Chudokrevnost u 20měsíčního syna

12.8.13 14:04

Chudokrevnost u 20-ti měsíčního syna

Všechny Vás srdečně zdravím. Již přes rok bere můj syn, kvůli nedostatku železa v krvi, Maltofer kapky. V březnu jsme byli na kontrolních odběrech, výsledky se zlepšily a tak nám paní doktorka doporučila zmenšit dávku železa z 20 kapek jen na 10 kapek. Bohužel před 14-dny jsme byli opět na kontrole a výsledky se velmi zhoršily. Teď bere syn 40 kapek Maltoferu. Mám strach, protože ani paní doktorka mi nebyla schopna vysvětlit příčinu poklesu železa v krvi. Na začátku léčby mi bylo řečeno, že většinou do roka se železo v krvi upraví, ale u nás to je naopak. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo s tímto nemáte také zkušenost, můžete mi poradit, co dělat a třeba i uklidnit, že to prostě někdy takhle bývá??? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

324
12.8.13 14:09

Žiadala by som vyšetrenie na hematologii, treba pátrať po príčine poklesu, nielen hradiť nedostatok! Predpokladám, že stravu má malý bohatú na železo, za rok si určite vychytala všetky špeciality, ktoré železo obsahujú. Nieste vegetariáni? Je to divné, trvala by som si na odbornom vyšetrení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 14:22

Díky za reakci, vegetariani nejme, malý mi papá docela dobře, zeleninka a maso není u nás problém, akorát mi nechce žádné mléčné výrobky, tak se snažím stále kojit. Za 14-dní máme jít znovu na kontrolní odběry, doufám, že zvýšené množství Maltoferu pomůže a hladina železa v krvi stoupá. Pořád nad tím přemýšlím, každopádně návštěvu hematologa s doktorkou proberu. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2273
12.8.13 14:29

@Klonfarka chudokrevnost může způsobovat i celiakie. Nechci samozřejmě strašit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
12.8.13 14:30

To je různé. Dcera měla novorozeneckou anémii, skončila po porordu na JIP, 3 dny do ní pumpovali transfuze. Byly jsme v porodnici 11 dnů. Po propuštění hysterické měření hodnot, kapky, kontrolování spojivkového vaku a sliznic…Pak jsem asi v jejich 8 měsících vyměnila doktorku, dcera byla normální zdravé dítě a vzpomnělo se na to až při preventivce někde v 18 měsících. Doktorka ji zkoukla, konstatovala, že má pěknou barvu, je živá, já potvrdila, že není unavená, udělala kontrolní odběr a v pořádku - takže dcera spadla do kategorie, upraví se to samo. Nebývala nemocná, takže návštěvy byly jen na preventivce, kdy už na to nikdo nevzpomněl. Dcera normálně prospívala, až teď v jejích 8 letech prodělala angínu a po jejích prvních ATB se jí brala krev na kontrolu, tak doktorka nechala udělat i testy na všechno včetně hemoglobinu. Byla úplně v pořádku, hodnoty v normě. A to po nemoci, kdy skoro nic nejedla (čekala jsem, že to bude pod normálem). Ale já sama jsem anemická celý život, v dětství jsem kvůli tomu prodělala 2 transfúze. Každý odběr mám snížené hodnoty, železo jím jen, když sama cítím, že nemám energii. Jinak to nechávám být a spíše se snažím o pestrou stravu, co si tělo řekne. Takže možná, že u tvého syna se hodnoty spraví samy a bude to ok, nebo bude anemický celý život, ale i s tím se dá žít. Neboj, navíc je to kluk, takže nebude ztrácet krev při MS…Až bude moct jíst více masa, hlavně červené maso a játra, luštěniny, vejce apod. zlepší se to. Dobrý zdroj železa jsou také pšeničné otruby, sušené ovoce (rozinky)… Navíc železo se lépe vstřebává při působení vitamínu C - takže k tomu přidat ovoce a zeleninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 14:54

Testy na celiakii nám paní doktorka dělala, byly naštěstí negativní. Chlebík a rohlík jsou naše nejoblíbenější jídla. Jestli může být chudokrevnost dědičná, tak je fakt, že jako malá holka jsem byla také chudokrevná, měla jsem problém s játry a tak jsem nějakou dobu brala železo. Na to jsem dětskou lékařku upozornila, malému dělala sonograf. vyšetření jater a to bylo také v pořádku. Vím, že všechno chce čas, snad ty kapičky železa brzy zaberou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 15:11

Testy na celiakii nám paní doktorka dělala kvůli tomu, že měl syn delší dobu 1-2× denně kašovité stolice, jen velmi zřídka měl tuhé kakání. Možná je to blbá myšlenka, ale napadlo mě, jestli to železo víc nevykakal, než aby se mu v tělíčku udrželo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama