Chtěla bych být víc ženská -jak na to?

evellyne
6.4.16 10:58

Chtěla bych být víc ženská-jak na to?

Měla jsem krásné dětství. Hodně času jsem trávila mezi dětmi, mezi zvířaty na statku, blbli jsme s dětma po lese, slovo internet jsem poznala pořádně až někdy v šestnácti. Táta nás má jen dcery, a na mně si docela kompenzoval to, že nemá aspoň jednoho kluka - možná právě díky tomu mi spousta lidí už řeklo, že velkým dílem uvažuju jako chlap. Vybudoval u mně silnou vazbu k věcem jako je svoboda, nezávislost, umět si poradit v každé situaci, spoléhat jen sám na sebe, být čestný, ctít soukromí druhého, tolerance, koukat na věci i z jiných stran a hned nesoudit atd. atd. Zároveň jsem dost živočišná, krknutí mě nepohorší, občas si zapálím, v hospodě mi nedělá problém dát pět šest piv, přespím pod širákem, jednou dvakrát do roka se vyrazím toulat po horách do zahraničí…s chlapama dokážu často držet v debatě krok, jelikož si myslím, že mám rozhled a jsem opravdu otevřená kdejakému tématu, mají rádi moji společnost.
Vždycky jsem si myslela, že jsem vychovaná dobře a byla jsem opravdu ráda za to, jaká vlastně jsem, jenže jsem si po ztroskotaném vztahu a následném přemýšlení uvědomila, že mi chybí jakákoli ženskost. Začala jsem se o sebe víc starat, chlapy se za mnou i otočí pravda, řekla bych, že jsme průměrně hezká…ale i tak je dle mého něco, čeho se na mně děsí. Přijdu si občas jako slon porcelánu, jsem až moc samostatná, občas až ostře upřímná, mám ve věcech ráda rychle jasno, jelikož se dokážu docela dobře zorientovat v problémové situaci. Ale prostě sama na sobě cítím, že mi chybí ženskost a nevím, jak si jí dodat. Já jsem prostě kámoš, někdo říká i holka do nepohody, ale chlapa prostě neulovím, vždy skončím ve friendzone anebo dám prostor, aby si uvědomil, co ke mně cítí…ale nakonec je to obvykle „mám rád, ale nemiluji“ a lekne se závazku a zdrhne anebo uteče za nějakou pipkou…ani o mně nikdy nikdo neusiloval.
Někde je chyba, asi pravděpodobně na mé straně. Co dělám špatně? Jak být víc ženou? Chováním i vzezřením…děkuji za jakýkoli názor!

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2391
6.4.16 11:09

@evellyne No to je docela záludná otázka :think: :think: Jako chlap se musí cítit ve vztahu jako chlap to je základ a jak toho dosáhneš no musíš být něžná… když je nutné něco opravit a tak ( i přes to že víš že by si to udělala sama ) nech ho at to udělá přenechej muži tu iniciativu, bud milá… s pivama se krot :D zajdi ke kadeřnici kup si něco hezkého na sebe občas se namaluj a tak :) a nebo se na všechno vyprdni a počkej až přijde ten který tě bude mít rád a uznávat takovou jaká si ted :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.16 11:12

@evellyne jako by jsi popsala mě, až na to toulání po horách. Svého teď už manžela jsem potkala skoro ve třiceti a už jsme stihli dvě děti. Nevím no já se líčila a měla dlouhý černý vlasy to je asi jediný co jsem dělala a dělám pořád. Chlapa mám, žijeme spokojeně. Nutno podotknout, že mám přesný opak mě, chlapa co si vybírá oblečení, má více barevný šatník jak já, není moc technický typ..od toho jsem doma já. Neměnila bych se, prostě musíš najít chlapa kterému budeš vyhovovat. Ale i já se vdala, porodila dvě děti, tak šance jsou, neboj ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4015
6.4.16 11:20

Piva pij male, pry to vypada lip :lol:. Jinak neporadim tez jsem spis chlap, vsechno si udelam sama -coz je asi chyba, babicka mi vzdycky kladla na srdce „umet vsechno musis, ale nikdy to pred chlapem nesmis priznat, chlap musi mit pocit, ze se o tebe musi starat“ :mrgreen:. Takova ja teda nejsem a nikdy nebudu, smontuju si sama nabytek, prvrtam garnyze, odpustim topeni, ale taky chodim na kosmetiku, nosim saty a nemluvim sproste :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
6.4.16 11:23

Asi bych se zamyslela jestli jsi to skutečně ty, nebo jestli je to nějaká poza, maska pro okolí. Já si taky před manželem krknu, ale ty to popisuješ jako bys seděla v hospodě, dávala jedno pivo za druhým a krkala sonáty jako nějaký štangast :-D Jinak ostatní vlastnosti se myslím s ženstvím nevylučují, jde o to ale jak na muže koukáš, působí tvůj popis na mě že jsi asi dost dominantní a možná máš naučené přebírat můžskou iniciativu, nebo prostě když jsi s chlapem tak se stavíš do role chlap-chlap a nepřenecháš tu mužnost jemu. Pokud nejsi prostě ženský typ, necítíš potřebu se tisknout na mužnou hruď jako květinka tak bud sama sebou a hledej někoho k sobě :-) Třeba nějakého submisivnějšího partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kdochcekam
6.4.16 11:23

@evellyne Buď sama sebou. Jedině to se ti v životě vyplatí. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
35461
6.4.16 11:30

Buď taková, jaká jsi, vždyť je to super, že jsi ženská, která si dokáže poradit a s chlapem i kamarádsky pokecat. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3510
6.4.16 11:32

Já jsem pravý opak toho, co jsi teď popsala. Jsem ženská každým coulem. Nafintěná pipinka, jak se někdy říká. Dbám o svůj vzhled, jsem vždy upravená, navoněná, vystajlovaná. Nehty jsem neměla v životě okousané, rtěnku mám vykreslenou i na porodním sále. I s košem jdu hezky oblečená, zkrátka vypadám jako bych nedělala nic jiného než se starala o to. Ale ve skutečnosti chodím denně do práce, mám tři děti, peču domácí sušenky, hrozně ráda a hodně čtu a nejsem blbka. Mám jednoho chlapa 4O let a drží se mě jako klíště. :mrgreen: Je to ale hrozná hoňka, málokdy jsem v životě seděla. Chceš to za tu cenu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
6.4.16 11:37

@evellyne podle toho co popisuješ mi to nepřijde nijak výhradně mužské. Všechny vlastnosti jsou pro život jen dobré. Ale někde mezi řádky asi tuším, jak to myslíš. Ne všechny ženy ale jsou puťky, květinky, princezny a pomilováníhodné na první pohled. Určitě i v Tobě se skrývá něžná bytost. Někdy to chce jen trochu nakopnout.
Já jsem si po porodu svých dvou synů začal uvědomovat podobnou věc. Většinu času jsem trávil amezi muži, všichni manželovi kamarádi mě brali jako „jednoho z party“, nikdy jsem nezkazila žádnou srandu, všechny párty byly společné, na čundry všichni spolu… Oblečení u mě bylo pouze rifle, tričko, mikina, tenisky, maximálně v létě šaty. Ale teď, když se ve mě probudil mateřský cit a nemám doma žádnou dceru, zase jen ty chlapy, mi ten ženský element začal chybět. A vzala jsem to zgruntu.
Povyhazovala jsem staré oblečení a začala si postupně obměňovat šatník. Sice ne nijak extrémně, ale mám nápaditější trička a halenky, kalhoty ne jen rifle, místo tenisek balerínky nebo nějaké pěkné ženské botičky, světřík, kabátek… Nelíčím se pravidelně, ale jednou za čas ano. Začala jsem chodit zpívat do sboru, máme pravidelné koncerty, je to docela velký a známý sbor. Začala jsem taky cvičit, cvičím něco jako břišní tance, dodá to tělu opravdu ten ženský náboj. Taky jsem začala běhat, tak si zase dokonale vyčistím hlavu.
Hlavně ale zůstaň sama sebou, neměň se. Jen zvýrazni to, co je v Tobě ženské :-) Ať se daří :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
15530
6.4.16 11:40

Byla bych přirozená a on se partner časem najde. Měnit se mi přijde jako hloupost. Dost mne rozsekala ta část, ze dokážeš často držet s chlapama krok v debatě :mrgreen: to ti nepřijde normální? Nebo je mas na nějakém piedestalu?
Jinak já jsem taky samostatná a nezávislá, ale to se s zenskosti nevylučuje. Je třeba byt soucasne i jemná a občas si nechat pomoci. A našla jsem si partnera, kterému takové vlastnosti imponuji a nemá z nich strach (ma proste tak velké ego, ze snese i svobodomyslnou a silnou partnerku)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kdochcekam
6.4.16 11:42
@babanci píše:
Já jsem pravý opak toho, co jsi teď popsala. Jsem ženská každým coulem. Nafintěná pipinka, jak se někdy říká. Dbám o svůj vzhled, jsem vždy upravená, navoněná, vystajlovaná. Nehty jsem neměla v životě okousané, rtěnku mám vykreslenou i na porodním sále. I s košem jdu hezky oblečená, zkrátka vypadám jako bych nedělala nic jiného než se starala o to. Ale ve skutečnosti chodím denně do práce, mám tři děti, peču domácí sušenky, hrozně ráda a hodně čtu a nejsem blbka. Mám jednoho chlapa 4O let a drží se mě jako klíště. :mrgreen: Je to ale hrozná hoňka, málokdy jsem v životě seděla. Chceš to za tu cenu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No ty jsi prostě úžasná :roll: :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Lutonka
6.4.16 11:45

Z každé ženské po letech manželství zbyde jen tlustej kamarád, znáš to? :lol: :lol: Já myslím, že je super, že jsi taková. V tvém popisu se dost poznávám i já ;) On si to ten správnej chlap jednou uvědomí, že sexy kočička je sice dobrá do postele a jako doprovod na akce, kde chce dělat ramena před kamarády, ale do života je mnohem lepší tvůj přístup. Neměň se, ten pravý na tebe čeká a bude tě chtít takovou, jaká jsi!

• Citovat
  • Nahlásit
Lizzi
6.4.16 11:46
@kdochcekam píše:
No ty jsi prostě úžasná :roll: :poblion:

jenom proto, že o sobě napsala jaká je, tak si zaslouží takové smajlíky? Hmmmm…

• Citovat
  • Nahlásit
4015
6.4.16 11:47
@Tichošlápek píše:
Byla bych přirozená a on se partner časem najde. Měnit se mi přijde jako hloupost. Dost mne rozsekala ta část, ze dokážeš často držet s chlapama krok v debatě :mrgreen: to ti nepřijde normální? Nebo je mas na nějakém piedestalu?
Jinak já jsem taky samostatná a nezávislá, ale to se s zenskosti nevylučuje. Je třeba byt soucasne i jemná a občas si nechat pomoci. A našla jsem si partnera, kterému takové vlastnosti imponuji a nemá z nich strach (ma proste tak velké ego, ze snese i svobodomyslnou a silnou partnerku)

Ja to pochopila tak, ze ma prehled v tech chlapskych vecech a proto s nima dokaze drzet krok v debate treba o nahradnich dilech do auta, o olejich do pil, o faulech ve fotbale a tak :think::mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evellyne
6.4.16 11:50
@evill píše:
Ja to pochopila tak, ze ma prehled v tech chlapskych vecech a proto s nima dokaze drzet krok v debate treba o nahradnich dilech do auta, o olejich do pil, o faulech ve fotbale a tak :think:. :mrgreen:

Ano, tak nějak jsem to myslela, děkuji:)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat