Chtěla bych začít zpívat - jde to vůbec po třicítce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 11:36
Chtěla bych začít zpívat - jde to vůbec po třicítce?

Ahoj lidi,
omlouvám se za anonym, manžel by mě zabil, musím na tajňačku :lol: :oops: :?.
Od dětství jsem vždycky strašně ráda zpívala. Nikdy jsem nikam do hudební školy nechodila, jsem z chudé rodiny. Ale nebyl jediný den, kdy jsem si nezazpívala. Léta plynula, já se vdala, přišly děti, spousta starostí. Na zpěv mi nezbývala energie a chuť. V podstatě jsem manželství podřídila všechny své zájmy a přestala je provozovat.
Teď jsem se rozhodla být trochu sobec a začít myslet nejen na manžela a děti, ale i na sebe a své zájmy. Sportovat můžu bez pomoci a bez lektora. Ale zpěvu bych se ráda věnovala nějak více, než jen, že si zazpívám ve sprše. Nechci žádnou profi dráhu, ani koncertovat v kostele. Ale chtěla bych na svém zpěvu zapracovat jen tak, sama pro sebe. Abych se nemusela stydět zazpívat si písničku u táboráku… Je mi dost přes třicet, myslíte, že má smysl najít si učitelku zpěvu a začít se tomu věnovat nějak více, nebo už je to v mém věku ztráta času a peněz? :think:
Máte někdo zkušenosti se zpěvem v dospělosti?

Reakce:
Lamátko
Závislačka 2529 příspěvků 1 inzerát 28.10.18 11:37

Ahoj, jsme na tom úplně stejně. Mě by strašně bavilo zpívat v muzikálu :mrgreen: ale nějak asi vím, že to už nemá cenu. Zpěváků je tu dost no

elue
Kecalka 460 příspěvků 28.10.18 11:38

zkušenosti nemám, ale moc ti fandím, jdi určitě do toho! člověk si mám plnit sny a toto je sen splnitelný! :palec:

KlarkaK
Závislačka 3349 příspěvků 7 inzerátů 28.10.18 11:48

Jsem učitelka zpěvu. Samozřejmě, že s hlasem se dá pracovat v každém věku. Je to jako se sportem…když nezačneš dostatečně brzo, tak kariéra v opeře tě asi nečeká stejně jako nepojedeš závodit na olympádu :mrgreen: Ale začít zpívat se určitě neboj ;)

Detsa
Extra třída :D 11012 příspěvků 28.10.18 12:02
@Anonymní píše:
Ahoj lidi,
omlouvám se za anonym, manžel by mě zabil, musím na tajňačku :lol: :oops: :?.
Od dětství jsem vždycky strašně ráda zpívala. Nikdy jsem nikam do hudební školy nechodila, jsem z chudé rodiny. Ale nebyl jediný den, kdy jsem si nezazpívala. Léta plynula, já se vdala, přišly děti, spousta starostí. Na zpěv mi nezbývala energie a chuť. V podstatě jsem manželství podřídila všechny své zájmy a přestala je provozovat.
Teď jsem se rozhodla být trochu sobec a začít myslet nejen na manžela a děti, ale i na sebe a své zájmy. Sportovat můžu bez pomoci a bez lektora. Ale zpěvu bych se ráda věnovala nějak více, než jen, že si zazpívám ve sprše. Nechci žádnou profi dráhu, ani koncertovat v kostele. Ale chtěla bych na svém zpěvu zapracovat jen tak, sama pro sebe. Abych se nemusela stydět zazpívat si písničku u táboráku… Je mi dost přes třicet, myslíte, že má smysl najít si učitelku zpěvu a začít se tomu věnovat nějak více, nebo už je to v mém věku ztráta času a peněz? :think:
Máte někdo zkušenosti se zpěvem v dospělosti?

Určitě má. Jdi do toho :kytka:. Nevidím žádný problém v tom, že ti bylo přes 30. Jednak jsi mladá a navíc se hlas vyvíjí po celou dobu života. Jediný problém by v tomhle byl zkusit prorazit kariérně jako zpěvačka, ale to ty v plánu ani nemáš to vypadá :). Jelikož v hudebním průmyslu je skutečně obrovská konkurence.

Pukrle
Kecalka 287 příspěvků 28.10.18 12:02

Urcite jdi do toho! Na ZUSce jsem jednou potkala pani, ktera se po odchodu do duchodu rozhodla zacit hrat na fletnu. Nikdy neni pozde zacit neco, co ma clovek rad, i v tomto veku ti to muze prinest spoustu radosti.

TRG
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 28.10.18 12:04

Dá se to, někdo začne až v důchodu, znám dost takových. Sama zpívám, nechci neanonymně psát jak a kde. Jen si nedovedu představit, že si platím učitelku, abych si zpívala doma ve sprše nebo u táboráku, bez nějakého zakončení úsilí třeba koncertem, který udělá radost lidem. I kdyby to bylo pár koled v rámci nějaké adventní akcičky. Nebo kroužku pro děti, kde bych je učila lidovky - např. ve školce. Domluvila bych si lekce zpěvu, abych od odborníka slyšela, jak na tom jsem (prý se naučí zpívat každý, docela bych tomu věřila, spousta lidí se při pravidelném cvičení hezky vypracovala, kdo má talentu málo nedotáhne to nějak daleko, ale hezky zazpívat může, znám ale slečnu, co měla vůli a pod vedením profesorky to dotáhla do Národního, a to objektivně extra talentu neměla, nadprůměrně ano, ale hlavně poctivě cvičila). Až bych se rozezpívala a pochytila trochu teorie, zkusila bych se zapojit do nějakého místního souboru, asi nejlíp sboru. ;)

Gracelynx
Povídálka 17 příspěvků 28.10.18 12:21

asi by stalo zato najit nekoho, kdo zpev uci, aby te naucil zaklady (dychani, noty…) a pak treba zkusit nejaky sbor

elisa.qu
Stálice 80 příspěvků 28.10.18 14:22

Ahoj, zkus tohle https://www.naucmese.cz/…/zpivejme-si#…
Taky bych ráda začala zpívat, ale pořád jsem nějak nenašla odvahu se tam přihlásit..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 21:15

Mám stejnou touhu. Mám pocit, že zpívat moc neumím, ale zpívám ráda. Nekdy bych chtěla aspoň do karaoke baru nebo nekde při pracovní akci si zazpivat, ale nevěřím si a stydím se. Pred lidmi se mi jakoby sevre hrdlo a zni to hrozne. Proto bych taky chtěla chodit na hodiny. Zatím jsem na tom ale blbě časově.
Mám vyhlidnuty kroužek v ddmhttp://w­ww.dumum.cz/krou­zky/5655-popularni-zpev
Taky bych se strašně ráda naučila na bicí. A plno dalších veci, jen musim tak rok pockat. Pak bych měla mít vic casu.
Držím palce a ať se ti povede něco najit. Třeba i nekde blízko v ddm. Zkus se poohlédnout v okolí. Nebo i přes to naučím.cz .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >