Chtěli byste povinnou mateřskou dovolenou pro oba rodiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetlana87
Kecalka 191 příspěvků 09.05.18 17:35
Chtěli byste povinnou mateřskou dovolenou pro oba rodiče?

Teď čtu, že ve Švédsku musí oba rodiče na mateřskou alespoň 5 měsíců v rámci rovnosti mezi pohlavími. Mně se to zdá fajn, protože když jde jen jeden rodič, nepracující může být finančně znevýhodněný.
Chtěli byste to u nás?

Tady je odkaz: https://www.telegraph.co.uk/…athers-told/

Pardon, asi došlo k nedorozumnění. Není to tak, že z práce odejít musíte, ale že každý rodič má těch pět měsíců navíc a ty nejdou převést na druhého rodiče.

Příspěvek upraven 09.05.18 v 17:52

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28073 příspěvků 09.05.18 17:37

Nemám ráda, když se stát s..re do rodinného uspořádání partnerů. Ať se raději Švédové starají o to, aby se někdo nebál vjet kočárkem do no go zón.

vertunka
Závislačka 4153 příspěvků 09.05.18 17:38

Ne nechtela bych to. A financne znevyhodnena se rozhodne necitim, mame s manzelem spolecne finance.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 11574 příspěvků 09.05.18 17:38

@Svetlana87 a to ta matka jde na tu dobu do práce?

lucenka
Vesmírná mluvilka 30689 příspěvků 09.05.18 17:39

Rozhodně bych nechtěla něco takového povinně. Proč bych měla opouštět své dítě a jít do práce, když mi vyhovuje být s ním domaa už teď se mohou rodiče na Rd střídat. Takže tu možnost mají, když chtějí. Ale evidentně u nás o to není moc zájem.

Russet
Echt Kelišová 8293 příspěvků 09.05.18 17:40
@Svetlana87 píše:
Teď čtu, že ve Švédsku musí oba rodiče na mateřskou alespoň 5 měsíců v rámci rovnosti mezi pohlavími. Mně se to zdá fajn, protože když jde jen jeden rodič, nepracující může být finančně znevýhodněný.
Chtěli byste to u nás?

Povinně ne. První rok stejně ženy kojí většinou, tak ať jsou s dítětem. Já bych si tu příležitost být s miminkem vzít nenechala, prachy neprachy. Rovnost pohlaví je blbost.

Svetlana87
Kecalka 191 příspěvků 09.05.18 17:40
@vokishka píše:
@Svetlana87 a to ta matka jde na tu dobu do práce?

Může, nebo mohou být na mateřské oba a mateřskou tak vyčerpat rychleji.

rumela9
Kecalka 105 příspěvků 09.05.18 17:40

:think: Ne…ani náhodou :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26003 příspěvků 09.05.18 17:41

Ne, ani náhodou. Dítě patří biologicky k matce, otec má v rodině jinou roli. Vsechny jsem dva roky kojila, takze u nás by to bylo nerealizovatelne.Je to můj názor a nehodlam se obhajovat kazdemu oponentovi, který me bude citovat a případně cpát svůj opačný 8)

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 8802 příspěvků 09.05.18 17:42

Ne. Stát uz snad kecá do dost věcí. Do uspořádání mého rodinného života je mu absolutní kulový.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28073 příspěvků 09.05.18 17:43
@Tichošlápek píše:
Ne. Stát uz snad kecá do dost věcí. Do uspořádání mého rodinného života je mu absolutní kulový.
:palec:

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 11574 příspěvků 09.05.18 17:43
@Svetlana87 píše:
Může, nebo mohou být na mateřské oba a mateřskou tak vyčerpat rychleji.

tak to je divné, zaměstnavatel má někoho za mateřskou, to ho na těch 5 měsíců zase vyhodí? A pak si hledá někoho jiného? Pokud spoku nežijí, tak to dítě prostě šoupne třeba nějakému alkoholikovi nebo tak něco?

ka2ka
Extra třída :D 12133 příspěvků 09.05.18 17:44

A jak to řeší když matka vydělává mín a povinně se vrátí do práce to se pak jdou pást?

Rive
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 09.05.18 17:44

Ne, jsem s dětma moc ráda, chyběli by mi, už tak se děsím toho, že když půjdu do práce, tak je uvidím málo.
Navíc manžel by to psychicky zvládnul tak dva dny, pak bych jeho ani děcka v bordelu, který by opanoval náš byt asi ani nenašla.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 09.05.18 17:45

Povinně bych nechtěla rozhodně nic, ať by to bylo jakkoliv super. Už teď má stát přehnaně mnoho pravomocí, natož kdyby ještě za rodiče rozhodoval, jak dlouho má kdo z nich být doma s dítětem. To je každého věc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Zoufalý otec Meghan Markle: „Budu dělat ostudu, dokud se mnou nezačne komunikovat!“

Otec Meghan Markle dál útočí na Kensingtonský palác v médiích a vyhrožuje, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama