Chuť odsátého mateřského mléka

Anonymni
7.10.08 10:33

Chuť odsátého mateřského mléka

Dobrý den všem maminám,
chtěla bych se zeptat ohledně uchovávání a následné použití zmrazeného mateřského mléka. Mám ho velice hodně, mléko odstříkávám elektrickou odsávačkou. Denně odstříkám cca 2dcl mléka. Mléko uchovávám v lednici kolem 3st.C cca tak 24 hodin pro případ přikrmení syna. Nespotřebované mléko uschovám do mrazáku s tím, že ho v případě potřeby využiji. Jelikož mám zmrazeného mléka již hodně a nejstarší mléko má dva měsíce, tak jsem jedno rozmrazila tak, jak je popsáno v příručce, tj. v lednici při 4st.C. Druhý den jsem ho chtěla použít k přikrmení (přikrmuji přes stříkačku), tj. ohřála jsem ho na tělní teplotu. Jenže syn se hrozně ošíval a hlavičkou házel ze strany na stranu. Po chvíli jsem zjistila v čem je problém. Mléko mělo zvláštní pachuť i vůni po mýdle. Nevím proč. Čerstvé mléko mi voní i chutná jemně po smetaně. Další den jsem zkusila znovu rozmrazit další dávku (o té jsem věděla, že jsem ji ihned po odstříkání dávála do mrazáku), ale problém se opakoval. Nikde jsem nečetla, že by mléko po zmrazení změnilo svoji chuť. Ráda bych zjistila v čem je problém, neboť vylívat mléko do výlevky se mi zrovna nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

94
7.10.08 11:04

Ahoj,

tak bohužel v čem je přímo problém nevím, ale mám podobnou zkušenost.. Mléko jsem odstříkavala mechanickou odsávačkou Aven a uchovávala v mrazáku v Avent kelímcích. Pak jsem ho ohřála na tělní teplotu a dávala dceři stříkačkou. Ale bylo také tak divně cítit, mělo takovou jinou konzistenci, přišlo mi,jako by se v něm nějak vysrážel tuk :? Malé moc nechutnalo, vzala si ho, když jsem byla v nemocnici a jiné mlíčko nebylo. Ale když jsem byla s ní, tak ho už moc nechtěla. Taky by mě zajímaly zkušenosti ostatních. Já jsem pořádně vymývala odsávačku a vyvařovala jí, stejně tak kelímky a přesto, mělo takovou divnou vůni i chuť. A přišlo mi, že ani není tak sladké. Já měla v jednu dobu dost mlíka a teklo mi samo, takže jsem odsávala hodně. A prostě jsem ho ze zvědavosti ochutnala a překvapilo mě, jak hodně je sladké :oops: Ale to zmražené bylo úplně jiné… I mamka, která se mi starala v době mé nepřítomnosti o malou říkala, že je divně cítit. Jediné co mě napadlo, že to bylo těmi umělohmotnými kelímky na uchování mléka. Možná že sklo by bylo lepší, vím, že v lékárně mi nějaké skleněné nádobky tenkrát nabízeli, ale já jsem myslela, že ty od Aventu jsou nejlepší… :roll:

Ale pokud máš mléka tolik, tak bych se na přikrmování stříkačkou vykašlala, pokud Ti tedy mimi pije dobře. Já jsem nakonec zbylé mražené mléko vylila a když jsem odsála, tak jsem ho někdy nalila manželovi do kafe :oops: Protože jsem ho nechtěla vylít a manželovi chutnalo :oops: :oops: Ale tohle období netrvalo dlouho, pak už jsem měla MM akorát a odsávání nebylo potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.08 09:41

ahoj holky, já zatím odstříkávám do skleničky od přesnídávky(vymyté a vyvařené) a PA mi ted poradila, abych si objednala sáčky od Medely.(ale asi je to třeba zkusit, esi to mimi bude chtít,,,abych nenastřádala litry mléka a pak to vyhodím, ne? :roll: já si chci udělat jen zásobičku na horší časy,,,ne že bych odstříkávala denně .
pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1808
15.10.08 10:19

Ahojky. Tak já sáčky od Medely mám a se zemraženým mlékem mám stejnou zkušenost. Scovávala jsem na horší časy, zatím nebylo potřeba a malá mi stejně z flašky nechtěla pít, teď jsem z něj chtěla udělat nemléčnou kaši a taky mělo divnou pachuť. Čím to je, netuším. Vše jsem dělala tak,jak se má. Zásoby jsem povyhazovala a další dělat nebudu, při nejhorším si poradíme jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama