Chřipka nebo co by to mohlo být?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maja1289
Povídálka 18 příspěvků 28.02.18 21:15
Chripka nebo co by to mohlo byt???

Dobry den,
prosim napiste mi vase zkusenosti. Mala rok a pul v nedeli v noci mela trochu zvysenou teplotu ale nic velkyho do 38 amel mela silenou klepavku jako zimnici. zvlastni ale je, ze bez horeck. dalsi den v pondeli teplota v poho a najednou zase silena klepavka, zimnice, zadna horecka asi kolem 37-38. volala jsem doktora a ten me poslal na pohotovost, jeli jsme, behem cesty a cekani se rozjela horecka a v ordinaci uz mela kolem 42, pozvracela se, ale to kvuli tomu, jak porad hrozne rvala, byla v soku, co to s ni vsichni delame. dali ji kanylu, nechali si nas tam, vzali krev, ta vysla v poradku. mela horecky koem 40,41 ale po leku se horecka vzy snizila na nekolik hodin. dalsi den ji vzali vytery z nocu a pusy, ale testy na chripku byly negativni. vzali krev znova na testy a testy zase vysly ok. dneska ve stredu vecer nas pustili domu s tim, ze pokud nebude jist ci zvracet nebo by se to zhorsovalo mame prijet zpet. pry nejaky virus proste. ma otazka zni, setkali jste se nekdo z vas s necim podobny?? me hlavne vystrasila ta zimnice, hrozne se klepala. a ze chripka to neni, jen nejaky virus?? mala uz je lepsi, hraje si, horecky nema, papa celkem uz ok… dekuji za kazdou odpoved!!!

Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 28.02.18 21:59

Tak chřipka je taky virus…asi to byl nějaký bezejmený virus, kterých lítá teď v zimě všude hodně..už bych se tím nezabývala, je to pryč, a stejně nezjistíte, co to bylo :hug:

fia80
Závislačka 2995 příspěvků 28.02.18 22:15

Většinou lidé nazývají chřipkou i normální virové infekce a těch je hafo.

Opravdu to nemá cenu to řešit - každé tělo může reagovat jinak. např. před 2 týdny moje dcera 1,5 dne horečky nad 38,5 a kašel a pak 1,5 dne průjem - my ostatní jsme byli OK. Tento týden 2,5 dne horečky kolem 39 stupňů a pak 1 den průjem. Syn zase blil a má průjem už 2 dny a byl bez horeček.

Když tělo dokáže udělat horečku nad 40, tak je to pro něj velká zátěž, ale zároveň důkaz, že má dobrý imunitní systém, který chce ty viry vybít vysokou horečkou a většinou se mu to podaří. Proto jsem se rozhodla, že horečku nesnižuji léky, aby tělo mělo možnost se vyléčit samo. Což se mu pokud to není bakteriálního původu povede. Jedině pokud je dítě úplně mimo a blouzní, tak už bych to řešila snižováním horečky.

Tarinka
Echt Kelišová 8225 příspěvků 28.02.18 22:23

Nějaká viróza, pokud měla teplotu mezi 37 a 38, k tomu ta zimnice už klidně může být. Zvracet může i z pláče, i z horečky, nebo i od té virózy, takovýhle nemocí ještě bude, hlavně že je fit.

Petája
Kecalka 446 příspěvků 28.02.18 22:34

@fia80 Tak přesně to jsme měli taky, napřed kašel, pak průjem a pak zase dokola. Ale teplotu jen tedy mírně zvýšenou…Starší syn 4 roky to přitáhl ze školky, pak to dostalo mimino a nakonec přítel, ten úplně lehnul a dva dny nebyl schopen nic..

e008
Závislačka 3301 příspěvků 27 inzerátů 01.03.18 00:05

Mala 10m ted mela kazdy den po obede horecku pres 38.5 a to od utery do pondeli..Uz se mi to zdalo dlouhe, ale nastesti je to pryc.

Gorlami
Závislačka 3245 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 00:22

Zrejme viroza, nase 17m mela neco podobneho nedavno. Jednu noc horecku nad 40, coz me teda vydesilo.

Gorlami
Závislačka 3245 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 00:25
@fia80 píše:
Většinou lidé nazývají chřipkou i normální virové infekce a těch je hafo.

Opravdu to nemá cenu to řešit - každé tělo může reagovat jinak. např. před 2 týdny moje dcera 1,5 dne horečky nad 38,5 a kašel a pak 1,5 dne průjem - my ostatní jsme byli OK. Tento týden 2,5 dne horečky kolem 39 stupňů a pak 1 den průjem. Syn zase blil a má průjem už 2 dny a byl bez horeček.

Když tělo dokáže udělat horečku nad 40, tak je to pro něj velká zátěž, ale zároveň důkaz, že má dobrý imunitní systém, který chce ty viry vybít vysokou horečkou a většinou se mu to podaří. Proto jsem se rozhodla, že horečku nesnižuji léky, aby tělo mělo možnost se vyléčit samo. Což se mu pokud to není bakteriálního původu povede. Jedině pokud je dítě úplně mimo a blouzní, tak už bych to řešila snižováním horečky.

Tak horecka nad 40 nebo dokonce vyssi sice pomaha zabijet viry v tele, ale muze poskodit organy a byt zivotu nebezpecna.

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 01.03.18 04:54

Pokud stoupa horecka, tak zimnice/klepavka je normalni preci. Ty nikdy nemas teploty? Me kdyz leze teplota, mivam zimnici kolem cca 37,8, diky zimnici vim, ze poleze jeste vis a bude z toho horecka.
Ma proste virozu, u toho jsou horecky normalni. Horecka je obrana tela. Nech telo pracovat s teplotou. Uvidis, jak to bude snaset. Detem srazim az kolem 39, nebo podle stavu.

Maja1289
Povídálka 18 příspěvků 01.03.18 12:03
@Verun83 píše:
Pokud stoupa horecka, tak zimnice/klepavka je normalni preci. Ty nikdy nemas teploty? Me kdyz leze teplota, mivam zimnici kolem cca 37,8, diky zimnici vim, ze poleze jeste vis a bude z toho horecka.
Ma proste virozu, u toho jsou horecky normalni. Horecka je obrana tela. Nech telo pracovat s teplotou. Uvidis, jak to bude snaset. Detem srazim az kolem 39, nebo podle stavu.

Jo jasne ze mivam, ale u ni me to proste vydesilo, klepala se silene, az sebou skoro skubala, dostala jsem strach. Tky snizuju teplotu az kolem 39, jinak vim, ze to spis zhorsuji, prodluzuji pokud bych to snizovala driv..

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 01.03.18 14:04
@Maja1289 píše:
Jo jasne ze mivam, ale u ni me to proste vydesilo, klepala se silene, az sebou skoro skubala, dostala jsem strach. Tky snizuju teplotu az kolem 39, jinak vim, ze to spis zhorsuji, prodluzuji pokud bych to snizovala driv..

Chapu, u deti vypada vsechno hur. At se ji brzo ulevi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >