Chci otěhotnět, ale kojím

Anonymní
2.12.19 15:51

Chtela bych otehotnet, ale kojim

Ahoj holky,
mam ctryrmesicni plne kojene dite. Kojeni mi prijde prakticke - nemusim pripravovat UM, myt a vyvarovat flasky, staci vytahnout prso. Kojeni obcas pouzivam jako uspavadlo nebo uklidnovadlo. Mam navic rada tu blizkost s ditkem. Menstruaci nemam. Tlaci nas cas, brzy mi bude 38 a jeste jedno dite bychom chteli. Uvazuju nad tim, ze kojeni ukoncim, abychom mohli zacit pracovat na druhem potomkovi, ale bojim se, ze mi bude lito, ze jsem kojeni ukoncila. Mozna by se dalo kojit jen castecne, to se ale vetsinou kojeni moc dlouho neudrzi. Kdyby nebylo toho casoveho faktoru, kojila bych tak dlouho, jak by to jen slo.

Co byste delaly na mem miste?
A otehotnela jste nektera chtene pri kojeni?

PS. zdrzte se prosim komentaru, ze jsme si meli deti poridit driv. Ze zdravotnich duvodu to neslo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
372
2.12.19 15:56

38 není tak moc a ještě k tomu když máš malé miminko, které kojíš. Zkusila bych se pár měsíců snažit i u toho plného kojení a pak až kdyby to nešlo, bych přemýšlela o odstavení.

Mně se bohužel nepodařilo otěhotnět když jsem kojila. Otěhotněla jsem po 6 měsících po ukončení.
Ale je hodně žen, které s tím problém neměly a otěhotněly i neplánovaně.
Držím palce

Příspěvek upraven 02.12.19 v 16:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
2.12.19 16:00

Já otěhotněla plánovaně 3 měsíce po porodu za plného kojení. Kamarádka taktéž zrovna nedávno. Oběma nám je dost přes 30. Já pak kojila novorozence i batole dohromady ještě několik měsíců. A další kamarádka takto přišla ke třetímu kloučkovi - v jejím případě tedy neplánovaně. Hodně štěstí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53492
2.12.19 16:07

To máš těžký, pro někoho není kojení pro otěhotnění žádnou překážkou, někomu naskočí ovulace až měsíce poté, co kojení ukončí. Hladina prolaktinu je vysoká a někomu stačí lehce zvýšená, aby prostě tělo další těhotenství neumožnilo. 38 už je dost, na druhou stranu čtyřměsíční mimčo je mrňous a já bych mu mlíko nebrala. Já osobně bych teď dál kojila a při tom se snažila o dítě. Pokud se do roka nezadaří, zkusila bych kojení ukončit, ale takhle brzo ještě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
2.12.19 16:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
mam ctryrmesicni plne kojene dite. Kojeni mi prijde prakticke - nemusim pripravovat UM, myt a vyvarovat flasky, staci vytahnout prso. Kojeni obcas pouzivam jako uspavadlo nebo uklidnovadlo. Mam navic rada tu blizkost s ditkem. Menstruaci nemam. Tlaci nas cas, brzy mi bude 38 a jeste jedno dite bychom chteli. Uvazuju nad tim, ze kojeni ukoncim, abychom mohli zacit pracovat na druhem potomkovi, ale bojim se, ze mi bude lito, ze jsem kojeni ukoncila. Mozna by se dalo kojit jen castecne, to se ale vetsinou kojeni moc dlouho neudrzi. Kdyby nebylo toho casoveho faktoru, kojila bych tak dlouho, jak by to jen slo.

Co byste delaly na mem miste?
A otehotnela jste nektera chtene pri kojeni?

PS. zdrzte se prosim komentaru, ze jsme si meli deti poridit driv. Ze zdravotnich duvodu to neslo.

Znám ich hodně a některé vůbec nepřestali kojit. Kojili obě děti potom. Kojení není antikoncepce takže jestli jseš zdravá koj a snažte se o druhé ani bych s kojením neprestavala.Ja měla ms 4mesic po porode a druhé 6mes. Po pulroku mi bylo Dr zděleno že tělo je nachystané dítě číslo 3 ( ne díky 2 je až až).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 16:47

Já bych kojila do jeho půl roku a pak přestala. A zkoušela těhotnět. Je ti už hodně tak bych časem neplytvala. Stejně kdybys kojila a přitom otěhotněla tak bys s kojením měla přestat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 17:48
@Masina píše:
Já otěhotněla plánovaně 3 měsíce po porodu za plného kojení. Kamarádka taktéž zrovna nedávno. Oběma nám je dost přes 30. Já pak kojila novorozence i batole dohromady ještě několik měsíců. A další kamarádka takto přišla ke třetímu kloučkovi - v jejím případě tedy neplánovaně. Hodně štěstí :-)

Tak to je pekne :potlesk:. Mela jsi nejdrive menstruaci nebo jsi otehotnela rovnou z te prvni ovulace?
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 18:22

Menstruaci jsem dostala 5 měsíců po porodu, pravidelnou. Když byl dítěti rok, přestali jsme se chránit a chtěli druhé. Když bylo dítěti rok a půl, přestala jsem kojit, hlavní motivací bylo 2. těhotenství. Otěhotněla jsem rok a něco po odstavení a nebylo to úplně jednoduché. Občas jsem si během té doby vyčítala, že jsem dítě odstavila kvůli hypotetickému dítěti, které se možná nepodaří, a to jsem odstavovala až v roce a půl. Nevím, jestli to odstavení něčemu pomohlo, nebo bych otěhotněla stejně. Chápu ty pocity, i tu touhu po dalším, i ty výčitky kvůli staršímu. Ať se rozhodnete správně, drzim palce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 20:09
@Anonymní píše:
Menstruaci jsem dostala 5 měsíců po porodu, pravidelnou. Když byl dítěti rok, přestali jsme se chránit a chtěli druhé. Když bylo dítěti rok a půl, přestala jsem kojit, hlavní motivací bylo 2. těhotenství. Otěhotněla jsem rok a něco po odstavení a nebylo to úplně jednoduché. Občas jsem si během té doby vyčítala, že jsem dítě odstavila kvůli hypotetickému dítěti, které se možná nepodaří, a to jsem odstavovala až v roce a půl. Nevím, jestli to odstavení něčemu pomohlo, nebo bych otěhotněla stejně. Chápu ty pocity, i tu touhu po dalším, i ty výčitky kvůli staršímu. Ať se rozhodnete správně, drzim palce.

Dekuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
432
2.12.19 20:10
@Anonymní píše:
Tak to je pekne :potlesk:. Mela jsi nejdrive menstruaci nebo jsi otehotnela rovnou z te prvni ovulace?
Zakladatelka

Jo, nejdřív přišla menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat