Chronické záněty močového měchýře - dostali jste se z toho?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 16.08.18 06:20
Chronické záněty močového měchýře - dostali jste se z toho?

Ahoj,

prosím je tu někdo, kdo se dostal z chronických zánětů močového měchýře? A jak?

Já na ně trpěla 10 let pouze po pohlavním styku. Pak se to zlepšilo a 5 let jsem byla bez ATB.

Na začátku letošního roku jsem dostala zánět z prochladnutí a od té doby mě to bolí. V moči mi nic nenajdou, ale střídavě to bolí. Když se hodně hlídám - pořád bačkory, hodně pít, tak je to relativně OK, ale stačí, abych se zapomněla jednou napít a zase to začne bolet. Už jsem se domluvila s dr., že zkusím dlouhodobě Furollin (Nitrofurantoin). První tři dny jsem brala 3 denně, to bylo relativně OK, pak jsem přešla na jeden denně a zase to začalo bolet.

Samozřejmě všechny zásady mám načtené - jak se utírat, jak nenosit tanga. S chlapem už vůbec nespím, dokud se z toho nedostanu, ale pořád mě to bolí a mám strach, že se z toho nikdy nedostanu. :-((( Večer piju Blokurimu. Dřív mi pomáhala, ale teď jakoby vůbec. Mám lichořeřišnici, dřív se mi zdála dobrá, teď také bez valného efektu.

Hodně jsem na netu četla, že lidem pomohl Wobenzym, ale nevím, jestli to tam nepíšou z té firmy jako reklamu. Protože dost lidí také psalo, že je z něj pak bolel žaludek a moje známá mi taky říkala, že Wobenzym není moc dobrý.

Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8525 příspěvků 16.08.18 06:25

Já se z toho dostala tak, že jsem dlouhodobě brala asi tuším Gyrablock. Prý už ho nedělají ale mě tenkrát pomohl. Měla jsem to úplně stejně, pořád bolesti, pálení, v moči nic. Od té doby mě to vezme jednou do roka a jinak dobrý. Beru brusinky, piju, hlídám se. Po styku vždy vyčůrat. Bohužel to dcerka dostala do vínku po mě, takže od jejich 3 let to také řešíme.

Janičcka92
Kecalka 469 příspěvků 16.08.18 06:32

@Yarisek ahojky já si užila taky cca 10let trápení s močovým měchýřem takže chápu tvé pocity, nepřála bych to nejhoršímu nepříteli :cert: taky jsem pila různé čaje, bylinky, ale nemělo to žádný valný účinek. Pomohly mi až brusinky v kapslích. Posílám Ti odkaz do zprávy, protože nevím jestli sem se to smí dávat :lol:
Nedám na ně dopustit, už jsem byla opravdu zoufalá. Vždycky když cítím, že už se k něčemu schyluje tak začnu užívat cca týden a mám po problémech :)

LennyL1
Kecalka 414 příspěvků 16.08.18 06:59

Také na to trpím od mala, nic nezabíralo, až mi děda poradil, že hned jak ucítím, že se zase schyluje k bolestem močáku, tak okamžitě vypít jednu až dvě piva Plzně. Dodnes je to jediný prostředek, který mě té bolesti zbaví za pár hodin. Nevím čím to je, ale vždy to zabere, dokonce mi to odsouhlasila i moje doktorka. Takže já už neberu nikdy atb, brusinky na mě taky nezabíraly. Vyzkoušejte tuhle radu, třeba zabere i na vás.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 16.08.18 07:04
@Janičcka92 píše:
@Yarisek ahojky já si užila taky cca 10let trápení s močovým měchýřem takže chápu tvé pocity, nepřála bych to nejhoršímu nepříteli :cert: taky jsem pila různé čaje, bylinky, ale nemělo to žádný valný účinek. Pomohly mi až brusinky v kapslích. Posílám Ti odkaz do zprávy, protože nevím jestli sem se to smí dávat :lol:
Nedám na ně dopustit, už jsem byla opravdu zoufalá. Vždycky když cítím, že už se k něčemu schyluje tak začnu užívat cca týden a mám po problémech :)

Já dřív zkoušela různé brusinky taky, ale moc mi nepomáhali. Ale tyhle konkrétní jsem neměla. Jsou opravdu o tolik lepší než např. Uroval?

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 16.08.18 07:06
@LennyL1 píše:
Také na to trpím od mala, nic nezabíralo, až mi děda poradil, že hned jak ucítím, že se zase schyluje k bolestem močáku, tak okamžitě vypít jednu až dvě piva Plzně. Dodnes je to jediný prostředek, který mě té bolesti zbaví za pár hodin. Nevím čím to je, ale vždy to zabere, dokonce mi to odsouhlasila i moje doktorka. Takže já už neberu nikdy atb, brusinky na mě taky nezabíraly. Vyzkoušejte tuhle radu, třeba zabere i na vás.

Plzeň je opravdu dobrá. Také ji mám vyzkoušenou. Ale zánět mi to nezastaví. Je to spíš pro mě takový pomocník na úlevu. Navíc já teď nemůžu alkohol, tak si dám občas aspoň Birella. Má podobný účinek. Na močák mám vyzkoušené spíš při pokojové teplotě než z ledničky.

marin
Echt Kelišová 9234 příspěvků 16.08.18 07:13

Mamka na to hodně trpí. Prý je to i tím, že má zúženou močovou trubici. Už jí to i roztahovali, ale nepomohlo to. Mívá bakterie. Nechá si to vždy poslat na rozbor, protože z normálního testu se nepoznají. A lékaři to moc nechtějí na ten rozbor posílat, vždy si to vyžádá. Z běžného testu se pozná jen bílkovina nebo krev. Přírodní prostředky zaberou jen na chvilku nebo to oddálí, ale pokud jsou tam bakterie, tak to nepomáhá.

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 16.08.18 07:15
@Janičcka92 píše:
Nedám na ně dopustit, už jsem byla opravdu zoufalá. Vždycky když cítím, že už se k něčemu schyluje tak začnu užívat cca týden a mám po problémech :)

můžete mi prosím taky poslat odkaz na brusinky.? si e netrpím chronickým zánětem. chytne mě to jednou do roka, ale ty bolesti se stupňují. Při posledním zánětu letos v květnu jsem myslela, že umřu.

Janičcka92
Kecalka 469 příspěvků 16.08.18 07:19

@Yarisek já jich taky vyzkoušela spoustu, jen tyhle zabraly. Určitě jsou lepší než nějaké urovaly, urinaly apod. Třeba urinal má v denní dávce jen 50mg aktivních složek, za to ty brusinky jich mají 250mg a ty akut dokonce 500mg. Já si nejdřív taky koupila urinal akut, pak jak jsem se o to víc začala zajímat tak jsem se smála co to jsou za šmejdy, jen tahají z lidí peníze tyhle walmarky a podobně. Je tam úplně směšné množství brusinek, se ani nedivím, že mi nepomáhal :lol:

ivašot.
Kelišová 6762 příspěvků 16.08.18 07:25

u mě to dělala zúžená močová trubice, po roztažení na urologii jsem neměla zánět už 5 let.

ivašot.
Kelišová 6762 příspěvků 16.08.18 07:34
@Yarisek píše:
Ahoj,

prosím je tu někdo, kdo se dostal z chronických zánětů močového měchýře? A jak?

Já na ně trpěla 10 let pouze po pohlavním styku. Pak se to zlepšilo a 5 let jsem byla bez ATB.

Na začátku letošního roku jsem dostala zánět z prochladnutí a od té doby mě to bolí. V moči mi nic nenajdou, ale střídavě to bolí. Když se hodně hlídám - pořád bačkory, hodně pít, tak je to relativně OK, ale stačí, abych se zapomněla jednou napít a zase to začne bolet. Už jsem se domluvila s dr., že zkusím dlouhodobě Furollin (Nitrofurantoin). První tři dny jsem brala 3 denně, to bylo relativně OK, pak jsem přešla na jeden denně a zase to začalo bolet.

Samozřejmě všechny zásady mám načtené - jak se utírat, jak nenosit tanga. S chlapem už vůbec nespím, dokud se z toho nedostanu, ale pořád mě to bolí a mám strach, že se z toho nikdy nedostanu. :-((( Večer piju Blokurimu. Dřív mi pomáhala, ale teď jakoby vůbec. Mám lichořeřišnici, dřív se mi zdála dobrá, teď také bez valného efektu.

Hodně jsem na netu četla, že lidem pomohl Wobenzym, ale nevím, jestli to tam nepíšou z té firmy jako reklamu. Protože dost lidí také psalo, že je z něj pak bolel žaludek a moje známá mi taky říkala, že Wobenzym není moc dobrý.

Díky moc.

Jestli jsi důkladně vyšetřená na urologii a jestli máš spíš bolesti a nepříjemné pocity než akutní prokázaný zánět, tak věřím, že ty problímy může částečně dělat i hlava. Snažila bych se trochu na tom strachu zapracovat, prostě podvědomě neočkávat, že se jednou nenapiji a hned bude problém.

terien
Echt Kelišová 8525 příspěvků 16.08.18 07:35
@LennyL1 píše:
Také na to trpím od mala, nic nezabíralo, až mi děda poradil, že hned jak ucítím, že se zase schyluje k bolestem močáku, tak okamžitě vypít jednu až dvě piva Plzně. Dodnes je to jediný prostředek, který mě té bolesti zbaví za pár hodin. Nevím čím to je, ale vždy to zabere, dokonce mi to odsouhlasila i moje doktorka. Takže já už neberu nikdy atb, brusinky na mě taky nezabíraly. Vyzkoušejte tuhle radu, třeba zabere i na vás.

Jo Plzeň opravdu čistí močové cesty

terien
Echt Kelišová 8525 příspěvků 16.08.18 07:36
@Mava píše:
můžete mi prosím taky poslat odkaz na brusinky.? si e netrpím chronickým zánětem. chytne mě to jednou do roka, ale ty bolesti se stupňují. Při posledním zánětu letos v květnu jsem myslela, že umřu.

Taky si ho prosím :*

weyky
Neúnavná pisatelka 19222 příspěvků 64 inzerátů 16.08.18 07:42

Taky jsem na to x let trpěla od dětství.Ale pila jsem nějaké rozpustné sáčky(žlutobílý obal),už nevím přesně název :think: a to mi zabralo.Urinal a brusinky jsou na dvě věci.Taky je důležité hodně pít a držet se v teple,nesedat na studenou lavičku,mokré plavky ihned dolů atd.

Janičcka92
Kecalka 469 příspěvků 16.08.18 07:55

@ivašot. to je taky pravda, já tomu strachu úplně propadla a pořád se mi to vracelo. Pak jsem se sebrala, začala se zajímat co mi opravdu pomůže a teď když něco cítím tak to začnu hned řešit a začnu něco dělat ať na to nemyslím a v pohodě takže souhlasím, že psychika je opravdu mocná. Bohužel začínám si myslet, že i v otěhotnění to tak bude :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Volný z SPD označil Havla za vlastizrádce a strhla se mela. „Je to můj názor!“

Z facebookového a twitterového profilu člena SPD Lubomíra Volného (45) se... číst dále >

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >