Chtěly byste ve školách genderově neutrální toalety?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 04.10.18 14:46
Chtěly byste ve školách genderově neutrální toalety?

Čtu článek:

https://www.krestandnes.cz/…ych-skolach/

Souhlasíte, aby v rámci antidiskriminace byly toalety pro holky i kluky společné? Nejde ani tak o praktičnost, jako spíš významovou hodnotu pro děti, aby nevyrostly v domnění, že kluci patří tam a holky zase sem. Prostě o stejné zacházení nehledě na pohlaví.
A ta praktická stránka je, že holky tráví na WC více času a často stojí fronty. Kluci zase jen chvíli, takže v tomhle by se to hodilo.
Jak jsem se dočetla i jinde, podobně je to už i v jiných zemích jako Norsko, Kanada, Čína, nejedná se tím pádem o jediný případ, ale spíš o změnu, která se postupně rozrůstá. Je to ale škola od školy, není to automaticky v každé škole v dané zemi.

Jste pro, nebo proti?

Edit: Zapomněla jsem důležitý dodatek. Je to také pro správné zařazení trans studentů. A co se týče mušlí, ty tam nejsou. Jsou to vše kabinky.

Příspěvek upraven 04.10.18 v 14:58

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:
Premek_Orac
Závislačka 4421 příspěvků 04.10.18 14:49

Ne, nesouhlasím.

Mar80
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 04.10.18 14:49

Ne

arinecka
Kelišová 5256 příspěvků 04.10.18 14:50

@Svetlana87 Nechala bych to tak jak to je. Nelíbilo by se mi chodit na wc s klukama. Zajímalo by mě kdo tohle vymýšlí :think:

Kriss Tina
Kelišová 6117 příspěvků 04.10.18 14:51

Myslím že by to uvítali spíš kluci, nějak si to nedovedu představit v praxi, teda u těch školáků. V práci máme společné wc i šatny a tam to nikomu nevadí, ale jsme dospělý, ne nadržený puberťáci co se snaží navzájem očumovat, zvlášť pro holky by to asi bylo nepříjemné jít na velkou nebo si měnit hygienické pomůcky, když jim budou za dveřma postávat a hulákat kluci :think:

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 04.10.18 14:52

Ani si nechci představovat, co by si tam pak kluci na ty holky dovolovali. To zas nekdo vymysli ho.adiny… Do ted to nikomu nevadilo, ze maji zachody zvlast :zed: :zed: :zed:

1mila2
Kecalka 422 příspěvků 04.10.18 14:53

Ty jo, neumim si predstavit, ze koukam na kluka jak cura do musle :think:
Nebo jak holka susti s vlozkama v kabince, zatimco parta skolnich borcu stoji u umyvadla a resi jak nejaka holka nema podprdu :zed:
Ale na druhou stranu byly by okamziky, kdy by se toho dalo vyuzit :lol:

Jsem proti :roll:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 04.10.18 14:54
@Svetlana87 píše: Čtu článek:

Souhlasíte, aby v rámci antidiskriminace byly toalety pro holky i kluky společné? Nejde ani tak o praktičnost, jako spíš významovou hodnotu pro děti, aby nevyrostly v domnění, že kluci patří tam a holky zase sem. Prostě o stejné zacházení nehledě na pohlaví.
A ta praktická stránka je, že holky tráví na WC více času a často stojí fronty. Kluci zase jen chvíli, takže v tomhle by se to hodilo.
Jak jsem se dočetla i jinde, podobně je to už i v jiných zemích jako Norsko, Kanada, Čína, nejedná se tím pádem o jediný případ, ale spíš o změnu, která se postupně rozrůstá. Je to ale škola od školy, není to automaticky v každé škole v dané zemi.

Jste pro, nebo proti?

Takovýhle blbosti vymýšlí lidi, co nemusí řešit opravdové problémy.

Příspěvek upraven 04.10.18 v 14:55

Russet
Extra třída :D 12262 příspěvků 04.10.18 14:54

Jste pro, nebo proti?

Nesouhlasím. Vadi mi dlouhé fronty u holčičích WC. Tak hlasuju pro to, aby jich bylo víc. Fakt nestojím o to vidět čůrající chlápky u mušlí. Ve školce je spojené mají :)

ilca
Extra třída :D 12297 příspěvků 04.10.18 14:55

taky jsem proti a všechny názory co byly napsány nademnou mají logiku, tak k tomu nemám co dodat.

Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 04.10.18 14:55

Jde o to to zavádět postupně od malých dětí. Tím vyrostou v dojmu, že je to běžné a žádná anarchie na záchodech nenastane.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20097 příspěvků 04.10.18 14:55

@Svetlana87 jako jestli bych chtěla ve škole řešit „sexuální obtěžování“, až si holky budou stěžovat, že je kluci otravujou nebo kluci, že u mušlí stojí s vyndaným pinďourem a kdekdo je může okukovat? nebo že na základkách budou malí i velký kluci řešit vložky v koši?
Hele já ti nějak nevim, přijde mi to úchylný i u dospělých, mít společný toalety s celým patrem, chlapi, ženský, natož u dětí…

takže ne, já bych to nepodpořila…

Keshi
Závislačka 2729 příspěvků 04.10.18 14:58

Za mě ne. Ani u dospělých. Já bych se asi ani nevyčůrala, kdybych věděla, že za dveřma stojí chlap u mušle. :lol:

Demi
Závislačka 4122 příspěvků 04.10.18 14:58

Jste pro, nebo proti?

Edit: Zapomněla jsem důležitý dodatek. Je to také pro správné zařazení trans studentů.

Příspěvek upraven 04.10.18 v 14:57

Takže to, co bylo dosud normální, je najednou špatně… Někdo si plete rovnoprávnost s rovností, a pojmy s dojmy.
Nesouhlasím, tedy jsem proti.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 04.10.18 14:58

Tp je zase provokativní a nesmyslný příspěvek který má akorát za cíl bouřlivou diskuzi. :roll: Holky patří tam a kluci zase jinam. Tak to prostě bylo a je. A žádná sluníková sekta mě nepřesvědčí o opaku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >