Chtěla bych péct na zakázku nebo do kavárny

Anonymní
20.4.21 23:03

Chtěla bych pect na zakázku nebo do kavárny

Ahoj holky,

kamarádi mi už nějakou dobu říkají, jeszli nechci pect na zakázku anebo dodávat do kavárny.

Nevíte, co vše to obnáší? A jak vlastně začít? Spojit se s majitelem kavárny a nabídnout mi na ochutnani a případně se domluvit na podmínkách?

Nic svého otevírat nechci, na to nemám odvahu, ale v malem množství třeba 3× týdne pect by mě asi strašně bavilo - nějaký čas.

Asi si to ale vše přestavuji jednoduše :) určitě bych nechtěla pect od rána do večera, spis třeba 40ks něčeho - tj dvě trouby - na denní bázi kromě víkendu. Mám vymysleno co (jen jednu věc) a téměř nikde to nepecou a když, tak ne tak dobrý, rikam si tedy, ze by se to mohlo chytnout a lidem chutnat ke kávě :)

Dekuji moc za jakékoliv zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1975
20.4.21 23:10

Tak podle mě buď napsat do kavárny, zda by Vám nenabídli „brigádu“ a jim byste pekla a nebo si zařídit živnostenský list. Ale jako první věc bych určitě obepsala kavárny, nabídka „vzorky“ k ochutnání a domluvila se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
20.4.21 23:18

Nevim jaka je praxe, mozna jsem naivni - ale myslim si, ze pokud bys pekla pro verejnost, musis splnovat nejaky normy. Hygiena, zivnostak? Verim, ze peces fantasticky, ale obcas kdyz pomyslim, kde vsude se ty dobroty asi delaj… radeji nedomyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 23:24

@Šarlota4 živnost mám (teda na něco jiného, ale to by se jen rozšířily obory myslím), prostředí mám super ale nevím co jsou normy :) mám hezky čistý byt. Ale přesně to co píšeš tak si rikam, ze možná bude problém z tohoto hlediska a ten opruz kolem toho mě odradí :) Nebo kdyby někomu bylo nedej bože nejak špatně a pak si šel stěžovat, ze to je kvůli jídlu a ještě bych za to mohla já :lol:

Já prave nemám vůbec žádnou zkušenost a je mi jasne, ze to asi moc snadné nebude, jinak by to dělala každá druhá :)

• Citovat
  • Nahlásit
17
20.4.21 23:26

Kdybys byla v Plzni, beru te. :)
Jinak buď musíš mít zřízenou provozovnu ( vyrobnu, která má požadovaný hygienický standard), nebo chodit pect přímo do daného podniku ( to bych potřebovala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 23:31

@Tuhy_LU takže doma to pect asi nemohu, ač je vše čisté, že?

• Citovat
  • Nahlásit
17
20.4.21 23:33
@Anonymní píše:
@Tuhy_LU takže doma to pect asi nemohu, ač je vše čisté, že?

Myslím, ze ne. Provozovnu schvaluje khs ( hygiena), tak se poptej tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 23:35

@Tuhy_LU Hm teď už čtu ze jsou přísná kritéria a doma to nelze. Tak to bych musela chodit pect k nim

• Citovat
  • Nahlásit
12980
20.4.21 23:36
@Anonymní píše:
@Šarlota4 živnost mám (teda na něco jiného, ale to by se jen rozšířily obory myslím), prostředí mám super ale nevím co jsou normy :) mám hezky čistý byt. Ale přesně to co píšeš tak si rikam, ze možná bude problém z tohoto hlediska a ten opruz kolem toho mě odradí :) Nebo kdyby někomu bylo nedej bože nejak špatně a pak si šel stěžovat, ze to je kvůli jídlu a ještě bych za to mohla já :lol:Já prave nemám vůbec žádnou zkušenost a je mi jasne, ze to asi moc snadné nebude, jinak by to dělala každá druhá :)

Ja verim, ze mas cisto. Moje kamaradka taky pece doma, ale ji znam a vim, jak na tu hygosku dba. Jako zakaznici v kavarne by mi asi vadilo vedomi, ze se to pece u nekoho doma. Ale jako buh vi kolik jsem toho uz zblajzla z domacností :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
20.4.21 23:47

Aby od tebe kavárna odebirala, tak bys jí vždy na to musela dát fakturu, takže živnost bude nutná, s tím, že péct doma pro veřejnost ti nepovolí..
Takže jedině péct doma pro známé a známé známých… A udělat si renomé, na Fb je hodně holek, co tak peče doma a pak to prodává, ale legální to není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
21.4.21 04:45

Rozhodně živnost, vhodná provozovna splňující požadavky, vybavení, hygiena a další a další běhačky pro vyřízení.

Dnes to není legrace něco začít, kór při dnešní konkurenci, byť nic neotevíráš- nebo zatím nechceš je třeba mít nějaký podnikatelský plán- ten zahrnuje i promýšlení produktů do budoucna ( myšleno, abys neměla naplánováno jen na půl roku dopředu) Nadále měla něco nového s čím bys na trh vyrazila, nějaké doporučen od lidí, zákazníků prostě to, co upoutá pozornost tvé výroby, aby ti kavárna kývla na spolupráci. Je hezké, že umíš. To je start, ale chce to umět prodat, ukázat, upoutat. Je takových velkovýroben, že je to vážně dnes těžké…hlavně cenově výhodnější, jednodušší, ty si za produkt musíš říct víc, aby si měla výdělek, ne jen výdaj.
Ale?
Ze začátku bych pekla pro známé, nechávala si dělat recenze, rozjela třeba blog, udělala si YouTube kanál - tam zase sázela vlogy, na místě jsou sociální sítě instagram, fb. Umět se rozhodně že začátku prodat. Štěstí přeje připraveným :P :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7962
21.4.21 04:54
@Anonymní píše:

Na 100% nesplňuje hygienické podmínky pro provozovnu na výrobu potravin. To kuchyň doma v bytě nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
21.4.21 05:51

Vidím to né u jednoho člověka na Instagramu, že 100% pečou doma, ale nedávají to potom do kaváren, ale prodávají před internet právě. Už dlouho si říkám, že přece to vše musí u nich tím pádem splňovat hygienická pravidla. Možná je vše ok do doby, než někomu někomu z toho něco nebude a nenahlásí, že jedl právě něco od nich, že? Bála bych se pruseru :-(

Pak taky vím, že někdo nakoupí dorty v Makru, aby měl dodak a doma peče taktéž dorty a případně je pak vydá za ty z makra 🙉 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
21.4.21 06:06
@Anonymní píše:

Nemůžeš, musí to být provozovna schválená hygienou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
21.4.21 06:58

Nechej si to jako koníčka. Je s tím spoustu starostí kolem a jak by z toho vznikla povinnost, tak by tě to nejspíš už tak netěšilo… Zkusila sis spočítat náklady? Kolik vyjdou na jeden kousek, kolik bys chtěla za jeden kousek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat