je z toho na „mrtvici“, nespala už 3 noci, děsí ji to.
Měli jste někdo také takové problémy a s jakým výsledkem či jak dlouho přetrvávaly nebo jak se řešely. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
20.1.12 16:28
danielablat píše:
Dobrý večer,
máme problém po operaci nosní mandle s vnučkou. Na netu jsem našla několik příspěvků, podobný problém měla shanee z 28.10.2009. Pokud se koukne na můj příspěvek, ráda bych ji poprosila, zda by mě nemohla napsat, jak to tehdy u nich dopadlo, zda se to samo a do kdy upravilo či zda byl třeba nějaký lékařský zásah…
Naše vnučka byla před 3 dny na operaci, dřív nikdy nechrápala, jen pochrupovala občas, ale měla pořád ucpaný nos a záněty horních cest dýchacích, tak proto operace. Teď 3 dny po operaci chrápe obrovsky tak, že se pořád budí, má krátké zástavy dechu ve spaní, dokonce se nám zdá, že má zvětšené krční mandle. Dcera je z toho na „mrtvici“, nespala už 3 noci, děsí ji to.
Měli jste někdo také takové problémy a s jakým výsledkem či jak dlouho přetrvávaly nebo jak se řešely. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
moje dcera to po zákroku měla taky. Velké chrápání se objevilo asi po 2dnech od operace,a takový horší stav trval asi týden.Je to ale asi běžný pooperační stav,ono to tam těm dětem asi nateče,to si myslím já.
Pamtuju si ale,že jsme šli týden po zákroku na kontrolu a doktorka už to hodnotila pozitivně,že to má krásně čisté.
Operaci jsme měli dělanou klasicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.1.12 15:29

Můj syn nechrápal ani před ani po operaci. Důvodem odstranění mandle bylo, že nedoslýchal. Po výkonu je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.13 21:45

Odstranění nosní mandličky - DOTAZ PRO paní SHANEE

Dobrý den, vím, že už je to u vás skoro 3roky, co jste byla s maličkou na mandličce. Prosim jen o radu. Máme stejný problém. Jsme 1den po operaci „vytrhnutí mandličky“ a hned po výkonu mi chrní nosem jako kdyby tam měla rýmu. Před tím bylo vše super. Šli jsme jen, že malinko špatně slyšela a mluvila přes nos. Ted přes něj také mluví. Sluch prý má lepší, ale v noci chrápe. Jsem z toho neštastná.
Prosim jak to u vá tenkrát dopadlo???Byla to jen pooperační reakce nebo to zůstalo nějakou delší dobu a pak se to v předškolním věku ztratilo? Nám ted řikají, že má zase velké krční mandle a to si řikám, to neviděli ty doktoři předem!!! Podle mého je má ted zvětšené z toho důvodů, že je namáhá, když se jí ted hůř dýchá přes noc nosánkem. Ach jo. Docela lituji, že jsme na tu mandličku šli.
Budu ráda, když mi dáte vědět, jak to u vás dopadlo nebo co vám na to pomohlo???
Předem moc děkuji.
Přeji hezký den Pavlína s Natálkou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
12.8.15 18:28

Prosím o radu

Dobrý den.Moc prosím o radu… :(.Se synem (synovi je 6)jsme byli asi před 6 měsíci na odstranění nosní mandle. Hodně chrápal a mandle byla zvětšená. Od operace ale chrápe ještě víc a vůbec se to nezlepšilo. A nevím jestli to je problém nebo si musíme jen,,zvyknout,,,že chrápe. Krční má v pořádku. Moc děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.15 19:29

Odpověd pro paní Patris08

Dobrý den, v roce 2013 jsem psala ten samý problém. Máme ho do dnes a je nám už 6let. Po roce od zákroku, jsem jela nakonec do Prahy na vyšetření k jiným lékařům než máme u nás. Zjistili nám na imunologii, že má naše dcera Reflux. Provedli vyšetření, která nám tady nikdo nedělal. S tímto Refluxem se léčí do dnes, ale myslím, že to tak není.
Protože každý ráno se probouzí se zápachem z úst a když se jí podívám hned po ránu jak vstane do krku, tak na zadní straně má zelené hleny. Myslím, že je dost zahleněná, protože když odhlenujeme Mucosolvanem nebo Stoptusinem, tak spinká krásně. Ale to nemůže používat pořád. Jsem z toho neštastná do dnes, jelikož ji nikdo nepomohl. Hlavně, že nám vytrhli nosní mandličku. Ach jo.
Zkuste zajít do Homole, jsou tam dobří lékaři. Reflux znamená: když v noci dítě usne, tak se vám kyselé štávy ze žaludku vracejí do jícnu (do krku) a to právě způsobuje, že to tam lítá a děti chrní. Na to je léčba - dieta (omezení potravin a před večerem nejíst a pít min. 1-2h. Tak snad jsem nějak pomohla. Pavlína s Natálka
:( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.8.15 16:24

Podekovani pro Mimibazicek

Moc dekuji za Vas cas a odpoved :lol: My jsme prave na operaci byli kvuli chrapani a vubec se to nezlepsilo. Naopak zhorsilo.Ted i lituji, ze jsme na ni vubec byli. A poslouchat ho v noci je pro nas boj…Z Vasi zpravy jsem pochopila, ze holcicka chrape dal stejne jako muj Pata. Takze Vas uplne chapu.Taky jsem z toho nestastna :(. Dekuji za Vasi radu. Zkusime jeste jednou ORL a uvidime.Ale mam pocit, ze chrapat bude dal… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
5.7.17 23:15

Ahoj, jestli sem ještě koukáš, mohla bych se zeptat jak je to s odstupem času s dceřiným chrápáním, máme to stejně jako jste to měly kdysi vy s dcerkou, malá má odstraněnou nosní mandlí a krční jsem odmítla ořezávat, má je tedy taky velké, jiné problémy než chrápání jí nedělají, tak by mě zajímalo, jestli opravdu jak po vyroste, prostor v krku se zvětší a chrápání přestane. Předem moc díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
5.7.17 23:19

Otázka je pro Helika

:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...