Chronicke akné, abcesy a permanentní svědění na hlavě

104
24.1.20 23:52

Chronicke akné, abcesy a permanentni svedeni na hlavě

Ahoj lidi, abych to shrnul. Cca 10 let se mi pouze na pokozce hlavy (nikde mimo vlasy) tvori takove akne a abcesy. Po ostrihani je to horsi, proto se nestriham na kratko. Jedna se pry o furunkulozu. Spoustecem je zlaty stafylokok, ktery mi byl potvrzen ze vsech 3 mist na hlave. Vyzkousel jsem x druhu atb. Vzdy zaberou a po chvilce rozsev vymizi, doberu a hned se to vrati. Atb uz brat nechci, neni to reseni nehlede na to, ze pri brani techto leku je clovek mimo. Zkousel jsem to mazat sirovou masti, flegmotonem, domaci konopnou masti, kyselinou salyciovou, octem a francovkou. Zmirni to max rozvoj dalsich, ale nezastavi jej. Byl jsem na krvi nenasli mi nic, onemocneni nic, imunita silna, nebyvam nemocny. Lekari nic nevi pisi jen atb. Zaridil jsem si injekcni autovakcinu. Uz to picham 3 mesice jsem u posledni 5.lahve. zlepseni nic spis je to jeste horsi. Co se tyce stravy nekourim, alkohol 1× do mesice nikdy ne do nemoty, cukr nejim, nesladim, jim maso a zeleninu, rano coz hresim snim k vajickum 2 selske rohliky, cvicim 13 let. Chci se zeptat, ma nebo mel nekdo neco podobneho? Prosim, pokud me chcete kritizovat za pravopis nebo za neco jineho, tak mi ani nepiste, jsem v zoufale situaci a nevim si rady, dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.1.20 01:40
@Troom píše:
Ahoj lidi, abych to shrnul. Cca 10 let se mi pouze na pokozce hlavy (nikde mimo vlasy) tvori takove akne a abcesy. Po ostrihani je to horsi, proto se nestriham na kratko. Jedna se pry o furunkulozu. Spoustecem je zlaty stafylokok, ktery mi byl potvrzen ze vsech 3 mist na hlave. Vyzkousel jsem x druhu atb. Vzdy zaberou a po chvilce rozsev vymizi, doberu a hned se to vrati. Atb uz brat nechci, neni to reseni nehlede na to, ze pri brani techto leku je clovek mimo. Zkousel jsem to mazat sirovou masti, flegmotonem, domaci konopnou masti, kyselinou salyciovou, octem a francovkou. Zmirni to max rozvoj dalsich, ale nezastavi jej. Byl jsem na krvi nenasli mi nic, onemocneni nic, imunita silna, nebyvam nemocny. Lekari nic nevi pisi jen atb. Zaridil jsem si injekcni autovakcinu. Uz to picham 3 mesice jsem u posledni 5.lahve. zlepseni nic spis je to jeste horsi. Co se tyce stravy nekourim, alkohol 1× do mesice nikdy ne do nemoty, cukr nejim, nesladim, jim maso a zeleninu, rano coz hresim snim k vajickum 2 selske rohliky, cvicim 13 let. Chci se zeptat, ma nebo mel nekdo neco podobneho? Prosim, pokud me chcete kritizovat za pravopis nebo za neco jineho, tak mi ani nepiste, jsem v zoufale situaci a nevim si rady, dekuji.

Soucítím s tebou. Co znamená imunita silná? Byl jsi na podrobném imunologickém vyšetření? Zlatý stafylokok obecně je velmi zdlouhavý a urputný problém a často souvisí s hlubšími problémy imunitního systému. Věřím, že už z toho všeho jsi unavený a taky psychika nic moc, což jenom přispívá k tomu, že se stafylokokovi u tebe tak daří. Problém určitě nevyřeší lokální léčba mastmi apod. U jakých doktorů jsi byl? A jaká atb ti předepisují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
25.1.20 01:50
@Troom píše:

Zkusila bych nasadit Wobenzym. Ohledně dávkování se poraď s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
25.1.20 01:54

@Hraběnka Stradová
Byl jsem na uplnem imunologickem vysetreni, vysetreni krve na vse: crp, alt, aslo, cholesterol, pohlavni choroby, hormony, stitka atd, vse naprosto ok. Chodim ke koznimu u nas ve meste, ale neni dobra, zvazuji zmenu lekare. Atb jsem mel Dalacin C, Augmentin, penicilin a ja nevim co vsechno, naposledy jsem dostal neco fakt silneho jedny se braly 14 dni a hned po tom 3 denni, zvracel jsem po nich musel jsem si vzit dovolenou, ale dobral jsem je. Pak jsem mel pokoj mesic a najednou zase hlava plna pupinku a silene svedeni. Nejhorsi je, ze me to priserne svedi a ac se snazim sebevic obcas se tam poskrabu, ale zvykl jsem si mit u sebe tamponky a lih a hned jak to udelam rozetru si po hlave lih a nasadim cepici abych si to nemohl skrabat. Ruce si porad myju a dezinfikuju. Vic opravdu udelat nemuzu. Napada me jeste koloidni stribro, ale nevim jestli ho muzu pit, kdyz nemam dobranou autovakcinu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 02:44

Zkus prestat pouzivat sampon a celkove omezit chemii. Nebo zkus nejakou ocistu tela, pust. Oplachovat hlavu vyvarem z hermanku, mesicku, dubove kury a dalsich bylinek. Kdyz doktori nepomohli, zkusit to touto cestou. Masirovat pokozku hlavy olivovym, kokosovym, kakaovym olejem. Malinovy a ricinovy olej jsou na problemy s pokozkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
25.1.20 06:21

A je vyloučená i cukrovka? Jinak bych taky asi zkusila ty přírodní věci, různé bylinky (heřmánek atd.) a nepoužívala bych chemickou kosmetiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1582
25.1.20 06:55

A co tak nějaká skrytá plíseň v těle? Ty mají hodně často za následek různé kožní problémy. Napadá mě ještě cukrovka. Pak jedině zkusit půst a bylinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
25.1.20 07:50
@Ufinka87 píše:
A co tak nějaká skrytá plíseň v těle? Ty mají hodně často za následek různé kožní problémy. Napadá mě ještě cukrovka. Pak jedině zkusit půst a bylinky.

Jezis marja jeste tak cukrovka to uz bych se obesil :( vysetreni na cukrovku nebylo. Ocistu bylinkama jsem nezkousel, jen Macingovou dietu coz nepomohlo. Citil jsem se celkove lip ale na ty furunkly to nezabralo. Rapikem to obcas oplachuju. Znas nejakou ocistu tela? Pust bych asi nedal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
25.1.20 07:54
@Jdani píše:
A je vyloučená i cukrovka? Jinak bych taky asi zkusila ty přírodní věci, různé bylinky (heřmánek atd.) a nepoužívala bych chemickou kosmetiku.

Urcite souhlasim s tebou, treba jwem na ty chemicky alergickej, ale ze by mi to zpusobovalo takovyhle bolaky? Vysetreni na cukrovku jsem neabsolvovql ale to bych ve 30ti letech uz asi nejak poznal ne? Momentalne mazu na vecer lopuchovou masti dr. Popov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
25.1.20 08:16

Mně napadá zkusit vyřadit veškerou chemii. Nemyslím jen šampon, ale i sprchové gely, mýdla, čistící prostředky v domácnosti. Pozor na složení - je potřeba vše kontrolovat. Hodně přípravku, které vypadají, že jsou přírodní, obsahuje hodně chemie a škodlivých látek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4354
25.1.20 08:22

Chemie pryč, zkus třeba tuhý šampon. Jako první mě také napadla plíseň, tak bych vyradila cukry.
https://www.rehabilitace.info/…icek-a-rady/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
25.1.20 08:41

A co vyšetřeni hormonu? Zensky maji obvykle problémy s pokožkou pri hormonálních výkyvech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
25.1.20 09:15
@Troom píše:
Urcite souhlasim s tebou, treba jwem na ty chemicky alergickej, ale ze by mi to zpusobovalo takovyhle bolaky? Vysetreni na cukrovku jsem neabsolvovql ale to bych ve 30ti letech uz asi nejak poznal ne? Momentalne mazu na vecer lopuchovou masti dr. Popov.

Já bych zkusila otestovat i tu cukrovku. Vyloženě poznat bys to na sobě nemusel. Mému taťkovi se taky dělají furunkly, ale ne v takové míře, a má cukrovku. Prý se mu to dělá kvůli té cukrovce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 11:21

Já bych naopak „chemii“ zkusila. Co nějaká ta Bioderma, Uriage… :think: ale zas to by ti asi řekli na kožním. Pokud je možnost změnit kožní, tak asi momentálně nejlepší nápad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
25.1.20 11:28
@Bubla Bůčková píše:
Já bych naopak „chemii“ zkusila. Co nějaká ta Bioderma, Uriage… :think: ale zas to by ti asi řekli na kožním. Pokud je možnost změnit kožní, tak asi momentálně nejlepší nápad…

Jo třeba Bioderma, Uriage atd. jo, ty jsou dobrý, ale klasický šampony Nivea, Shauma apod. bych asi zrušila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama