Chřipka, nachlazení nebo angína v těhotenství

3143
22.1.09 09:30

Chřipka, nachlazení nebo angína v těhotenství

Holky, mometálně mě přepadla děsivá, asi chřipka, nebo já nevím, horečku nemám,ale děsivý kašel a rýmu. Co mě zajímá, jak moc to může ublížit mimískovi. A jak proti tomu bojujete. Vzala jsem si na 2 dny dovču + so,ne, ale v pondělí musím do práce. Nakoupila jsem si citróny, mandarinky. Odpoledne mi manžel doveze biotusil. Co užíváte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
22.1.09 10:12

Ahoj,
já jsem se na začátku těhu necítila dobře, něco na mě lezlo a doktor mi zakázal homeopatika, že nejsou vhodné pro těhotné 8O
Takže můžeš paralen, ale pokud nemáš teplotu, tak asi k ničemu nebude.
V lékárně mi v polovině těhu odmítli prodat nasivin, je to zkrátka chemie. Takže mořskou vodu ve spreji, pinosol nosní kapky(jsou olejové). Do krku mi perfektně pomáhá Tantum verde. Ale pokud máš pocit zahleněných plic, tak už bych šla za dr, protože mucosolvan myslím taky není vhodný pro těhu (myslím, že by mohl rozpustit i hlenovou zátku).
Bylinkové čaje jsou taky n úplně vhodné, často v nich bývá šalvěj… Takže spíš ovocné, mátový čaj, šípkový, pořádně horký pomůže uvolnit nos a možná i trochu rozpustit případně hleny v plicích.

Suma sumárum, moc toho nemůžeš, takže hlavně ležet a ležet. Přeji brzské uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
22.1.09 11:09

Pokud nemáš horečku angína ani chřipka to nebude, jen nachlazení. Ty 4 dny by ti měli pomoct, ale musí se opravdu ležet a nic nedělat. Mě v lékárně prodali jitrocelový sirup a pomohl. Tak držim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
22.1.09 11:47

Ahoj,hlavně si lehni a buď v klidu.Ovoce pomáhá,ale pokud to máš na průduškách,tak raději zajdi k doktoru.Já sama ve 32 tt. dostala angínu,až jsem skončila na antibiotikách.A miminku to neublížilo.A chřipka ani nachlazení mu neublíží!Ba naopak,získá imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
22.1.09 12:01

Moc děkuji, pohyby totiž ješte tak moc necítím a mám pocit, že te´d už vůbec ne, tak jsem měla strach.Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
22.1.09 12:08

Já jsem ti psala, ale asi nic - bylo to v té druhé diskusi! :roll: :roll: :roll:

Kači - já jsem na tom stejně a dr. mi řekla, že Paralen můžu normálně, mám si koupit v lékárně něco do nosu - holky mi poradily Vincentku ve spray a ta je moc dobrá, můžeš si ji stříkat kolikrát chceš, protože je to jen minerálka!
Na kašel mi dr. řekla, že můžu Mucosolvan a taky mi napsala Kodein na zklidnění, abych se nebudila a netřepalo se bříško při kašlání! Kodein beru jen sem tam, ale jinak ho mám napsaný 1/2-1/2-1/2 a střídám ho se sirupem od kašlu!

Nejhorší je, že to ode mě dostal malý a má čtyřicítky horečky :cry: :cry: :cry:

Přeji brzké uzdravení :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
9868
22.1.09 13:04

Homeopatika slyším poprvé, že by se v těhu nesměly, naopak třeba proti kašli mi v lékárně doporučili jediný sirup, a to homeopatický Stodal…

Já mám pro případ nouze nejvyšší na virózu doma homeopatický roztok Lichořeřišnice. A mj. až neuvěřitelně na mě zabírá reflexní terapie.
Paní mi díky stimulaci plošek na nohách rozehnala regulérní počínající angínu v 7 tt… Chodím k ní od září a nevěděla jsem, jak hodně tomu věřit, nejsem typ, co šílí z homeopatik, bylinek, akupunktury a akupresury, ale na mě to fakt zabírá. A ač jsem vystudovaný zdravotník, v těhu dávám první přednost alternativě.

Samozřejmě s rozumem. Někdy jsou antibiotika nezbytná, pokud se nemoc rozjede (třeba angína nebo močové cesty…). Ale prvopočátky těhle problémů řeším - úspěšně - tou Lichořeřišnicí nebo brusinkama…

A užívám mj. Lactobacily 5, vynikající nejen na zažívaní, ale i na imunitu. A občas rybí olej, také dobrý na imunitu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
22.1.09 13:13

Veroniko jsem strašně překvapená, že ti doktorka s klidným svědomím napíše Kodein, navíc v tomto dávkování.
Kodein je opiát používaný pro analgetické, antitusivní a protiprůjmové účinky. Je nejvíce rozšířeným opiátem na celém světě… viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Kodein … navíc aby byl účinný proti kašli, musí se užívat v pravidelných dávkách, přesně jak ti napsala doktorka, akorátže zapomněla ti asi říct o vedlejších účincích na miminko - jsou stejné jako u maminky, kromě jiných také docela slušný útlum…

Tyjo, radši to hned přestaň brát a poptej se po něčem bezpečnějším…
http://www.vasedeti.cz/poradny.php?…
http://www.docsimon.cz/…ch-a-kojicih

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.1.09 13:28

Kačko zašla bych k dr, v těhu byhc neexperimentovala.

Co se týče Kodeinu, ono to bude stejně jako mnoho jiných léků. Někdy je to menší riziko než neustálý kašel, který může vést ke kontrakcím. Tohle je na zvážení doktora a ne na hodnocení po netu…

A Kačí, nevím, jestli si mě z jisté diskuse pamatuješ, ale já tebe jo. A tak gratuluji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
22.1.09 13:31

ahojky,

já byla před vánoci dvakrát po sobě nachlazená ( bolest v krku, rýma) léčila jsem to kloktáním slané vody ( fuj :oops: ) a potom inhalací slané vody :) ( to už bylo lepší:), kašel jsem měla v prvním těhu a vzpomínám, že jsem mohla jen ten jitrocelový sirup, který stejně houby zabíral… no je to zkrátka vopruz.. .takže nejlepší rada je hodně pít, ležet, odpočívat… ona léčená rýma trvá 7 dní a neléčená týden:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
22.1.09 13:37
čičinka píše:
Ahoj,
já jsem se na začátku těhu necítila dobře, něco na mě lezlo a doktor mi zakázal homeopatika, že nejsou vhodné pro těhotné 8O

To je teda pěkná kravina :-)

Na kašel cibulovej sirup - rozkrájet na drobno cibuli, na to 2 lžíce medu, počkat, až pustí šťávu, v průběhu dne neustále po lžičce konzumovat. Nos prostříkávat pravidelně mořskou vodou nebo vincentkou, do čistého nosu kapat jedlý olej - potáhne to sliznici a zabrání množení bakterií. K tomu si v lékárně nechat poradit nějakej životabudič jako je echinacea, betaglukany apod - teď nevím, co z toho se v těhu může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
22.1.09 13:44

Obrazek - proto jsem byla u dr., protože bych si neriskla nic vzít bez doporučení, pomalu ani Paralen :wink: :wink: :wink:
Já vím, že Kodein není bůhví co, ale dr. věřím a myslím, že by taky u mě (ani u nikoho jiného, natož u těhulek) nic neriskovala!
2 dny jsem ho brala poctivě, ale teď, když je mi líp a tolik nekašlu tak si ho beru jen na noc abych trošku v klidu spala a nedávila jsem se!

Ono je to asi všechno individuální a na zvážení lékaře, který přesně ví jaký člověk je a na co trpí, malému taky dávám diazepam aby ve vysokých horečkách nedostal křeče a taky by se to dětem nemělo dávat!

• Nahlásit
  • Citovat
8297
22.1.09 14:45

Lasičko, Obrázku , já na něj taky čučela jak zjara, říkala jsem si, že právě homeo by mělo být vhodný… A já si temkrát už Oscillococcinum stejně vzala…

Taky jsem pana gyndr změnila. Když mi začal říkat, že šípkový čaj je nevhodný, přitom je to vynikající zdroj vitaminu C, který posiluje cévní stěny. On byl z hodně starý školy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
22.1.09 17:06

Čičinko: tak ze stejné školy je i moje obvoďačka, musí je člověk brát s rezervou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
22.1.09 18:57

Veru je pravda, ze v krizi, kdy ten kasel nejde potlacit jinak, je na lekari, aby posoudil, zda Kodein neuskodi. A zase pokud se to neprehani, tak ve 23 tt jako jsi ty je miminko uz hotovy a nemelo by ho to poskodit.
Nicmene ja bych si ho stejne nevzala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama