Reklama

Chtěla bych cestovat, ale přítel ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 11:32
Chtela bych cestovat ,ale pritel ne

Zdravim vsechny,
jsem maturitni rocnik a s tim samozrejme prichazi otazka, co budu delat po skole. Mozna bych chtela na vysokou, ale spise me laka vyjet do anglie se zdokonalit v jazyce nebo alespon udelat jazykovy kurz. Je mi 18 let a priteli 26. Strasne moc ho miluji, je to nejlepsi chlap pod sluncem, ale problem je v tom ze on tu ma uzasnou praci a nechce ji jen tak opustit, ale ja jsem znameni Vodnar a duse, ktera by chtela cestovat a poznat co nejvice, ale zaroven ho nechci opustit. Nechci ho ale nutit aby se mnou sel na vysokou (bydlet) nebo aby vyjel do zahranici kdyz on sam nechce. On je spise zarlivy typ a vim ze by me nechtel pustit samotnou do zahranici. Hrozne me to posledni dobou trapi. Myslite si ze nas vztah ma sanci a ze se to da nejak udelat nebo spise ne? Prosim o zkusenosti :) dekuji moc

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hroznej puberťák
Závislačka 4489 příspěvků 13.09.18 11:36

Ne.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16529 příspěvků 13.09.18 11:37
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny,
jsem maturitni rocnik a s tim samozrejme prichazi otazka, co budu delat po skole. Mozna bych chtela na vysokou, ale spise me laka vyjet do anglie se zdokonalit v jazyce nebo alespon udelat jazykovy kurz. Je mi 18 let a priteli 26. Strasne moc ho miluji, je to nejlepsi chlap pod sluncem, ale problem je v tom ze on tu ma uzasnou praci a nechce ji jen tak opustit, ale ja jsem znameni Vodnar a duse, ktera by chtela cestovat a poznat co nejvice, ale zaroven ho nechci opustit. Nechci ho ale nutit aby se mnou sel na vysokou (bydlet) nebo aby vyjel do zahranici kdyz on sam nechce. On je spise zarlivy typ a vim ze by me nechtel pustit samotnou do zahranici. Hrozne me to posledni dobou trapi. Myslite si ze nas vztah ma sanci a ze se to da nejak udelat nebo spise ne? Prosim o zkusenosti :) dekuji moc

Buď se přizpůsobíš ty jemu a nebo to skončí. On už ví, že nějak pracovat se musí a to ty ještě ne. Ze vzduchu na cestách nevyžijete. Ty máš určitě nárok na cestování, poznávání, užít si mládí. To on už má za sebou. Spíše ne. :mavam:

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 13.09.18 11:37

Cestuj dokud jsi mladá a můžeš se jen tak sebrat a nějak jít. Přítel by to měl pochopit, zkus mu podat v klidu nějaké pádné důvody. Třeba i jenom to, že chceš získat anglický dialekt nebo že bys rda zkusila Au-pair a vydělala si něco navíc. Rozhodně se nenech ušlapat :)

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 13.09.18 11:40

Cestuj, studuj, bav se a poznávej lidi. Chlapů můžeš potkat ještě dost, jednou by mohla litovat, že sis nevyplnila tyhle sny.

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 13.09.18 11:41

Moje zkušenosti jsou takové, že když někdo chce někam jet, klidně i na pár týdnů nebo měsíců, tak prostě jede a když partner nemůže, odveze druhého na letiště, pak zůstane doma, nic nehrozí, chodí do práce a normálně žije. :nevim: Každý má chytrý telefon, každej den si lidi můžou psát a skypovat. Pak se jeden vrátí z cest domů a žije se dál. :oops: Jestli tě přítel nechce pustit samotnou, normální to není a není to nejlepší chlap na světě. :roll:

zoidberg
Extra třída :D 11627 příspěvků 13.09.18 11:45

Měla bys to zkusit i za cenu toho, že se vám to rozpadne. Ono může být všechno jinak, třeba tě v zahraničí dožene realita a ještě ráda se brzy vrátíš domů. Pokud si on buduje kariéru a má našlápnuto, tak asi bezhlavě do rizika nepůjde, to si můžeš dovolit jen ty. Neměla by ses kvůli němu omezovat, ale zase nějakému cestování a zdokonalování jazyka moc velkou důležitost nedávej. Zase taková deviza to pro většinu zaměstnavatelů ne­ní.

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 13.09.18 11:45

Ač to není, to co chceš slyšet - já radím, pokud na to máš, jdi na vysokou a cestuj (třeba Erasmus nebo jiný program pro studenty). A pokud to přítel nebude chtít pochopit - že to je pro tvoji budoucnost to nejlepší, co ted můžeš udělat - jeho smůla, vyprdni se na něj. Jsi mladá, chlapů ještě bude, ale možnost cestovat je ve třiceti už složitější.
Moje zkušenost - s mým nynějším manželem jsem se seznámila po maturitě, na VŠ jsem už byla přijatá, 50 km od domova a od něj, takže to nebyl až zas takový problém, i tak jsme se vídali často. Ale kvůli němu jsem na Erasmus nejela („to bysme přeci nedali, půl roku od sebe“ :roll: ). Já dostudovala, vzali jsme se, jsme spolu stále, máme dvě krásné děti, ted jsme měli 13 leté výročí vztahu. Ale toho, že jsem tenkrát, alespoň na chvíli, někam nejela, dodnes tak trochu lituju.

AnneElliot
Kecalka 157 příspěvků 13.09.18 11:50
@Popokatepetla píše:
Jsi mladá, chlapů ještě bude, ale možnost cestovat je ve třiceti už složitější.

Naprosto souhlasím. Já mám přítele 5 let a měla jsem stejné choutky, on ne. Šla jsem na vysokou a odjela na Erasmus na jeden semestr. Prostě jsem to riskla. Bylo to tam super, škola u moře, noví přátelé a zkušenosti. Přítel za mnou v půlce pobytu na týden přiletěl a vydrželi jsme, i když jednoduché to nebylo. Kdybych nejela, litovala bych. :dance:

lištička_z_prahy
Kecalka 110 příspěvků 13.09.18 11:51

Znám nekolik lidí, co kvůli partnerovi v takhle mladém veku necestovali. Všichni toho bud litují, nebo ted řeší pobyt v zahraničí, přičemž samozřejme je jednodušší vyjet jako student než jako dospelý pracující človek se závazky.

Nehlede na to, že tyhle lásky okolo dvaceti vždycky vypadaj hrozne osudove a málokdy skutečne celoživotní jsou, a kdybyste se v budoucnosti rozešli, bude ti líto, že jsi kvuli nemu upozadila svůj sen. Kdyby to mela být láska na celý život, tak odloučení vydrží, a vydrží ješte spoustu horších vecí, co vás v živote potkají.

ontar
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 13.09.18 11:51
@zoidberg píše:
Měla bys to zkusit i za cenu toho, že se vám to rozpadne. Ono může být všechno jinak, třeba tě v zahraničí dožene realita a ještě ráda se brzy vrátíš domů. Pokud si on buduje kariéru a má našlápnuto, tak asi bezhlavě do rizika nepůjde, to si můžeš dovolit jen ty. Neměla by ses kvůli němu omezovat, ale zase nějakému cestování a zdokonalování jazyka moc velkou důležitost nedávej. Zase taková deviza to pro většinu zaměstnavatelů není.

Pokud zaměstnavatel hledá někoho na 3 směny k pásu, tak to opravdu zase taková devíza není…v ostatních případech ano…

Fazulina
Závislačka 3503 příspěvků 13.09.18 11:57

Přítel, který tě nechce pustit samotnou na takovouto cestu, není nejlepší chlap pod sluncem. Je to žárlivý a majetnický chlap. Jeď, dokud můžeš, i když jet se dá i v těch 30 (já byla ve 33 na rok v Kanadě:-)), ale pokud zůstaneš s takovýmto chlapem, nedostaneš se nikdy nikam akorát si tě pojistí ještě přes dítě. A nebo teď nepojedeš, pak se rozejdete z jiných důvodů a budeš litovat. Každopádně určitě jet, jít na vysokou, cestovat, získávat zkušenosti.

zoidberg
Extra třída :D 11627 příspěvků 13.09.18 11:57
@ontar píše:
Pokud zaměstnavatel hledá někoho na 3 směny k pásu, tak to opravdu zase taková devíza není…v ostatních případech ano…

No tak třísměnný provoz u pásu nemáme, ale když přijímám člověka a jeden mi řekne, že dva roky se blonckal po Evropě a druhý řekne, že ty dva roky získával odbornou praxi, tak koho si asi vyberu?

Hobitka
Závislačka 3244 příspěvků 13.09.18 11:57

Vyjimky samozrejme potvrzuji pravidla, ale: (i kdyz si to ted nechces pripustit) v dnesni dobe je malo pravdepodobne, ze partner, ktereho mas v 18, bude i Tvuj zivotni partner. Obzvlast, kdyz se uz ted neshodnete na prioritach. Cestovala bych, bud to vas vztah ustoji, nebo ne.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 13.09.18 12:06

jeď, kdy jindy, než teď. Když mi bylo 20, tehdejší přítel mi „zakázal“ odjet na zkušenou, na dva měsíce do ciziny, učit se jazyk. Do dnešního dne toho lituji. Zůstala jsem. Ale s ním ne :potlesk: :mrgreen: :lol: , díky bohu za to. Pokud bych čas vrátila, jela bych okamžitě :pankac: :pankac:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >