Chronické onemocnění a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 158 příspěvků 17.03.18 16:27
Chronické onemocnění a těhotenství

Dobry den, ahoj s pritelem se snazime o dite, ale nejde nam to. Za 14 dni jdeme do CARu. A ted k jadru veci. Jde o to, ze mam chronicke onemocneni ledvin, stitne zlazy a vcelku velke riziko vzniku rakoviny. Bavili jsme se s pritelem jestli by nebylo od veci si nechat dat darovane vajicko. Bojim se aby mimco nezdedilo nejakou nemoc, abych si nemusela cely zivot vycitat, ze jsem mimcu predala nemoci. Jaky na to mate nazor vy? :nevim:

Reakce:

P4ja
Kelišová 6574 příspěvků 17.03.18 16:35

No to záleží na tom, jestli to, co máš je dědičné a jak moc. A podle toho se rozhodnout. Ale zase si vem, že dítěti někdo předá alergie, jiná zase v těhu kouří, tak pokud je riziko malé, pak nevidím důvod proč ne.
Já bych spíš uvažovala, jestli těhotenství tvoje tělo pod dohledem lékařů zvládne a jestli bude mít dítě zázemí, kdyby se s tebou něco stalo.
Ale držím palce a věřím, že to dobře dopadne. :kytka:

Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 158 příspěvků 17.03.18 16:45

@P4ja
Dedicne to je, zdedila jsem to po mamce. Od narozeni mam za sebou nekolik operaci kde mi odebrali i ledvinu. :,(

P4ja
Kelišová 6574 příspěvků 17.03.18 16:48
@Amy_Farrah_Fow­ler píše:
@P4ja
Dedicne to je, zdedila jsem to po mamce. Od narozeni mam za sebou nekolik operaci kde mi odebrali i ledvinu. :,(

Hm, tak to je na vás a na tobě. Ty víš, jaké to je a jak tě to omezovalo. Ale pokud máš oporu v rodině a přítelovi a víš, že ti s dítětem pomůžou, pak bych se těhotenství asi nevzdala. Ale uvidíš co ti řeknou v CARu a hlavně genentik.

Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 158 příspěvků 17.03.18 16:52

@P4ja
Podporu mam z obou stran. Jsem zvedava co mi reknou v CARu, ted jsem byla na odberu krve na hormonalni profil tak uvidim jak na tom vlastne jsem.

P4ja
Kelišová 6574 příspěvků 17.03.18 16:53

@Amy_Farrah_Fow­ler Tak to je super, držím palce, aby to vyšlo :kytka:

Gita17
Kecalka 184 příspěvků 17.03.18 17:05

Ak by si sa rozhodla pre darovame vajicko, nebud smutna, dieta bude dedit iste male % aj z teba. Precitaj si nieco o epigenetike :kytka:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 17.03.18 18:06

Tak dispozice k nádorovému onemocnění se většinou dědí s 50% pravděpodobností, takže bych nad možností vajíčka od dárkyně vážně uvažovala. Nehledě na to, že pokud máš predispozice k vzniku rakoviny, tak hormonální stimulace kvůli odběru vajíček je takdy docela hazard. Určitě bych to probrala s genetikem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >