Chtěla jsem se očkovat proti Covid 19, ale teď přišel zvrat.

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.12.21 16:00

Chtěla jsem se očkovat proti Covid 19, ale teď přišel zvrat.

Vážené uživatelky, chci Vás na začátek seznámit s tím, že tato diskuze je pro všechny, ať jsme očkované, rozoočkované, neočkované. Já nejsem očkována a napíši Vám důvod, proč tomu tak je. Ze začátku roku jsem si říkala, že na očkování půjdu, až na mě přijde řada (věková kategorie 30 +) Čekala jsem do léta, kdy jsem tu možnost měla, mezitím nás testovaly v zaměstnání, kde jsem naštěstí byla vždy s negativním výsledkem. Poté bylo možné, že nám po dobu léta bylo z veřejného zdravotního pojištění proplácení testů, a epidemie ustupovala. Říkala jsem si dobrá, ještě to zatím nechám, jsem zdravá, epidemie ustupuje. Samozřejmě s blížícím se podzimem jsem věděla, že se epidemie bohužel bude vyvíjet, a že zase bude nabírat na síle. Čekala jsem, pečlivě sledovala data o nových potvrzených případech pozitivně testovaných osob na našem území. V polovině října jsem se chtěla jít naočkovat, kvůli zdraví, protože k tomu očkování slouží, ale pak přišel zvrat. Když jsem se dozvěděla z médií, že vstup do restaurace bude povolen ze začátku i s testem, poté bez testu a jenom těm, kdo jsou očkováni, nebo prodělali onemocnění, a že servírka, která není hygienik, by měla kontrolovat můj zdravotní stav, tak jsem obrátila o třista šedesát stupňů a řekla si, že nepůjdu. Nepůjdu z toho důvodu, abych mohla do restaurace, nebo ke kadeřníkovi. Je to přece nogické a proti normálnímu rozumu. Kam jsme to dospěli, je mi z toho smutno. Smutno mi je také z toho, že když je denně nově přes dvacet tisíc potvrzených případů, že nám neočkovaným bylo odebráno právo mít nárok na PCR testy mít proplacené z veřejného zdravotního pojištění. Nejvíce mi dostalo, když jsem dnes zjistila, že od nového roku bude platit certifikát o očkování jenom 9.měsíců, poté bohužel. Takže si lidě budou muset jít pro třetí dávku, i když o ní nestojí a měli by třeba i po tich 9. měsících prokazatelně dostatek protilátek, které by je chránili. Bohužel to je velká podpásovka pro ty, kteří šli se nechat oočkovat. Také se mi nelíbí tvrzení, že my neočkovaní jsme rizikem pro očkované. To je dle mého názoru nepřesný fakt, vždyť ti očkovaní jsou chráněni díky vakcíně, tak o co jde. A v neposlední řadě je nemyslitelné, aby naši politici říkali, že je očkování zcela dobrovolné a zároveň říkali, že musí dělat vše proto, aby neoočkovaným znepříjemnili život. Holky budu ráda, když mi napíšete jak to cítíte, mám Vás ráda a držte se.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59393
2.12.21 16:10

360 stupňů?? Tak to jsi ale tam, kde jsi byla pred tím
A další diskuse o očkování, covidu
Je jich tu už dost
A navíc, proč anonym

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
2.12.21 16:12

Dekujeme za tvuj nazor. bohuzel odvaha konci u anonymu, tleskame :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27814
2.12.21 16:13

Jde o to, aby až to chytíš, aby jsi měla lehký průběh.
Tak si nechoď, ale pak tady nebreč až budeš pozitivní, jak se bojíš :nevim: diskuzí je tady na to milion

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 16:15

Neotřelé téma, o tom tu ještě nikdy nikdo nenapsal, unikátní problémy. Dobře, že jsi napsala, jinak bychom byli všichni v háji.

• Citovat
  • Nahlásit
36221
2.12.21 16:21
@Anonymní píše:
Vážené uživatelky, chci Vás na začátek seznámit s tím, že tato diskuze je pro všechny, ať jsme očkované, rozoočkované, neočkované. Já nejsem očkována a napíši Vám důvod, proč tomu tak je. Ze začátku roku jsem si říkala, že na očkování půjdu, až na mě přijde řada (věková kategorie 30 +) Čekala jsem do léta, kdy jsem tu možnost měla, mezitím nás testovaly v zaměstnání, kde jsem naštěstí byla vždy s negativním výsledkem. Poté bylo možné, že nám po dobu léta bylo z veřejného zdravotního pojištění proplácení testů, a epidemie ustupovala. Říkala jsem si dobrá, ještě to zatím nechám, jsem zdravá, epidemie ustupuje. Samozřejmě s blížícím se podzimem jsem věděla, že se epidemie bohužel bude vyvíjet, a že zase bude nabírat na síle. Čekala jsem, pečlivě sledovala data o nových potvrzených případech pozitivně testovaných osob na našem území. V polovině října jsem se chtěla jít naočkovat, kvůli zdraví, protože k tomu očkování slouží, ale pak přišel zvrat. Když jsem se dozvěděla z médií, že vstup do restaurace bude povolen ze začátku i s testem, poté bez testu a jenom těm, kdo jsou očkováni, nebo prodělali onemocnění, a že servírka, která není hygienik, by měla kontrolovat můj zdravotní stav, tak jsem obrátila o třista šedesát stupňů a řekla si, že nepůjdu. Nepůjdu z toho důvodu, abych mohla do restaurace, nebo ke kadeřníkovi. Je to přece nogické a proti normálnímu rozumu. Kam jsme to dospěli, je mi z toho smutno. Smutno mi je také z toho, že když je denně nově přes dvacet tisíc potvrzených případů, že nám neočkovaným bylo odebráno právo mít nárok na PCR testy mít proplacené z veřejného zdravotního pojištění. Nejvíce mi dostalo, když jsem dnes zjistila, že od nového roku bude platit certifikát o očkování jenom 9.měsíců, poté bohužel. Takže si lidě budou muset jít pro třetí dávku, i když o ní nestojí a měli by třeba i po tich 9. měsících prokazatelně dostatek protilátek, které by je chránili. Bohužel to je velká podpásovka pro ty, kteří šli se nechat oočkovat. Také se mi nelíbí tvrzení, že my neočkovaní jsme rizikem pro očkované. To je dle mého názoru nepřesný fakt, vždyť ti očkovaní jsou chráněni díky vakcíně, tak o co jde. A v neposlední řadě je nemyslitelné, aby naši politici říkali, že je očkování zcela dobrovolné a zároveň říkali, že musí dělat vše proto, aby neoočkovaným znepříjemnili život. Holky budu ráda, když mi napíšete jak to cítíte, mám Vás ráda a držte se.

Lidi, co se chtěli naočkovat ze zdravotních důvodů, už dávno naočkovaní jsou. Zbytek jsou bizarní antivax kecy a obrat „o 360 stupňů“ je jen třešnička na dortu :mrgreen:

Upřímně, jako třicetiletá ženská, doufejme netěhotná a nikoliv morbidně obézní, bys svým očkováním nic moc nezachránila. To bys musela mít ultra smůlu, abys skončila na kyslíku. Tak se neočkuj a zajdi si koupit úhloměr :cert: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13711
2.12.21 16:22

Miluju otocky o 360…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
2.12.21 16:23

Moc to řešíš. Mě nevadí očkování ani neočkovaní, je to každého věc. Nesouhlasím ani se spoustou kroků vlády, ale život je krátký na to, abych se zabýval něčím, co nezměním. Tady jde zkrátka o to, zda se chceš nechat očkovat nebo nechceš. To si musí rozhodnout každý sám. Dospělý člověk by toho měl být schopný, na základě vlastního úsudku. Je jedno jaké má kdo, pro dané rozhodnutí důvody, to je jeho soukromá věc, ale měl by si to umět sám v sobě zdůvodnit a podle toho se rozhodnout. Ty se v tom na můj vkus moc babráš, možná by nebylo od věci si najít jiný koníček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69178
2.12.21 16:28
@Anonymní píše:
Vážené uživatelky, chci Vás na začátek seznámit s tím, že tato diskuze je pro všechny, ať jsme očkované, rozoočkované, neočkované. Já nejsem očkována a napíši Vám důvod, proč tomu tak je. Ze začátku roku jsem si říkala, že na očkování půjdu, až na mě přijde řada (věková kategorie 30 +) Čekala jsem do léta, kdy jsem tu možnost měla, mezitím nás testovaly v zaměstnání, kde jsem naštěstí byla vždy s negativním výsledkem. Poté bylo možné, že nám po dobu léta bylo z veřejného zdravotního pojištění proplácení testů, a epidemie ustupovala. Říkala jsem si dobrá, ještě to zatím nechám, jsem zdravá, epidemie ustupuje. Samozřejmě s blížícím se podzimem jsem věděla, že se epidemie bohužel bude vyvíjet, a že zase bude nabírat na síle. Čekala jsem, pečlivě sledovala data o nových potvrzených případech pozitivně testovaných osob na našem území. V polovině října jsem se chtěla jít naočkovat, kvůli zdraví, protože k tomu očkování slouží, ale pak přišel zvrat. Když jsem se dozvěděla z médií, že vstup do restaurace bude povolen ze začátku i s testem, poté bez testu a jenom těm, kdo jsou očkováni, nebo prodělali onemocnění, a že servírka, která není hygienik, by měla kontrolovat můj zdravotní stav, tak jsem obrátila o třista šedesát stupňů a řekla si, že nepůjdu. Nepůjdu z toho důvodu, abych mohla do restaurace, nebo ke kadeřníkovi. Je to přece nogické a proti normálnímu rozumu. Kam jsme to dospěli, je mi z toho smutno. Smutno mi je také z toho, že když je denně nově přes dvacet tisíc potvrzených případů, že nám neočkovaným bylo odebráno právo mít nárok na PCR testy mít proplacené z veřejného zdravotního pojištění. Nejvíce mi dostalo, když jsem dnes zjistila, že od nového roku bude platit certifikát o očkování jenom 9.měsíců, poté bohužel. Takže si lidě budou muset jít pro třetí dávku, i když o ní nestojí a měli by třeba i po tich 9. měsících prokazatelně dostatek protilátek, které by je chránili. Bohužel to je velká podpásovka pro ty, kteří šli se nechat oočkovat. Také se mi nelíbí tvrzení, že my neočkovaní jsme rizikem pro očkované. To je dle mého názoru nepřesný fakt, vždyť ti očkovaní jsou chráněni díky vakcíně, tak o co jde. A v neposlední řadě je nemyslitelné, aby naši politici říkali, že je očkování zcela dobrovolné a zároveň říkali, že musí dělat vše proto, aby neoočkovaným znepříjemnili život. Holky budu ráda, když mi napíšete jak to cítíte, mám Vás ráda a držte se.

Uplne stejne, akorat uz mne to nebaví, tak jsem naockovat sla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
2.12.21 16:29

Tak buď se naočkuji kvůli strachu o své zdraví a nebo nenaočkuji.
Jo, ty výhody mi také přišly hloupé, ale uvědomělých lidí, kteří chápou smysl kolektivní imunity nebude 90 %.
Asi ti tedy o zdraví nejde.
Já se nechala naočkovat kvůli zmíněné kolektivní imunitě. Covidjsem prodala pouze ze ztrátou čichu, nepatřím k rizikové skupině (věkem, nadváhou).

PS: Úhloměr se doma neztratí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1945
2.12.21 16:30

A nestačilo to jen napsat do nejake už existující diskuze? Jako jasně, taky jsem měla v létě o vakcine jiné představy, jako většina lidí kolem. Teď už vidím, že to není žádná hitparada, na očkování jsem ale šla, spíš z pocitu společenské odpovědnosti. Nejsem nijak riziková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38354
2.12.21 16:32
@Anonymní píše:

Jsem očkovaná a se třetí dávkou počítám. Neřeším, denně mě čekají jiné výzvy než jen pitomý kovid. Život se nezastavil. A očkovaná jsem hned, jak to šlo. Ani chvilku jsem neuvažovala o tom, že bych čekala, až zahřmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38354
2.12.21 16:33
@Šarlota4 píše:
Miluju otocky o 360…

Má tam i jiné perly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 16:37

Ještě bych doplnila, psali jsme si s kamarádkou, co má druhou dávku, po deuhé dávce jí bylo opravdu zle a říkala, že na třetí už nepůjde a dnes se dozvěděla, že musí, je to smutné. Bojí se, aby se jí nic po třetí nestalo.

• Citovat
  • Nahlásit
1945
2.12.21 16:37

A k té třetí davce: syn bude mít brzy třetí hexu. Taky ho nikdo netestuje na protilatky, zvláštní, že? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat