Chraptění a ucpaný nos u 14 denního miminka

112
19.4.21 19:53

Chraptění a ucpaný nos u 14 denního miminka

Ahoj, chtěla bych se zeptat na nějaké rady ohledně chraptění miminka a ucpaného nosu. Paní doktorka nám jen řekla čerstvý studený vzduch a přes postýlku třeba mokrý ručník.

Takže všude mokré prostěradla i na zapnutém topení, otevřená okna, miminko teple oblečené, kapičky do nosu, odsávačka do nosu.. a prostě se nic nelepší a mimčo stále brečí jak je mu to nepříjemné. Sháněla jsem nějakou mast na hrudník co by trochu ulevila a v lékárně nic neměli.

Máte nějaké rady prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
230
19.4.21 20:01

Tak to nevím, syn mi takto chrčel asi měsíc z mlíka :) nejdříve jsme si mysleli že je nemocný ale doktorka poučila že takto malé miminka prostě “chraptí” normálně. Pokud ale nemůže dýchat nosem pak bych jen dělala to, co již děláte :/ jen nevím ty kapičky do nosu. Vyvýšená postýlka, vlhký vzduch a čekat až to přejde :) držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
19.4.21 20:04

Tak u nás bylo to samé A bylo to právě z toho že jsme měli přetopeno. :lol: Taky jsem dávala mokrou plenu nad postýlku. A teda denně, někdy i dvakrát jsem odsávala hleny z nosu. A bohužel nám to zůstalo do dnes. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
19.4.21 20:08

Neodsavat moc, kapicky bych nedavala.
Jeste vyvysene spani. A vydrzet, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
19.4.21 20:09

@Ladenape takhle malym detem tam chrci vetsinou mleko. Pokud nic neodsajes, tak odsavacku uklid. Zbytecne mu drazdis sliznici. No nosu klidne morskou vodu kapej, alespon mu sliznici zvlhcis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
19.4.21 20:42

@Ladenape malý tohle dělal 2 měsíce, pak začal blít a bylo po chrceni :mrgreen: jinak zkuste větší zimu na spaní. Nás třeba miluje teplotu tak 25 st, což je moje smrt.. Ale on je spokojený, spí celou noc. Jinak zvýšit čelo postýlky, mast můžeš např z rymovniku, nebo psi sádlo - dělá se i pro nejmenší, al rozhodně předem vyzkoušej na malinkatem kousku kůže, ať nemá reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
19.4.21 21:03

Mě se osvědčila korba z kočárku, sundat a podložit (vyvýšit hlavu). V postýlce se zásadně nějak přetočilo. A k hlavičce jsem dávala větvičku rymovniku, zabalenou do pleny. S odsáváním bych nepřeháněla, obzvlášť pokud noc neodsaješ.
A ze zvědavosti, chraptí i venku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
19.4.21 21:08

Zahoď odsávačku. Akorát mu dráždíš sliznici. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
20.4.21 11:38

@Sue2008 právě, že nechraptí takže mi je jasný, že jí dělá dobře ten čerstvý vzduch takže jsme venku vždycky skoro celý den ale jakmile přijdeme domů tak mi to přijde jako když za chvilku přestane dýchat jak se snaží.. mám otevřená okna po celém bytě ale přijde mi že to nepomáhá😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat