Reklama

Chtít po manželovi stěhování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jelimanka86
Povídálka 29 příspěvků 18.01.17 09:31
Chtít po manželovi stěhování?

Zdravím. Nevím si rady se svou situací a proto Vás prosím o názor. Před 5 lety jsme se s manželem přestěhovali z Prahy do Králova dvora, kde jsme si postavili dům. Před necelým rokem se nám narodila dcerka. Bohužel tu nejsem šťastná, Praha mi strašně chybí, ať už dostupnost služeb, tak i rodina a přátelé (jsem rodilá Pražačka). Myslela jsem si, že je to o zvyku, ale po 5 letech už bych si tu měla zvyknout, ne? :nevim: Manžel však o případném prodeji nechce slyšet, má to tu rád, má to blízko do práce (20 min. autem), je tu spokojený, což chápu. Vím, že je dost blbé, když tu vše postavil podle mých představ, neustále to tu vylepšuje a já teď přijdu s tímhle, ale nemůžu si pomoct, štve mě to tu, už teď se děsím toho, jak budu dojíždět po mateřské (hodinu tam a zpět).Kromě toho mi vadí i místo samotné z několika důvodů, které vyplavaly tak nějak časem, třeba zápach z nedalekého prasečáku, hluk od sousedů apod. Je mi jasné, že mi hodně věcí mělo dojít dřív, ale nedošlo, byla jsem blbá a naivní, velmi jsem si to tu idealizovala. Nevím co dál, jestli na manžela naléhat ohledně stěhování, nebo ne. Bojím se, aby náš jinak hezký vztah tímto neutrpěl, ale zároveň mě to tu ničí. Snažím se tu hledat pozitiva, přátele, ale stále si vyčítám, že jsme sem šli. Často brečím. Moc se mi tu nelíbilo už po přestěhování, ale říkala jsem si, že až budu na mateřské, tak to bude lepší, no, ale je to spíš horší. Když třeba onemocním, nemá mi kdo pomoct s malou, v Praze bych tu možnost měla. Co by jste na mém místě dělaly vy? Uvažuju i o návštěvě psychologa, jestli by nešel změnit můj přístup tady k tomu místu…Jsem teď ve stavu, kdy mě tu každá maličkost strašně vytočí :roll: přitom si říkám, že je to asi „rouhání“ si stěžovat, lidé bydlí mnohem hůř a jsou šťastní, já mám krásnej dům, zdravou dcerku, hodného manžela, měla bych být v sedmým nebi, ale nejsem :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 18.01.17 09:37

Asi bych na manžela netlačila, když už tam máte dům a on je spokojený. Vždyť do Prahy je to kousek, nemůžeš tam jezdit častěji? My se odstěhovali z Prahy na Moravu, to je teprv dálka, pár kiláků od Prahy bych vůbec neřešila :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 09:39

@jelimanka86 Upřímně, je to těžké, když budeš na manžela tlačit, tak počítej s tím, že to vztah naruší a i pokud by se ti třeba podřídil, tak on může mít v Praze stejné pocity jako ty. Když tlačit nebudeš, tak to bude vadit tobě a vztah to taky poznamená… takže ano, pokoušela bych se hledat pozitiva. My udělali to samé (i podobným směrem, jen to máme k té Praze o maličký kousek blíž než vy), ale já jsem tu spokojená, ve vesnici jsou perfektní lidi, zapadli jsme tu a nemusím dojíždět každý den, i když i takový tu jsou.
PS: to máš v pránu dojíždět do práce do Prahy?

EDIT: všechno zpět, nevím proč jsem si to přeložila jako Dvůr Králové… jinak tohle mi přijde jako takový kousíček, že nevidím důvod, proč bys v té Praze nemohla být kdykoliv chceš, stejně jako ta pomoc u vás.

Příspěvek upraven 18.01.17 v 09:54

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 18.01.17 09:40

Jak jste na tom financne, az se vratis do prace, poridit si jeste i maly byt treba na kraji Phy vasim smerem? To by totiz mnohe resilo…

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 18.01.17 09:45

Z Králováku do Prahy kousek. Nevidím tam problém rodiče navštívit nebo naopak, aby rodiče nebo přátelé přijeli za tebou, třeba pohlídat malou. Takovéto úvahy si měla vést před přestěhováním, teď už je celkem pozdě. Když už jste vybudovali hnízdo, tak bych manžela nepřesidlovala.
Mně se Královák také moc nezamlouvá, ale dokázala bych tam žít. Ale tak, já si zvyknu všude :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:47

Jsem ve stejné situaci, jen tedy z Prahy do Berouna :D Štve mě to tu pěkně. Sousedi dělají bordel, řešíme odhlučnění oken a celého domu jen kvůli párku pitomců v protějším domě. Všichni tu topí sajrajtama, od září do dubna se nedá vyvětrat. V Praze jsme bydleli v bytě, tam neexistovalo ani aby si někdo po osmé hodině pustil doma pračku a rušil tím sousedy. Za bezdětna to ještě šlo, ale na mateřské vygradovalo. Trochu se to zlepšilo návratem do práce, ale druhá mateřská brzy přijde a už zas chytám tik v oku, obrazně řečeno.

Řešila jsem totéž, co ty, nakonec s manželem byla domluva, začali jsme koukat po jiném bydlení. Bohužel Praha je strašně drahá, takže jsme to asi po roce vzdali. Do bytu zpátky nechce dítě (5 let, je tu zvyklé, nechce do bytu a já se mu nedivím). Jak jsou na tom vaše děti? Chtěla bys do bytu nebo do domu? V domě si v Praze nemusíš až tak moc polepšit. Kde v Králováku bydlíte? Napíšu ti SZ, můžeme se vzájemně politovat :mrgreen: :mrgreen:

zoidberg
Extra třída :D 11464 příspěvků 18.01.17 09:50

Myslím, že chtít po manželovi stěhování můžeš, pokud jsi tak nešťastná a brečíš, tak to asi bude vážné. Ale zase je fér, abys všechno kolem stěhování zařídila sama, nemůžeš po něm chtít, aby se angažoval, když s tím vlastně nesouhlasí. To, že pak zase bude nešťastný tvůj manžel, to už je věc vedlejší, na holčičí výstřelky si muži už vytvořili imunitu.
Snad to pochopí jednou i tvé dítě, že mohlo vyrůstat blíže přírodě, ale maminka plakala…

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 18.01.17 09:51

Na jednu stranu tě chápu, zbláznila bych se tam, ale na druhou, mě by tam nedostali ani párem volů :nevim: Chtít po manželovi, aby opustil dům, který vybudoval podle mě není správné a na vztahu to následky zanechá. Píšeš, že o tom nechce slyšet, takže jedno mu to zřejmě není…
Nevím, jak jste na tom finančně, kamarád spor se ženou v oblasti bydlení vyřešil tak, že koupili dům za Prahou, kam jezdí na víkendy a plánují si tam důchod (s tím teda i ona souhlasí), ale přes týden bydlí v Praze :nevim:

Tunrida
Hvězda diskuse 47198 příspěvků 18.01.17 09:52

Tohle se tady píše snad každý den, jak se zatvrzelá Pražačka nechá ukecat, odstěhuje se a pak bulí nad tím, jak jí Praha chybí. Já teda nevím, co komu schází na tom pražským humbuku, ale když to někdo tolik potřebuje, tak ať se proboha nestěhuje pryč, aby za pár let zjistil, že to prostě neskousne. :nevim: Pak jsou z toho rozvrácený rodinu kvůli blbýmu bydlení.

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 18.01.17 09:53

Ja bych do Kralovaku z Prahy nesla, ani kdyby mi tam patrila vila Tugendhat.
Vas popis situace mi pripomina situaci kamaradky „zelene vdovy“ za Prahou, jen jinym smerem.
Oni nakonec resili tak, ze decka odchovala v baraku za Prahou a jak sla do prace, barak prodali, koupili v Praze byt a zase jsou stastna rodina, ktera ma cas na pratele, konicky, a nejsou jen rozvazeci deti.
Obecne moc nerozumim trendu, ktery asi jiz ustupuje, stavet za Prahou a pak se rano postavit do kolony a rvat se do Prahy zpatky a odpo v opacnem poradi.

inkakřivák
Extra třída :D 13169 příspěvků 18.01.17 09:54

Vždyt je to do Prahy dvacet minut, copak to je nějaký problém? A kvůli tomu budeš odcházet do bytu? Z domku? To bych neudělala. jestli je ti smutno, domluv se s manželem, že si pozveš častěji rodiče nebo jinou rodinu, kamarádky a tak. Ale ono to bude tím, že jsi na mateřské a proto osamělá, ne? A navíc - manžel to má blízko do práce, jak píšeš dvacet minut - no tak potom ty to máš blízko taky, ne? nešil.

jenny.fields
Generální žvanilka 24592 příspěvků 18.01.17 09:56

Šla bych za psychologem. Zbytečně se lituješ. Pomůže ti najít jiný úhel pohledu. Píšeš, že manžel postavil dům podle tvých představ, chtít se odstěhovat mu může přijít jako rozmazlenost a nevděčnost hodně velkého kalibru. On to má do práce 20 minut, kolik by to měl z Prahy? Dojíždět od Vás do Prahy není žádná hrůza, máme tam kousek chatu. A ožná to pak uvidíš jinak a budeš hledat práci tam u Vás. Když můžou hlídat v Praze, tak není zas takový problém dojet k Vám. Moje máma dojíždí 90 km s kombinací autobus, pražská MHD vlak, trvá jí to přes dvě hodiny a stejně je ochotná v případě nouze vstát ráno v pět a jet, aby stačila přijet, než musím do práce.

@Hanka1 Co by to podle tebe vyřešilo? :think: Jako že by párkrát za týden nechala děti doma s manželem a přespala by v Praze? :think:

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 18.01.17 09:56

A co bydlet kazdy zvlast? On tam a ty v Praze? Rozumim ti, taky bych byla nestastna.

Mango_Lassi
Extra třída :D 12986 příspěvků 18.01.17 09:56

Bydlíme v centru Prahy, máme malé dítě a nikam mimo Prahu bych nešla. Tvoje rozcileni chápu, bohužel nevím co poradit tak, aby se vlk nazral a koza zůstala celá.

jelimanka86
Povídálka 29 příspěvků 18.01.17 09:58

@j.a.n.i1 Ano, teda chtěla bych ještě druhé dítě a pak zpět do práce v Praze, mám fakt dobrou práci, takovou tu nenajdu :-/ i platově je Praha o něčem jiném…Taky už jsem teda přemýšlela o tom najít si práci v Berouně, ale bojím se, abych pak nelitovala. Navíc když jsem do té Prahy dojížděla za prací, tak mi tak nechyběla jako teď když jsem doma, a to přesto, že tam minimálně jednou za 14 dní jedu. Je ale zase pravda, že bych pak asi měla víc pocit že sem patřím. Teď mám rodinu v Praze, kamarády v Praze, práci v Praze, tak si tak nějak říkám co tu vlastně dělám… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama