Chudokrevnost, celiakie a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 17:01
chudokrevnost, celiakie a otěhotnění

Milé holky,
chtěla bych vás poprosit o vaše zkušenosti. Mám anémii (chudokrevnost), paní doktorka říkala, že mám nějaké menší krvinky. Na to beru železo. No ale cca dva a půl roku zpátky mi z krve byla zjištěna pozitivní nějaká jedna složka ze tří na celiakii (pardon, nerozumím tomu, takže odborně to neumím pojmenovat :nevim: ), takže jsem byla poslána na gastro a tam mi dělali sondu. Výsledkem bylo, že vyloženě jasná celiakie to není, ale že nějaký náběh a změny ve střevě tam jsou, tak že mám přijít za tři roky a uvidíme, jestli se to rozjede, nebo ne. A že pokud chci, tak bezlepkovou dietu dodržovat můžu, ale není to nezbytně nutné.
Chtěla bych vás poprosit, jestli s těmito věcmi máte někdo zkušenost, tak jestli má toto všechno vliv na otěhotnění? Může to způsobit neplodnost? (jak anémie, tak podezření na celiakii) Moc vám děkuji za jakoukoliv zkušenost. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
11223344
Ukecaná baba ;) 2145 příspěvků 04.04.18 17:09

Doktor musel být poradny blb.. doporucuji zmenu. Pokud byla ve střevě změna, celiakie to s největší pravděpodobnosti je. Přidej se na fb do skupiny celiakie a poloz dotaz tam. Vysvětli ti to. Jsou tam i odborníci… a ano nelecena (tedy nedodržování dieta) má vliv na neplodnost!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 17:15

@11223344 Děkuji za odpověď i radu. :kytka: Taky mi ta odpověď teda přišla dost divná - přece buď celiakie je, nebo ne. Ale on říkal, že jako špatné to na té sondě není, jen že jako něco malinko tam je - omlouvám se, už si nepamatuji, jak to říkal, přece jen je to právě ten rok a půl od tohoto vyšetření, ale jelikož se s manželem snažíme už přes rok o miminko a bohužel zatím neúspěšně, tak různě čtu a hledám a dostala jsem se právě až k jedné diskuzi o celiakii a to mě dost překvapilo. Začala jsem tedy přemýšlet a spojovat to, že mám už roky anémii, vlastně se ani pořádně neví proč, nakonec to bylo uzavřeno, že teda možná při menstruaci ztrácím víc krve, ale tento závěr byl řečen dost nejistě, no a potom mi byla zjištěna ta jedna pozitivní složka na celiakii a dnes jsem se dočetla, že anémie a celiakie spolu můžou souviset, takže i to by mohlo být řešení toho, proč tu anémii mám. :nevim: Samozřejmě nejsem lékař, takže si to tady spojuji jak puzzle laicky sama. :D Ale souviset by to spolu očividně všechno mohlo.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 17:16

@11223344 Pardon, přepsala jsem se, chtěla jsem napsat, že od vyšetření je to už dva a půl roku. :) Takže si bohužel už moc nepamatuji, jak to ten lékař tehdy na gastru říkal. :think:

 
11223344
Ukecaná baba ;) 2145 příspěvků 04.04.18 17:22

No podle mne celiakii mas. Já ji mám taky už delší dobu. Nacteneho toho mám dost. Bez k jinému doktorovi. Poptej se na fb. Mohli by ti i poradit dobreho doktora podle toho kde bydlíš..

 
vokishka
Extra třída :D 12764 příspěvků 04.04.18 17:39

Šla bych znovu na gastro a chtěla nové odběry krve a gastroskopii ovšem s odběrem na celiakii, ne že to řekne doktor jen tak od pohledu.

 
Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.04.18 17:50

:zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:…no presne jak pise @11223344

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 17:58

@11223344 @vokishka Holky, děkuji moc, určitě si tedy vyžádám všechna vyšetření znovu. Tím, jak mi před těmi dvěma a půl lety ten lékař řekl, že jako je tam něco málo, ale celiakií by to zatím nenazval a že teda tu dietu dodržovat můžu, ale nemusím, tak jsem to tehdy nějak víc neřešila. Jenže teď, když se nám miminko nedaří už delší dobu, jsem si díky jedné diskuzi na toto všechno vzpomněla a jsem v šoku. Vůbec by mě nenapadlo nad tím přemýšlet a spojit si to spolu. Ani teda s tou anémií.
Na druhou stranu - z krve mi vyšla pozitivní „jen“ nějaká jedna složka ze tří, tak si zase říkám, že kdybych měla jasnou celiakii, nemělo by vyjít pozitivní všechno? :nevim:
@Samuše Ano, teď už to taky vidím jinak, ale před těmi lety jsem slyšela více méně to, co jsem potřebovala slyšet - že to vyloženě jasná celiakie není, bezlepková dieta není nezbytně nutná a že mám přijít na kontrolu za tři roky. Víc jsem to pak nějak tedy neřešila. :nevim:

 
vokishka
Extra třída :D 12764 příspěvků 04.04.18 18:00
@Anonymní píše:
@11223344 @vokishka Holky, děkuji moc, určitě si tedy vyžádám všechna vyšetření znovu. Tím, jak mi před těmi dvěma a půl lety ten lékař řekl, že jako je tam něco málo, ale celiakií by to zatím nenazval a že teda tu dietu dodržovat můžu, ale nemusím, tak jsem to tehdy nějak víc neřešila. Jenže teď, když se nám miminko nedaří už delší dobu, jsem si díky jedné diskuzi na toto všechno vzpomněla a jsem v šoku. Vůbec by mě nenapadlo nad tím přemýšlet a spojit si to spolu. Ani teda s tou anémií.
Na druhou stranu - z krve mi vyšla pozitivní „jen“ nějaká jedna složka ze tří, tak si zase říkám, že kdybych měla jasnou celiakii, nemělo by vyjít pozitivní všechno? :nevim:
@Samuše Ano, teď už to taky vidím jinak, ale před těmi lety jsem slyšela více méně to, co jsem potřebovala slyšet - že to vyloženě jasná celiakie není, bezlepková dieta není nezbytně nutná a že mám přijít na kontrolu za tři roky. Víc jsem to pak nějak tedy neřešila. :nevim:

v krvi nemusí celiakie vyjít vůbec, nejdůležitější je právě biopsie.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 18:03

@vokishka Tak tu mi tehdy vůbec nedělal. :zed: Jen zavedl sondu a diagnózu určil z toho, co viděl na přístroji. :nevim: Nikdy předtím jsem si o tom vyšetření nic nezjišťovala, tak mě ani nenapadlo, že by měl být třeba postup jiný.

 
vokishka
Extra třída :D 12764 příspěvků 04.04.18 18:08
@Anonymní píše:
@vokishka Tak tu mi tehdy vůbec nedělal. :zed: Jen zavedl sondu a diagnózu určil z toho, co viděl na přístroji. :nevim: Nikdy předtím jsem si o tom vyšetření nic nezjišťovala, tak mě ani nenapadlo, že by měl být třeba postup jiný.

tak to není vůbec žádná diagnostika celiakie. Manželův syn měl střevo na pohled v pořádku, přitom má poškození 3b, což už je docela dost. A to právě zjistí až v laborce ze vzorku, který doktor musí vzít. Jestli máte možnost jít jinam, tak jděte.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 18:09

@vokishka Jejda, tak to jsou pro mě vážně nové informace. Děkuji moc za rady!! :kytka: Určitě si tedy zajdu jinam.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 18:38

Ale stejně je to hrozně zajímavé, jak všechno může souviset se vším, aniž by to člověka byť jen napadlo. :think: A tím nechci říct, že to teď musí být můj případ, ale každopádně jsem se díky tomuto pročítání dozvěděla, že častým příznakem celiakie je anémie, což by mě vůbec nenapadlo spojit. A už jsem hodněkrát četla různé příběhy, kdy se přišlo na spojitosti, které by plno lidí nenapadly. Proč se tedy nedělá nějaké důkladné komplexní vyšetření lidí, než se odešlou do různých center asistované reprodukce? :nevim: Těch věcí, které mohou mít vliv na plodnost, je totiž očividně obrovské množství.

 
11223344
Ukecaná baba ;) 2145 příspěvků 04.04.18 18:46

Z čeho by ty centra žily kdyby přišly na příčinu?  ;)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 18:53

@11223344 Ano, to je pravda. Každopádně mi přijde dost šílené, aby se každý jednotlivec, který se nechce vrhnout do spárů CAR, pídil po všemožných důvodech více méně sám. :zed: Necítím se tedy kompetentní fušovat doktorům do řemesla, když to nemám vystudované. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Z gay pornoherce sportovcem! Filip Trojovský z Big Brothera se změnil k nepoznání

Jistě si pamatujete Filipa Trojovského (36) z reality show Big Brother. Tehdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >