Chtěla bych prodávat balené ořechy, sušené ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 23:16
Chtěla bych prodávat balené ořechy, sušené ovoce

Dobrý den, jdu si pro radu. :)
Chtěla bych brát od jednoho dodavatele balené ořechy a Sušené ovoce, semínka apod. A dál je prodávat, nejdříve přes soc. síť později třeba eshop. Jsem na rodičáku, takže živnost by byla jen jako vedlejší činnost. Byl by to jen menší přivýdělek.
Jaká by to měla být živnost a potřebuji k uzavření takové živnosti někoho, co je potřeba vyřídit. Moc, moc děkuji za pomoc a omlouvám se za anonym :kytka:

Reakce:
stinga
Kelišová 6365 příspěvků 2 inzeráty 10.04.19 23:20

Zeptej se na vašem městském (obecním) úřadě - živnostenský odbor

nozu
Extra třída :D 12413 příspěvků 11.04.19 06:51

Vygooglit si podmínky pro prodej potravin. Zřízení živnostenského listu bude ten nejjednodušší úkon.

chaela
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 1 inzerát 11.04.19 07:01

Obávám se, že to vidíš moc jednoduše. Na potraviny jsou neskutečný podmínky, který ve většině případů nemáš šanci v domácích podmínkách splnit.

Cenarius
Kecalka 296 příspěvků 11.04.19 07:17

No pokud bude jen preprodavat trvanlive a balene potraviny, tak to nebude tak hrozny. Samo, ze oficialne nesmi mit nic skladem. Jinak bude muset mit upraveny prostor pro skladovani potravin a to skrinky doma v byte urcite nejsou.

chaela
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 1 inzerát 11.04.19 07:30

@Cenarius samozřejmě, že to bude mnohem benevolentnejsi, než kdyby ro například vyráběla nebo to nebylo balené, ale i tak. Ve skříni to mít nemůže.
Zakladatelko, nechci tě hned odrazovat, najdi si ty podmínky a pak uvaz, jestli to zvládneš zajistit. Na úředních blbinach ztroskotal nejeden super nápad. I když třeba to, co jsem chtěla dělat já, dělá spousta lidí bez dodržení některých podmínek a evidentně jim to prochází. Já na to ale nemám nervy. Chci mít vše ok.

Cenarius
Kecalka 296 příspěvků 11.04.19 08:28

@chaela pokud bude opravdu fungovat jen tak, ze bude nabizet a pak podle objednavek, si to necha poslat, pak to jen prehaze do krabic apod. a rozesle. Tak urcite bude stacit jen ta zivnost a nikdo vic zkoumat nebude. Kazdopadne se clovek dostava pri nizkych zisccich na velky obrat. Ohlidat si, aby nespadla do platcu DPH, jelikoz to uz je na externi ucetni. Nebo Pohoda toho umi sama udelat hodne, stejne ji kvuli fakturam si bude muset poridit. Nedelal bych jich vic rucne :D

Kazdopadne pro zakladatelku jedna rada. Poradne si projdite budouci trh. Zrovna toto je sortiment, ktery ma velkou konkurenci. Prodava to kazdy supermarket nebo eshop jako lekarny apod. A i u dodavatele, kdyz budete brat jen par kusu, tak vase nakupni cena bude stejna jako prodejni u vetsich obchodu. Opravdu si konkretne projdete kus po kusu, co budete kupovat a za kolik a za kolik jste vubec schopna to prodat. Ono se otravovat a pak preprodat par pytliku susenyho ovoce s marzi 3kc/pytlik je uplne k nicemu.

Alkata
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 11.04.19 08:36

Po tom je taková poptávka, ze sortiment hypermarketu a všech možných obchůdků se zdravou výživou nestačí?

debra.morgan
Echt Kelišová 8075 příspěvků 11.04.19 08:53
@Alkata píše:
Po tom je taková poptávka, ze sortiment hypermarketu a všech možných obchůdků se zdravou výživou nestačí?

taky nechapu, to bude muset mit dost zajimavy ceny, aby na tom neco vydelala nebo zajimavou nabudku :nevim: jsou toho vsude mraky…

chaela
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 1 inzerát 11.04.19 09:19

@Cenarius Jasný no, takhle by to určitě šlo. Já nejsem správná cílová skupina, šla bych pro to.do obchodu, protože když já si to u ní objednám, než ona to. objedna jinde, než ji to dojde a než to dojde potom mně… Když si to koupím v obchodě nebo nějakém shopu, kde to mani skladem, tak to budu mít dávno snezeny :) ale jak píšu, nejsem evidentně cílová skupina tohoto záměru, tak nebudu dál prudit.

debra.morgan
Echt Kelišová 8075 příspěvků 11.04.19 09:28

@chaela asi zalezi jakou mas spotrebu :lol: jako konkurovat grizlimu bych nechtela… s jejich nabidkou, slevama, akcema, kvalitou, dopravou, vydejnama :nevim: ja si celkem hlidam, kde co objednam, obzvlast jidlo a tady bych dala prednost overenemu pred novym… a jako fakt nevim, jak moc by na tom vydelala, aby to bylo pro lidi zajimavy a kupovali u ni :nevim:

LennyL1
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 11.04.19 12:56

Obávám se, že tím si nevyděláš.

chaela
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 1 inzerát 11.04.19 13:19

@debra.morgan spotrebu nemám žádnou, oříšky nejim a sušené ovoce jen málo. Však jsem psala, že nejsem její cílová skupina. A když už, taly radši nakoupím někde, kde vím, co můžu čekat, než od no name paní, od které to navíc bude trvat dost dlouho, kvůli tomu, že nemá sklad, ale jen preprodava. Ale zase každý nějak začínal, že. To je těžký, třeba si své zákazníky najde, když bude necim výjimečná. Já jsem teď taky dostala jeden nápad, ale pokud tomu nedám nějakou přidanou hodnotu, tak mi to bude úplně k ničemu.

Hanula1212
Kelišová 5548 příspěvků 11.04.19 14:26

My tady na vesnici jednu paní měli. Vždycky jsme přes FB napsali objednávku, jednou za měsíc přijela k nám na určené místo a my si jen objednané zboží vyzvedli. Objednávalo si celkem dost lidí, vždycky měla půl nebo kilové balení. Docela mě mrzí, že už nejezdí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 21:34
@Hanula1212 píše:
My tady na vesnici jednu paní měli. Vždycky jsme přes FB napsali objednávku, jednou za měsíc přijela k nám na určené místo a my si jen objednané zboží vyzvedli. Objednávalo si celkem dost lidí, vždycky měla půl nebo kilové balení. Docela mě mrzí, že už nejezdí.

Tak takhle přesně bych to měla já :) jinak všem díky za postřehy, progoogluju a zajdu na úřad.

Váš příspěvek
Reklama