Chtějí mě vyhodit z práce kvůli těhotenství

7.1.20 16:12

Chtějí mě vyhodit z práce kvůli těhotenství

Zdravím lidičky, chci spoustu názoru nebo rad, jak mam postupovat chodím do práce jsem tam 5 měsícu zaměstnaná jako skladnice a mám smlouvu na dobu neurčitou, ale kvůli tomu že jsem v práci oznámila ze jsem v jiném stavu, majitelovy se to nelíbilo a řekl ze do měsíce mam zkončit nebo si mám vyřídit kontrolku… Jaky máte nato názor? Podle mě mě nemůže vyhodit z práce když mám na dobu neurčitou, a pokud by mě chtěl propustit tak mi musí dát odstupné… Pište své názory diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13771
7.1.20 16:16

Nesmí tě vyhodit, může tě přesvědčit abys skončila sama, ale to bys udělala blbost, když sama nedáš výpověď tak on nemůže nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
7.1.20 16:17

Ahoj, no vyhodit tě nemůže, máš to tezkou praci predpokladam ne? :/ natahas se a tak?, protože jinak ti musí ze zakona změnit pozici a nebo přecháziš na neschopenku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:22
@Mcnaty píše:
Ahoj, no vyhodit tě nemůže, máš to tezkou praci predpokladam ne? :/ natahas se a tak?, protože jinak ti musí ze zakona změnit pozici a nebo přecháziš na neschopenku :)

Ano mám těžkou práci tahám kartony vody, uzeninu atd nabídla jsem mu jestli teda můžu na pokladnu on řekl že ne takže mě to dost vynervovalo když semnou někdo chce vychcat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7929
7.1.20 16:23

Těhotnou nejde vyhodit, takže má panáček smůlu. A ještě tě musí přeřadit n vhodnou práci pro těhotnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:23

Ahoj. Musí tě přeradit na jinou práci, pokud je ta nynější pro tebe a mimčo nebezpečná. Pokud pro tebe jinou práci nemá, měl by tě teda nechat doma za 100% platu. Vyhodit tě nemůže, leda tě donutí, abys dala výpověď ty a to je největší blbost. A druhá blbost je jít dobrovolně bez boje na neschopenku. Budeš mít míň peněz a hlavně vycházky, takže nic moc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:25

Jo a ještě mam dojem, že když tě přeradí na jinou práci, nesmí ti šáhnout na peníze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:25

Určitě se nenechej, ve zkušební době už nejsi a vyhodit tě v těhotenství nemůže. Navíc pokud máš práci, která by mohla tenhle stav ohrozit, tak tě musí přeřadit na jinou nenáročnou pozici nebo nechat na neschopence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:27
@Šáruší píše:
Těhotnou nejde vyhodit, takže má panáček smůlu. A ještě tě musí přeřadit n vhodnou práci pro těhotnou.

To už sem mu práve nabídla ale on to rázně odmítnul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
7.1.20 16:27

Nemůže tě vyhodit. Být tebou, tak mu dám písemně žádost o přeřazení na práci vhodnou pro těhotné. Aspoň uvidí, že se jen tak nedáš do něčeho vmanipulovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13771
7.1.20 16:30

@Wikky97 odmítnout nemůže, můžeš mu pohrozit nějakou inspekcí. Nesmí tě vyhodit, nesmí to snížit peníze, musí to zařídit vhodnou práci a když to nezvládne, tak tě musí nechat doma za 100% platu. Nenech se zdeptat a nepristupuj zbytečně na neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:31

Těhotnou nelze vyhodit, na to je zákon, at si ho ten jeliman nastuduje. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:33
@Agnes86 píše:
Nemůže tě vyhodit. Být tebou, tak mu dám písemně žádost o přeřazení na práci vhodnou pro těhotné. Aspoň uvidí, že se jen tak nedáš do něčeho vmanipulovat.

On je přesvěčený o tom že mám zkončit že na mé místo ma jít jiná osoba ktera je u nás zaměstnaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
7.1.20 16:36

@Wikky97 Nesmi te vyhodit. Budto te musi preradit na jinou praci a nebo nechat doma ( a paltit dal plat). To, ze bys sla na neschopenku by byla jen tvoje libovule. Ovsem musim te upozornit, ze v pripade, ze bys potratila, coz se stalo me, tak te vyrazit muze ihned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
7.1.20 16:40

@Wikky97 Zakony jiste zna. Proste by bylo pro nej nejsnazsi kdybys dala vypoved, protoze pokud jsi tehu, tak te vyhodit nemuze a mam dojem, ze ani po dobu rodicaku a jeste ti bude muset vyplatit nevybranou dovolenou za tri roky…Jako na jednu stranu ho chapu, na druhou stranu kdyz odejdes, nikdo te uz nezamestna, prijdes jak o soucasny prijem, tak o materskou - proc bys to delala? Nenech se vysikanovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama