Chtěla bych dítě dříve než můj partner

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:00
Chtěla bych dítě dříve než můj partner

Jdu se poradit. Roky 20-30 jsem strávila v několika vztazích. Vždy trvaly několik let, ale nikdy to nebylo ani na svatbu, ani k založení rodiny. Před rokem jsem se dala dohromady se současným přítelem. Od začátku jsme děti řešili, i svatbu. Oba chceme obojí, ale mě bude 31 a tak třeba do 33 bych chtěla být alespoň těhotná. Příteli je 26. Loni přítel chtěl dítě klidně do 2 let. Pak přišla taková finanční krize u něj, ze které se ale vzpamatoval, vše je nyní v pořádku. Jenže on má strach, abychom vše zvládli a prý potřebuje dosáhnout určitého pocitu finanční stability a spíš by to viděl třeba až tak za 5 let. To mi bude ale 36 a za mě už je to pozdě. Neříkám, že chci dítě okamžitě, ale chceme 2 děti a nikdy jsem nechtěla být stará matka. A čekat teď dalších 5 let je pro mě hrůza. Biologické hodiny mi tikají ten ode dne víc, někdy mám pocit, že už mi z toho hrabe. Přítel se rozejít nechce, miluje mě a chce být se mnou, ale nemůže mi slíbit, že budeme děti mít za 2-3 roky tak, jak bych si přála. Já měla navíc ale ještě různé problémy a je taky možné, že ani nejsem plodná, nebo to půjde velice obtížně a nebude to jen tak. Může to trvat klidně spoustu let, než se to povede. On tohle všechno chápe, ale názor má pořád stejný.

Stojím před rozhodnutím, zda ho opustit a přijít tak o zodpovědného chlapa, který mě miluje a je na něj spoleh, se vším mi pomáhá a všechno je s ním jinak fajn, nebo zda zůstat teď sama a doufat, že potkám někoho, kdo bude stát za to. Což se ale vůbec stát nemusí ani za pár let. Sranda je, že jsem to hodně řešila, že je mladší. Že právě v dětech a představách o budoucnosti by mohl být u nás nepřekonatelný rozdíl, bála jsem se toho. Ale nebyl, dokud jsme to zase nezačali řešit :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 4995 příspěvků 04.07.19 16:02

Pokud je dítě priorita, tak na něj nečekej. Kamarádka takhle čekala skoro deset let. Pak to konečně vzdala a s novým partnerem si dítě pořídila pomalu do roka a do dne

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9206 příspěvků 04.07.19 16:07

Určitě si najdi jinýho semenátora, aktuálního partnera nemiluješ a on díky tomu může najít partnerku, se kterou bude mít děti a ještě ho bude milovat.

Lalelale
Závislačka 4995 příspěvků 04.07.19 16:14

@pohledzdruhestrany jestli to bylo snaha shodit zakladatelku, tak úplně nevyšla… Jako buran teď vypadáš akorát ty

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:15
@Lalelale píše:
@pohledzdruhestrany jestli to bylo snaha shodit zakladatelku, tak úplně nevyšla… Jako buran teď vypadáš akorát ty

Na takové já vůbec reagovat nehodlám a nikdo by neměl :grinning:

histep
Kelišová 5122 příspěvků 04.07.19 16:23
@Anonymní píše:
Na takové já vůbec reagovat nehodlám a nikdo by neměl :grinning:

Tak v uvodnim prispevku se ptas, zda partnera opusit nebo zustat sama. Ani jedna varianta neni o budoucnosti s partnerem, takze ja to vidim taky tak jako @pohledzdruhestrany

karkarka
Závislačka 3963 příspěvků 04.07.19 16:23

Chápu tě, že už děti chceš, chápu i přítele, že ještě nechce(je ještě mladý a jste spolu teprve rok). Takže buď pár let počkej, nebo si najdi jiného partnera.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:28

@histep tak to se omlouvám, to je moje blbost, že jsem to takhle blbě napsala. Opravit to už nejde, to je mi líto, ale snad je z příspěvku patrné, o co jde.

Samozřejmě přemýšlím, zda opustit přítele a zůstat sama, ci čekat a bát se, že se s ním nikdy dětí nedočkám, nebo se dočkám v době, kdy už budu stará a bude vůbec problém otěhotnět.

bublifucekk
Stálice 89 příspěvků 04.07.19 16:32

Pokud máš zdravotní problémy, které jsou předzvěstí případné možné tvojí plodnosti a on ti řekne, že za 5 let :pocitac: tak bych si našla někoho jiného.

histep
Kelišová 5122 příspěvků 04.07.19 16:33
@Anonymní píše:
@histep tak to se omlouvám, to je moje blbost, že jsem to takhle blbě napsala. Opravit to už nejde, to je mi líto, ale snad je z příspěvku patrné, o co jde.Samozřejmě přemýšlím, zda opustit přítele a zůstat sama, ci čekat a bát se, že se s ním nikdy dětí nedočkám, nebo se dočkám v době, kdy už budu stará a bude vůbec problém otěhotnět.

Ale to je ono, pokud takto VUBEC premyslis, tak ho opust. Usetris cas sobe i jemu. A bude to fer.

Aletheia
Kelišová 6334 příspěvků 04.07.19 16:35

No a když si najdeš jiného tak to toho hned vletis? Podle mě máš jako první prioritu dítě, bez ohledu na kvalitu vztahů a budoucí rodiny. Pokud dítě opravdu chceš tak si ho udělej s nějakým kamarádem.

Pokud se rozdejdete, stejně budeš chtít nového partnera nejdřív poznat ne? :nevim: takže stejne rok dva to dítě nebude…

Vidím dvě řešení, udělej si dítě bez hledání vztahu a nebo si prostě počkej.

hanka.br.
Generální žvanilka 20249 příspěvků 04.07.19 17:00
@Anonymní píše:
Jdu se poradit. Roky 20-30 jsem strávila v několika vztazích. Vždy trvaly několik let, ale nikdy to nebylo ani na svatbu, ani k založení rodiny. Před rokem jsem se dala dohromady se současným přítelem. Od začátku jsme děti řešili, i svatbu. Oba chceme obojí, ale mě bude 31 a tak třeba do 33 bych chtěla být alespoň těhotná. Příteli je 26. Loni přítel chtěl dítě klidně do 2 let. Pak přišla taková finanční krize u něj, ze které se ale vzpamatoval, vše je nyní v pořádku. Jenže on má strach, abychom vše zvládli a prý potřebuje dosáhnout určitého pocitu finanční stability a spíš by to viděl třeba až tak za 5 let. To mi bude ale 36 a za mě už je to pozdě. Neříkám, že chci dítě okamžitě, ale chceme 2 děti a nikdy jsem nechtěla být stará matka. A čekat teď dalších 5 let je pro mě hrůza. Biologické hodiny mi tikají ten ode dne víc, někdy mám pocit, že už mi z toho hrabe. Přítel se rozejít nechce, miluje mě a chce být se mnou, ale nemůže mi slíbit, že budeme děti mít za 2-3 roky tak, jak bych si přála. Já měla navíc ale ještě různé problémy a je taky možné, že ani nejsem plodná, nebo to půjde velice obtížně a nebude to jen tak. Může to trvat klidně spoustu let, než se to povede. On tohle všechno chápe, ale názor má pořád stejný.Stojím před rozhodnutím, zda ho opustit a přijít tak o zodpovědného chlapa, který mě miluje a je na něj spoleh, se vším mi pomáhá a všechno je s ním jinak fajn, nebo zda zůstat teď sama a doufat, že potkám někoho, kdo bude stát za to. Což se ale vůbec stát nemusí ani za pár let. Sranda je, že jsem to hodně řešila, že je mladší. Že právě v dětech a představách o budoucnosti by mohl být u nás nepřekonatelný rozdíl, bála jsem se toho. Ale nebyl, dokud jsme to zase nezačali řešit :?

Myslíš si, že by si to tenhle stávající přítel skutečně nenechal vysvětlit? Tak jestli je fain, jak píšeš, byla by škoda ho opustit zaprvé a zadruhé by určitě pochopil, že ženská po třicítce má nejvyšší čas. Jako finanční stabilita dobrý, ale když se dva skutečně milují, tak své dítě zajistí i bez horentní sumy na účtě. Pokud se na to ovšem nevymlouvá - ale to ty jistě nejlíp cítíš sama.

Janli
Echt Kelišová 9365 příspěvků 04.07.19 17:05

Uvažuješ hodně racionálně. Ženská bohužel nemládne a odsunovat děti po pětatřiceti je nebetyčná blbost. A to říkám jako ženská, co děti až po pětatřiceti měla. Ty kecy tady, že chlapa nemiluješ si vůbec neber k srdci, je je jen snůžka žvástů :roll:. Kdyby ti bylo pětadvacet, tak neřeknu, ale ty nejsi v pozici, kdy můžeš čekat. A já to vidím naopak. Pokud on nemiluje dost tebe, aby pochopil tvou touhu po dětech a hlavně to, že tě tlačí čas, tak z jeho strany není ta láska dost velká. Hlavně pokud jste se o tom původně bavili úplně jinak. Holt, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Já bych ho postavila před rozhodnutí, buď se začnete snažit hned, nebo jdeš o dům dál. Chlapů jsou mraky, ale šance mít dítě je den ode dne menší.

ivašot.
Echt Kelišová 8329 příspěvků 04.07.19 17:14
@histep píše:
Ale to je ono, pokud takto VUBEC premyslis, tak ho opust. Usetris cas sobe i jemu. A bude to fer.

Takže ženská po 30 nesmí přemýšlet o tom, že je nejvyšší čas na dítě? Ještě navíc, když partner původně sliboval něco jiného…

unuděná
Echt Kelišová 8213 příspěvků 04.07.19 17:21

No spatna konstelace, uz jen fakt, ze si po tricitce najdes mladsiho muze, dava tusit, ze tohle nastane. Chapu ho, ze citi tu zodpovednost, preci jen nejakou dobu by bylo skoro vse financni na nem. Chapu i tebe, tik tak, taky bych po 35 deti cilene. neplanovala. Zkusila bych se domluvit na kompromisu-svatba za rok, dva a pak, pokud bude financni situace dobra, sla do ditete to je celkem dost casu na nejake nasetreni a poreseni financni situace a zaroven to neni tak moc, abys nemohla pockat. Mimochodem, ty uz nejaky ten patek pracujes-mas slusne. nasetreno? To by mohl byt silny argument, ze nezustane sam na vydelavani, az budes na materske.
Jinak ne neopoustela bych ho, protoze nasledujici partner by uz byl inseminator na 100%-nikoli partner, ktereho budes milovat a chtit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama