Chudokrevnost při porodu

46
29.3.16 18:17

Chudokrevnost při porodu

Ahoj maminky prosím vás je tady některá která měla chudokrevnost v těhotenství?? Jsem 37+1tt a mám rodit přirozeně a celkem se toho bojím :( jak jste to měli?? moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20713
29.3.16 18:26

A čeho se konkrétně bojíš? V těhotenství je chudokrevná tak každá druhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
29.3.16 18:28

Já byla vždy na hranici chudokrevnosti, v těhu jsem od gyndr. dostala železo a ani nevím, že to mělo mít vliv na porod :think: rodila jsem 37+3 a v porodnici mi pak dali další železo. Teď jsem zase těhu a počítám, že krev mi to nezlepší… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
29.3.16 18:31
@Paja 20 píše:
Ahoj maminky prosím vás je tady některá která měla chudokrevnost v těhotenství?? Jsem 37+1tt a mám rodit přirozeně a celkem se toho bojím :( jak jste to měli?? moc děkuji za odpovědi

To je běžné, brala jsem železo po porodu zvažovali transfúzi, nakonec mi dávali to železo až do propuštění. Pak mi řekli ať si dám pořádnej hovězí steak a bude to ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
29.3.16 18:32

Já se ptala co to znamená při porodu a doktor mi řekl že nesmím začít hodně krvácet a nesmím mít těžký porod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
29.3.16 18:32

Já se ptala co to znamená při porodu a doktor mi řekl že nesmím začít hodně krvácet a nesmím mít těžký porod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
29.3.16 18:38

Mě vyndávali placentu ručně pod narkozou a v děloze byl 10cm myom, krvácela jsem fakt hodně a 24 hodin jsem ani nebyla schopná vstávat u tý ztráty krve. A žiju :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
29.3.16 18:42

Nasadit dávky železa, v těhotenství je chudokrevná každá druhá. Lékař předepíše železo a je klid, nijak dál se neřeší. Po porodu se dělají krevní testy jak to s tím železem vypadá a v případě potřeby se tělu železo dodá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
29.3.16 18:48
@Paja 20 píše:
Já se ptala co to znamená při porodu a doktor mi řekl že nesmím začít hodně krvácet a nesmím mít těžký porod…

Byla jsem chudokrevna cele tehotenstvi, porod jsem měla těžký a krvacela skutečně hodne. Dostala jsem koňské dávky železa, infuze a doporučení, co jist. Srovnalo se to cca po dvou měsících. Je to nepříjemné, ale zvládnutelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
29.3.16 18:49

V prvním těhotenství jsem chudokrevná nebyla a při porodu silné krvácení kvůli nezavinující se děloze.
V druhém těhotenství (s dvojčaty) jsem chudokrevná byla, brala jsem celou dobu železo, pořád nízká hladina, a porod bez problémů.
Nebála bych se toho :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
29.3.16 18:50

Já železo beru ale i tak mi to nepomáhá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
29.3.16 18:52

To jako chcete říct, že v porodnici automaticky nasazují po porodu železo? :think: To si asi zapomenu vzít průkazku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
15534
29.3.16 18:53

@Paja 20 mne taky zabralo poradne az po porodu. Vazne to neni důvod k nervozite, je to velmi časté

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
29.3.16 18:54

@Tunrida nevim jak jinde, ale v nymburku ho nasazovali pokud jsi měla anemii v kartě, pokud ne tak az na základě rozboru - urcite ne automaticky všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.3.16 19:05
@Paja 20 píše:

dostanes nejspis maltofer takovou jakoby cokoladu a tim se ti doplni zelezo ale rodit budes normalne proc by taky ne ;) ja mela taky chudokrevnost a jakou navíc jsem ještě pichala fraxiparin jen si me hlidal hematolog ale porody oba dva cajk jen se tedka projevilo u malého ze jsem sama mela malo zeleza tak ze ho nemá ani on a nasli mu chodokrevnost po 2,5 letech takze taky dostava zelezo ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama