Chtěla bych si koupit dámské kolo

Anonymní
4.5.20 20:00

Chtěla bych si koupit dámské kolo

Potřebovala bych poradit s koupí dámského kola. Na trhu je spoustu značek a jsem lajk. Chtěla bych jezdit i steskách, ne jenom po silnici, tak asi horské? Cenové rozpětí do 25-30 000… moc děkuji za doporučení. Mám 56kg a 167cm :nevim: :D :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

394
4.5.20 20:11

Mám kolo od Cube a za mě super :) ale určitě si někam zajdi a kolo si vyzkoušej a nekupuj prvni. My jsme si s manzelem každý nechávali kolo doplnit podle svých potřeb - brzdy, nášlapy, řiditka… taky záleží jak koc chceš těžký kolo - čím lehčí, tím dražší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.20 20:19
@fíkofka píše:
Mám kolo od Cube a za mě super :) ale určitě si někam zajdi a kolo si vyzkoušej a nekupuj prvni. My jsme si s manzelem každý nechávali kolo doplnit podle svých potřeb - brzdy, nášlapy, řiditka… taky záleží jak koc chceš těžký kolo - čím lehčí, tím dražší [/citace
Právě, že se teď moc nikam nedostanu:see_no_evil: Značku Cube ani neznám:see_no_evil: Koukala jsem na Meridu, Superior, Specialized, Kellys a Author… Snad jsem ty zn. napsala správně…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
4.5.20 20:24

Aha.. to je blbý :( Chces do kola investovat uz celkem slusny penize, tak by byla skoda, aby ti pak nesedelo. Ono ti ho i seridi na miru tak, aby te nebolela zada. Pred tim jsem mela Specialized a taky fajn :) ono od te znacky prakticky kupujes hlavne ram a zbytek uz je vetsinou mix znacek. Urcite si kup kola s cetsim prumerem, rychleji to svisti, ja preferuju prehazovacku, co ma ve predu dva stupne (manzel zase jeden, vetsina lidi 3 :D) a kotoucovy brzdy, to je ale ted uz asi standard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
4.5.20 20:37

@Maminkamamina já bych rozhodně doporučila zajít si do nějakého specializovaného cykloobchodu. Rozpočet máš pěkný, takže Ti tam určitě poradí a budeš spokojená ;) A hlavně si na silnice a cyklostezky nekupuj horské 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
4.5.20 21:03

Ty specializované obchody jsou divně, my máme jedno na sídlišti mimo centrum města :)) Nemusíš do velkých sportovních obchodů.
Horské určitě ne, to je spešl na terén a po silnici se pak strašně nadřeš, dá se koupit něco mezi silničním a horským, tak aby jsi si užila silnici a mohla jet i terénem.
Náš zeměpisář kdysi říkal, že na brzdy hlavně Shimano, ať nebereme nic jiného ;) Ale to je jen taková vzpomínka.

• Nahlásit
  • Citovat
5307
4.5.20 21:21

Specializované prodejny určitě poradí i po netu. Důležitá je také velikost kola jako takového. Na to bych si dala obzvlášť pozor, no a pak kvalitní komponenty, ale to u značek ve tvém rozpočtu nebude problém. Určitě bych šla do trekového kola, je to kombinace horského a silničního. Že značek buď Specializuje, Merida a nebo Author ani jedna není špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18435
4.5.20 21:40

Koupit kolo bez vyzkoušení není dobrý nápad. Já mám třeba raději menší velikost rámu, než by mne doporučily tabulky dle výšky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
5.5.20 08:18

Tohle je treba koupit v malem specializovanem obchode. Reknes sve predstavy vcetne financnich, nechaji te projet, zjisti treba ze velikost ramu neodpovida, vyberou vetsi nebo uplne jiny typ, vsechno seridi podle vahy a to i do budoucna, mas se kam obratit na servis. Ja mam Specialized, nakonec pansky ram, pri me vysce, odpruzenou vidlici, nechtela jsem ciste horaka, ale takovy trek mix.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
5.5.20 09:14
@fíkofka píše:
Aha.. to je blbý :( Chces do kola investovat uz celkem slusny penize, tak by byla skoda, aby ti pak nesedelo. Ono ti ho i seridi na miru tak, aby te nebolela zada. Pred tim jsem mela Specialized a taky fajn :) ono od te znacky prakticky kupujes hlavne ram a zbytek uz je vetsinou mix znacek. Urcite si kup kola s cetsim prumerem, rychleji to svisti, ja preferuju prehazovacku, co ma ve predu dva stupne (manzel zase jeden, vetsina lidi 3 :D) a kotoucovy brzdy, to je ale ted uz asi standard.

kotoucove brzdy ti pry pridaji kilo a taky se sloziteji nasazuje kolo pri vymene duse, ja bych je snad ani nechtela. zrovna tak premyslim, jestli potrebuji odpruzeni predni vydlice, jestli teda jde vubec sehnat dneska kolo bez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1114
5.5.20 10:22

@Pudloslava Merida Crossway Urban má pevnou vidlici. Mám ji a projedu bez problémů i polní a lesní cestou. Do terénů ale není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
5.5.20 10:55
@demian píše:
@Pudloslava Merida Crossway Urban má pevnou vidlici. Mám ji a projedu bez problémů i polní a lesní cestou. Do terénů ale není.

já mám taky pevnou vidlici na svém starém kole a zatím mi vůbec nevadí - spíš myslím do budoucna, jak bude člověk stárnout a bude víc a víc bolavej… ale taky asi přidá váhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 11:49

Doporučuju značku Kona, dají se sehnat i za méně peněz než píšete a je to opravdu kvalitní značka. Kolo mám už asi 5 let, jezdím pravidelně a stále drží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
5.5.20 15:45
@Pudloslava píše:
kotoucove brzdy ti pry pridaji kilo a taky se sloziteji nasazuje kolo pri vymene duse, ja bych je snad ani nechtela. zrovna tak premyslim, jestli potrebuji odpruzeni predni vydlice, jestli teda jde vubec sehnat dneska kolo bez.

No já jezdím dost v terénu, takže bez te vidlice by mi asi upadly ruce. Něco to asi přidá, ale zase mám odlehčený rám a duši sama nevyměnim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.5.20 20:32
@Anonymní píše:
Potřebovala bych poradit s koupí dámského kola. Na trhu je spoustu značek a jsem lajk. Chtěla bych jezdit i steskách, ne jenom po silnici, tak asi horské? Cenové rozpětí do 25-30 000… moc děkuji za doporučení. Mám 56kg a 167cm :nevim: :D :nevim:

Rozpocet slusny, ale zeptam se, na cem jsi do ted jezdila a po jakych cestach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama